Читайте также:
|
|
П рирода – цілісна система з безліччю збалансованих зв'язків. Порушення цих зв'язків призводить до зміни усталених природі круговоротів речовин і. Сучасним суспільством, у виробництво і споживання втягується стільки речовини і, що у в сотні разів перевершує біологічні людській потребі, що є основною причиною сучасної екологічної кризи (високий рівень добробуту й швидке наростання антропогенного навантаження на навколишнє середовище).
Сьогодні виробнича діяльність людства пов'язані з використанням різноманітних природних ресурсів, що охоплюють більшість хімічних елементів. Посилення техногенного на довкілля породило ряд екологічних проблем. Найгостріші пов'язані зі станом атмосфери, гідросфери і літосфери.
Деякі «зміни», такі як забруднення повітря, або води, можуть безпосередньо проводити здоров'я та життєдіяльність організму. Інші загрожують непрямими ефектами, наприклад, викиди вуглекислого газу позначаються кліматі, що у своє чергу віддзеркалюється в виробництві продуктів; зрушення у концентрації биогенов призводять до загибелі одних популяцій і бурхливому розмноженню інших.
Через війну накопичення різних забруднень у атмосфері, насамперед фреонів, відбувається руйнація озонного шару, який охороняє земну поверхню від сонячної радіації. Загрязнения, які у атмосферу, з опадами повертаються на Землю і потрапляють у водойми та створили грунт. Сточными водами підприємств в промисловості й агропромислового комплексу забруднюються річки, озера і моря. Вважається, що у водойми потрапляє понад 500 тис. різних речовин. Важкі метали – свинець, ртуть, цинк, мідь, кадмій, хто у водойму, активно поглинаються тваринами і рибами, котрі або самі гинуть, чи отруюють людей, використовують в їжу.
Нині зменшення забруднення атмосферного повітря токсичними речовинами, які виділяються промисловими підприємствами і автомобільним транспортом, є одним із найважливіших проблем, завдань, які людством. Забруднення повітря надає шкідливий вплив на чоловіки й довкілля. Матеріальні збитки, викликаний забрудненням повітря, важко оцінити, проте по неповним даним вона досить великий. Автомобіль не розкіш, а засіб пересування. Без автомобіля нині немислимо існування людства. При інтенсивної урбанізації і зростання мегаполісів автомобільний транспорт став самим несприятливим екологічним чинником в охороні здоров'я людини і природного довкілля у місті. Отже, автомобіль стає конкурентом людини за життєвий простір.
Останні десятиліття людство остаточно переконалося, що першим винуватцем забруднення атмосферного повітря – однієї з основні джерела життя на нашої Планеті, є дітище науково-технічного прогресу – автомобіль. Автомобіль, поглинаючи той самий для перебігу життя кисень, водночас інтенсивно забруднює повітряне середовище токсичними компонентами, наносящими суттєвої шкоди всьому живому і неживому. Внесок в забрудненню довкілля, переважно атмосфери становить – 60 - 90%.
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 100 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |