Читайте также:
|
|
Ревізії проводяться контрольно-ревізійною службою Міністерства фінансів не частіше одного разу на рік відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи.
План контрольно-ревізійної роботи - це директивний документ щодо обсягу, тематики функціональної діяльності контрольного підрозділу.
У плані зазначаються:
– перелік об'єктів контролю (назви підприємств, організацій);
– підстави для включення до плану;
– дата, на яку об'єкт попередньо було перевірено;
– плановий термін виконання (назва місяця, затрати часу в днях);
– особа керівника ревізійної групи.
Об'єкти для ревізій і тематичних перевірок включаються до планів контрольно-ревізійної роботи за дорученням контрольно-ревізійного управління вищого рівня, поданням правоохоронних органів, дорученням органів державної влади і за власною ініціативою.
Під час планування контрольно-ревізійної роботи треба враховувати, що ревізія підприємства, організації в плановому порядку чи за ініціативою органів контролю може проводитися не частіше ніж один раз на рік, а за поданням правоохоронних органів - незалежно від кількості раніше проведених на цьому об'єкті ревізій і перевірок. Плановий термін проведення ревізії – 30 робочих днів.
Складання плану контрольно-ревізійної роботи передбачає рівномірне навантаження працівників ревізійного відділу, виділення резерву часу для виконання позапланових завдань, перевірки виконання рішень за раніше здійсненими ревізіями.
Державна контрольно-ревізійна служба повинна координувати плани контрольно-ревізійної роботи з іншими контрольними органами. Щоб неплановий контроль ревізованого підприємства, організації здійснювався комплексно, причому одночасно всіма державними контролюючими органами один раз на рік, термін проведення ревізій координує територіальний орган податкової інспекції.
Плани контрольно-ревізійного органу мають бути складені в установлені строки і передані на затвердження керівникові структурного підрозділу державної контрольно-ревізійної служби вищого рівня. Зміни до планів контрольної роботи можуть вноситися не пізніше ніж за місяць до закінчення поточного півріччя на підставі обґрунтованих пропозицій про необхідність внесення таких коректив.
Основним завданням інформаційного забезпечення є інформування учасників контрольно-ревізійного процесу про стан ревізованих підприємств і організацій та їхнього функціонування відповідно до нормативно-правових актів і законодавства.
За змістом інформаційне забезпечення фінансового контролю поділяють на:
– законодавче,
– нормативно-довідкове,
– планове,
– технологічне,
– організаційно-управлінське,
– документальне.
Законодавче інформаційне забезпечення - це система інформування про законодавчі акти з питань господарського, цивільного, трудового, кримінального, адміністративного, земельного, фінансового, податкового, банківського та інших видів права, які застосовуються у виробничій і фінансово-господарській діяльності підприємств і організацій.
Нормативно-довідкове інформаційне забезпечення - комплекс заходів з надання інформації, яка міститься в нормах і нормативах з витрачання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів (загальнодержавних, галузевих тощо).
Планове інформаційне забезпечення являє собою систему надання інформації, яка міститься в планах економічного і соціального розвитку галузі, регіонів, підприємств, організацій (у бізнес-планах, у завданнях тощо).
До договірного інформаційного забезпечення належать заходи з інформування про господарські угоди, контракти, договори, укладені підприємствами й організаціями з іншими суб'єктами підприємницької діяльності.
Технологічне інформаційне забезпечення охоплює систему заходів з надання інформації про технічну документацію з технології виробництва продукції, виконання робіт, послуг, міждержавні та державні стандарти, технічні умови якості продукції, галузеві, стандарти, проектно-кошторисну документацію тощо.
Організаційно-управлінське інформаційне забезпечення - заходи з надання даних зі статуту підприємства та організаційно-розпорядчих документів (накази, розпорядження, 1 службове листування, штатний розпис, кошториси тощо).
Документальне інформаційне забезпечення - це система інформування про факти, які відбулися у виробничій і фінансово-господарській діяльності підприємств і організацій, відображені в первинних документах, облікових реєстрах бухгалтерського, управлінського, податкового, статистичного й оперативно-технічного обліку, а також у звітності про діяльність ревізованих підприємств і організацій.
Завдання ревізій виконання бюджетів, стану роботи фінансових органів і Державного казначейства:
– дотримання чинних нормативних документів щодо виконання бюджетів відповідних рівнів;
– ревізія поточного рахунку відповідного бюджету, позабюджетних і валютних коштів місцевого самоврядування;
– перевірка правильності використання коштів на утримання фінансових органів, Державного казначейства, апарату державних адміністрацій, місцевого самоврядування.
Серед завдань ревізій бюджетних установ варто виділити:
1. дотримання бюджетної дисципліни;
2. перевірка правильності планування і використання бюджетних коштів;
3. перевірка збереження грошових коштів і матеріальних цінностей;
4. перевірка правильності ведення бухгалтерського обліку і звітності;
5. перевірка законності формування та ефективності використання позабюджетних коштів.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 87 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |