Читайте также: |
|
Лекція №2
на тему: «Виписування, зберігання та застосування лікарських засобів»
Викладач: Азарова Л.І.,
Спеціаліст вищої категорії
Берислав
План лекції
1. Вимоги до зберігання лікарських засобів. (α ІІ)
2. Шляхи і способи введення лікарських засобів в організм, їх характеристика. (α ІІ)
3. Особливості практичного застосування лікарських форм. (α ІІ)
4. Виписування й отримування ліків в умовах лікувально-профілактичних установ. (α ІІ)
5. Правила зберігання, розміщення й обліку лікарських засобів у відділенні. Зберігання й облік препаратів списку А і Б. (α ІІ)
6. Правила роздачі лікарських засобів. (α ІІ)
7. Можливі проблеми пацієнта (наприклад, негативне ставлення пацієнта до терапії антибіотиками). Медсестринські втручання з розв’язання проблем, що виникли. (α ІІ)
8. Загальні висновки по основним розділам лекції.
9. Усний інструктаж по самопідготовці за темою лекції.
В лікуванні терапевтичного хворого на фоні режиму, збалансованого харчування і у багатьох випадках фізіотерапії велике значення мають лікарські засоби.
І.П. Павлову належать слова: "Відволікаючись від окремих випадків, слід визнати, що першим прийомом лікування за своєю універсальністю є введення лікарських засобів в людський організм. Адже який би випадок не був, навіть акушерський, хірургічний, майже ніколи не обходиться без того, щоб разом зі спеціальними прийомами не були введені в організм лікарські засоби".
Медична сестра повинна добре знати шляхи введення лікарських засобів, їх дозування, правила зберігання. Роздає ліки тільки медична сестра і хворі приймають їх в її присутності. Слід пам'ятати, що у деяких випадках застосування звичайних лікарських засобів може призводити до важких наслідків. Для прикладу, якщо хворий з болем в животі звернувся до медичної сестри з проханням дати йому послаблювальне, яким він постійно користується при подібних больових відчуттях, то необхідно організувати йому огляд лікаря. У тому разі, якщо причиною болю був апендицит, вживання послаблювального може спричинити перфорацію червоподібного паростка з наступним розвитком перитоніту. Без призначення лікаря не слід давати хворому ліки, за винятком загрозливих для життя станів, коли виникає необхідність в наданні медичної долікарської допомоги. Замінювати лікувальний засіб його аналогом дозволяється тільки з відома лікаря. Знаючи дію ліків, медична сестра може помітити, що хворому потрібно відмінити ліки (послаблювальне, якщо було випорожнення; снодійні, якщо хворий заснув). В таких випадках хворому можна не давати ліки і доповісти про свої спостереження лікареві.
Дата добавления: 2015-04-20; просмотров: 89 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |