Читайте также:
|
|
Послуга — це дії, виконання і зусилля. Послуга передається покупцеві через дії, тоді як товар передається з рук у руки. Послуга — це щось, що має цінність для покупця і може сприйматися свідомістю, розумово.
Послуга – будь-яка діяльність, що одна сторона може запропонувати іншої, невловима дія, що не приводить до володіння чим-небудь. Її представлення може бути зв'язане з матеріальним продуктом.
Виділяють наступну класифікацію послуг:
1.Надані на основі використання устаткування або праці.
2.Потребуючої присутності клієнта.
3.Задовольняючі особисті потреби або нестатки бізнесу.
4.Послуги приватних або суспільних підприємств.
Послуги мають характеристики, що впливають на розробку маркетингових програм:
- невідчутність;
- невіддільність;
- мінливість;
- неможливість збереження.
Невідчутність. Клієнт не може “потримати в руках” те, що йому пропонують, у послуг немає форми, кольору запаху, упакування. Споживач по-справжньому здатний оцінити якість тільки після одержання послуги. У зв'язку з цим клієнт зіштовхується з високою невизначеністю, що визначає більшу кількість факторів, що впливає на вибір послуг. Прагнучи знизити ризики, клієнти аналізують зовнішні ознаки якості послуг, а саме: поводження персоналу, місце розташування офісу й ін.
Як перебороти невідчутність:
Невіддільність від джерела. Продавец є складовою частиною послуги, що висуває підвищені вимоги не тільки до його професійних якостей, але і до його комунікативних навичок. Іншим наслідком цього є те, що послуги практично неможливо поширювати через посередників. Функція посередників полягає тільки в поширенні інформації. І, нарешті, найважливішим наслідком невіддільності послуг від джерела, є те, що відповідальність за якість послуг компанії цілком лежить на її персоналі.
Як перебороти невіддільність від джерела:
Мінливість якості. Послуги різних продавців можуть істотно відрізнятися у своїй якості. Якість послуг залежить від професійного досвіду, їх утворення, мотивації.
Як перебороти мінливість якості:
Неможливість збереження. Послуги не можливо зберігати. Компанія не може робити “послуги про запас” або “на продаж”. Ця проблема особливо актуальна, коли попит на послуги нестабільний і носить яскраво виражену сезонність, як, наприклад, в аудиторів. В умовах нестабільного попиту виникають істотні проблеми, зв'язані з ефективним використанням часу консультантів.
Як перебороти неможливість збереження:
У послуги звичайно включають транспорт, зв'язок, торгівлю, матеріально-технічне постачання, збут і заготівлі, побутові житлові і комунальні послуги, суспільне харчування, готельне господарство, туризм, фінансові і страхові послуги, науку, утворення, охорону здоров'я, фізкультуру і спорт, культуру і мистецтво, а також інженерно-консультаційні послуги, інформаційні й обчислювальні, рекламу, юридичні, біржові і посередницькі послуги, операції з нерухомістю й в області оренди устаткування, послуги по вивченню ринків і контролеві за якістю: передпродажний і післяпродажний сервіс, технічне обслуговування, діяльність державних установ, організацій і відомств. У ряді країн до послуг зараховують і будівництво. В Україні будівництво, вантажний транспорт, зв'язок по обслуговуванню виробництва, роздрібна торгівля, матеріально-технічне постачання, збут і заготівля, виробничі види побутового обслуговування включаються статистикою в сферу матеріального виробництва.
Відповідно до існуючих понять до послуг відносять усі види праці, безпосередньо не зв'язані зі зміною і перетворенням форм матерії і явищ природи і виробляючі особливу споживчу вартість, що виражається в суспільно корисній діяльності самої праці в різних галузях суспільного господарства. До послуг відносять і ті види праці, що не упредметнюються в предметно відчутному, відособленому продукті праці (наприклад, транспорт, зв'язок).
Особливості діяльності по наданню послуг зводяться до наступних положень:
Ринок послуг за останні роки розвивається дуже швидко. Але частка економічно розвитих країн на світовому ринку послуг складає близько 80%. Питома вага експорту послуг в експорті товарів усієї світової системи на початку 90-х років ХХ століття наблизився до 30%. Треба думати, що ця тенденція буде прискорюватися.
Серед причин, що стимулюють швидке зростання ринку послуг, виділяються наступні:
· зріла економіка і високий рівень життя підвищують попит на послуги;
· розвиток усіх видів транспорту стимулює міжнародну мобільність як підприємців, так і населення;
· процес розширення, що прискорився, і поглиблення міжнародного поділу праці, що веде до утворення нових видів діяльності, насамперед у невиробничій сфері.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 86 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |