Читайте также:
|
|
ЗМІСТ
ВСТУП
1 Нормативно-правове регулювання та теоретичні аспекти обліку грошових коштів на підприємстві ………
1.1 Економічний зміст грошових коштів …………………………………..
1.2 Порядок відкриття, переоформлення та закриття рахунків в установах банку ………………………………………………………………………..
1.3 Документування господарських операцій по рахунках в банках ………
2 Облік грошових коштів в національній валюті ………………
2.1 Облік грошових коштів на поточних та інших рахунках у банках …….
2.2Облік касових операцій …………………………………………………...
2.2 Облік інших грошових коштів …………………………………………..
2.3 Порядок проведення інвентаризації та відображення її результатів в обліку і звітності …………………………………………………………..
3 ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ ……………………………………………..
ВИСНОВКИ ……………………………………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ …………………………………
ДОДАТКИ
ДОДАТОК Д
ВСТУП
В умовах становлення і розвитку ринкової економіки в Україні зростає роль бухгалтерського обліку на підприємствах всіх форм власності, особливо роль обліку на підприємствах, що виробляють продукцію з метою її наступної реалізації через те, що продукція таких підприємств складає значну, якщо не домінуючу частину ВНП. Лише за рахунок таких підприємств-виробників Україна може подолати ті економічні труднощі, що постали перед нею, під час процесу пошуку оптимальних економічних рішень.
Входження економіки України в міжнародну систему ринкового господарювання вимагає підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції на світовому ринку. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є постійне оновлення засобів праці, оскільки існують певні їх види, які мають високу продуктивність в перші роки експлуатації.
Обсяг виробленої та реалізованої продукції (виконаних робіт, наданих послуг) є одним з основних показників, що характеризують діяльність підприємства.
В сучасних умовах успішна діяльність кожного суб’єкта господарювання полягає у підвищенні рівня економічної ефективності виробництва продукції.
Важливе значення відіграє науково-обґрунтований бухгалтерський облік готової продукції, що формує інформацію про використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, собівартості виробництва і реалізації, а в кінцевому результаті показники ефективності роботи підприємства.
Облік готової продукції має найбільшу специфіку в зв’язку з особливостями технології виробництва на підприємствах різних галузей і підгалузей промисловості.
Підприємства виробляють продукцію у відповідності з укладеними договорами, розробленими плановими завданнями з асортименту, кількості і якості. Керівник підприємства, в першу чергу, повинен приділяти увагу питанням збільшення обсягу виготовленої продукції, розширення її асортименту і покращення якості, включаючи потреби ринку.
Таким чином, актуальність і значимість розгляду обраної теми курсової роботи пов’язана з тим, що результатом діяльності будь-якого виробничого підприємства чи організації є випуск готової продукції, виконання робіт чи надання послуг, що є об’єктом ведення бухгалтерського обліку. В результаті вартість готової продукції, робіт, послуг переходить із сфери виробництва в сферу обігу.
Наукові та практичні проблеми, пов’язані з комплексом теоретичних та методологічних засад обліку операцій з готовою продукцією, відображені в роботах Бутинця Ф. Ф., Василенка Ю. А., Дерія В. А., Должанського М. І., Завгороднього В. П., Кундрі-Висоцької О. П., Ластовецького В. О., Пушкаря М. С., Сопко В. В., Ткаченко Н. М., Хам’яна Р. Л., Чебанової Н. В. та інших. Дослідження різних проблемних ситуацій та їх вирішення в практичній діяльності розглядаються у наукових працях Г. Беднарчука, Д. Кучерака, Є. Губи, Л. Прийми, Н. Куцміди, О. Хамайдюки, Р. Грачової та інших. Праці зазначених учених є підґрунтям дипломної роботи.
Мета роботи полягає у вдосконаленні обліку наявності та руху готової продукції та розкриття економічного її змісту.
Для досягнення мети нами були поставлені наступні завдання:
- дослідити поняття готової продукції та розглянути її класифікацію;
- розглянути порядок документування наявності та руху продукції;
- охарактеризувати рахунки, призначені для обліку готової продукції;
- проаналізувати порядок відображення результатів інвентаризації готової продукції в поточному обліку та фінансовій звітності;
- дослідити організацію обліку щодо наявності та руху готової продукції;
- встановити повноту та своєчасність відображення первинних даних в зведених документах та облікових регістрах.
Об’єктом дослідження є сукупність операцій та реальний стан обліку готової продукції на промисловому підприємстві.
Предметом дослідження є комплекс теоретичних та методичних питань щодо обліку наявності та руху готової продукції на підприємстві.
У роботі застосовуються такі методи і прийоми: прийоми теоретичного узагальнення і порівняння – для розкриття змісту й уточнення наукових понять, пов’язаних з наявністю та рухом готової продукції; аналіз, синтез, системний і ситуаційний підходи – для дослідження суті процесу випуску, зберігання та реалізації готової продукції; індукція та дедукція, абстракція тощо.
Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури із __ найменування, __додатків. Робота викладена на __ сторінках машинописного тексту, містить __ таблиці, __рисунків.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 97 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |