Читайте также:
|
|
У контексті соціально-економічних трансформацій головне місце займають проблеми соціального захисту, розробки та введення нових механізмів функціонування соціального захисту населення і його вдосконалення в міру створення економічних передумов в Україні. Особливо загострилися ці проблеми в сільській місцевості, що робить необхідним реформування існуючої системи соціального захисту.
Однією з найвагоміших складових соціального захисту є проблема джерел його фінансування, що виникає через недостатню кількість загальних податкових надходжень та цільових платежів. Наукова проблема, що пов’язана з системою соціального захисту, включає три складові: з’ясування шляхів розвитку соціальної сфери, виявлення складу соціально захищених груп та збільшення кількості і підвищення рівня послуг соціального забезпечення.
Разом з тим, в Україні існують проблеми, що стосуються особливостей соціального захисту сільського населення. Це пов’язано з недоліками реформування аграрного виробництва, складністю надання земельних та майнових паїв, соціальних послуг сільському населенню (грошові, матеріальні допомоги, послуги), страхування орендної плати.
Соціального захисту населення - це діяльність держави, місцевих владних структур, підприємств та організацій, спрямованих на створення сприятливого середовища, яке б забезпечувало населенню сприятливі умови для задоволення його моральних, духовних, матеріальних, економічних, соціальних, технологічних та екологічних потреб життєдіяльності.
Під морально-духовними умовами розуміється створення таких умов, які б забезпечували захист рівня життя населення, розвиток охорони здоров’я, освіти.
Матеріальні умови включають в себе надання допомоги у випадку безробіття, багатодітним сім’ям, застосування різноманітних форм компенсації від підвищення цін та проведення індексації. Соціальні умови характеризуються розробкою політики соціального страхування. Екологічні умови життєдіяльності включають захист навколишнього середовища в основному за кошти держави.
Ці умови забезпечуються зростанням соціальних факторів та соціальною підтримкою економічно активного населення, формуванням ринку праці з мінімальними соціальними ризиками, соціальним захистом малозабезпечених верств населення, подальшим ростом соціального потенціалу.
Дані умови ґрунтуються на розширенні та зміцненні економічної, фінансової, інвестиційної політики, а також всієї системи законотворчості та управління.
Соціальний захист сільського населення – це діяльність держави на регіональному та локальному рівнях, спрямованих на забезпечення захисту сільського населення від економічних, соціальних та екологічних ризиків.
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 87 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |