Читайте также:
|
|
Урок 1
Тема. Рівняння. Загальні відомості про рівняння.
Мета: Освітня: активізувати загальні відомості учнів про рівняння, корені рівняння, вміння розв’язувати нескладні рівняння на основі залежності між компонентами арифметичних дій; формувати навички розв’язування задачі за допомогою складання рівнянь; розвиваюча: розвивати вміння лаконічно й математично грамотно висловлювати свою думку; виховна: виховувати працьовитість, спостережливість, кмітливість.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
Історична довідка про рівняння
Починаючи з першого і по шостий клас ви вивчали математику. А тепер, коли ви стали семикласниками, вам видали аж два підручники замість одного – це „Алгебра” та „Геометрія”. Сьогодні у нас урок алгебри. Що ж це за незнайоме слово? Ми починаємо вивчати алгебру з розділу „Рівняння”. І це недаремно, що алгебра почалася і довго розвивалася саме як наука про рівняння Навіть сама назва „алгебра” утворилася від слова „аль -джебр”, яке відомий узбецький математик ІХ ст. Мухам мед Аль –Хорезмі використовував у своїй книзі про розв’язування рівнянь.
Перші рівняння люди вміли розв’язувати дуже давно. Єгипетські вчені майже 4 тис. років тому невідоме число в рівнянні називали „хау” (у перекладі – „купа”) і позначали спеціальним знаком. У папірусі, що дійшов до нас, є така здача:
Купа і її сьома частина становить 19.
Знайдіть купу.
Сьогодні ця задача виглядала б так: „Сума невідомого числа і його сьомої частини дорівнює 19. Знайдіть невідоме число”. Щоб розв’язати цю задачу необхідно скласти рівняння:
+ = 19.
Дата добавления: 2015-04-20; просмотров: 60 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |