Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

За ступенем використання

Читайте также:
  1. Альтернативне використання транспорту.
  2. Використання екранно-звукових засобів навчання
  3. Використання комп’ютера в навчальному процесі
  4. Використання модального дієслова Can
  5. ВИКОРИСТАННЯ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
  6. ВИКОРИСТАННЯ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШКІР
  7. Використання статистичних методів в сфері управління якістю. Основні інструменти контролю якості. Основні інструменти управління якістю.
  8. Використання статичних засобів навчання
  9. Використання таблиць
  10. Використання тесту

§ резервна валюта — іноземна валюта, у якій центральні банки держав накопичують і зберігають резерви для міжнародних розрахунків за зовнішньоторговельними операціями та іноземним інвестиціям

§ провідні світові валюти — сім основних валют, які мають повної конвертованістю і найбільш часто використовуваних у міжнародних розрахунках. (Долар США, Євро, Швейцарський франк, Фунт стерлінгів, Японська єна, Канадський долар,Австралійський долар)

У залежності від фактичного існування виділяють реальну, тобто таку, що виконує безпосередньо функцію грошей або умовну, наприклад, ЕКЮ.

 

91.Валютна система - це сукупність форм грошових розрахунків і фінансово-кредитних інструментів організації валютних відносин. З економічного погляду валютна система — це сукупність валютно-економічних відносин, що історично склалися на основі інтернаціоналізації господарських зв’язків.

З організаційно-правового погляду — державно-правова форма організації валютних відносин країни, що склалася історично на основі інтернаціоналізації господарських зв’язків і закріплена національним законодавством з урахуванням норм міжнародного права.

 

92. Розрізняють національну, міжнародну (регіональну) та світову валютні системи.

Національна валютна система - сукупність форм і інструментів організації валютних відносин даної країни з іншими країнами та міжнародними економічними й політичними структурами.Національ-на валютна система має такі елементи:
національна валюта(Валюта - в широкому розумінні означає грошову одиницю будь-якої країни (долар, фунт стерлінгів, карбованець, гривня тощо). Проте нерідко цей тер-мін використовується для позначення коштів, виражених в грошових одиницях тільки іноземних держав чи міжнародних кредитних організацій - готівки, вкладів на банківські рахунки, платіжних документів (векселів, чеків тощо), тобто як грошей іншої країни. В цьому розумінні термін "валюта" часто зустрічається в практиці міжнародних економічних відносин. Саме в цій сфері валютою назива-ють також кошти у національних грошових одиницях. Залежно від країни-емітента валютних коштів валюту підрозділяють на іноземну {націо-нальну, експортера і імпортера; залежно від режиму використання - на конвертовану (повністю чи частково) і н е к о н-вертовану; залежно від сфери і цілей використання - на валюту плате-жу, клірингу, ціни, операцій, валюту векселя тощо.)* - грошова одиниця країни;

 

93. Конвертована валюта — законодавчо закріплена оборотність національної грошової одиниці, можливість її обмінювати на іноземні валюти для всіх охочих. Ступінь конвертованості обернено пропорційний обсягу і жорсткості введених державними органами валютних обмежень. Оборотність грошової одиниці — важливий чинник ефективної участі країни в міжнародному розподілі праці, світовій торгівлі та розрахунках.

 

94. форми міжнародних розрахунківнайчастіше застосовуються під час здійснення зовнішньоекономічних операцій, механізм їх проведення, недоліки і переваги для експортерів та імпортерів.

Існують такі основні форми розрахунків:

-переказ (телеграфних чи електронних) коштів із безстрокових вкладів (депозитів до запитання);

-банківські векселі на пред’явника;

-комерційні тратти.

Недоліком використання зазначеної форми розрахунку (крім авансових платежів) є затримка в часі надходження виручки до експортера.

 

95. Баланси міжнародних розрахунків це співвідношення грошових зобов’язань,надходженьі платежів між країнами за певний проміжок часу.

До балансів міжнародних розрахунків відносять:
-Платіжний баланс – який включає в себе три основні
розділи:
-торговельний баланс це різниця вартості експорту і імпорту,
або так званий чистий експорт.

баланс послуг та некомерційних платежів (“невидимі операції”)включає платежі та надходження від транспорту, страхуваня,зв’язку, туризму, споживчі перекази грошових коштів (зарплата,спадщина, пенсії).
-баланс руху капіталів та кредитів – показує надходження
закордонних інвестицій та позик, а також надання кредитів та
здійснення капіталовкладень в інших країнах.

96 Розрахунковий баланс – це співвідношення вимог та зобов”язань країни по відношенню до інших країн на певну дату(наприклад: на початок року)

 

97. Платіжний баланс - це співвідношення між платежами, які здійснені суб'єктами даної країни в інших країнах та надходженнями, які одержані ними з інших країн за певний період часу. Найчастіше таким періодом часу є рік. Платіжний баланс держави розробляється за певною формою документа, який у більшості країн публікується. В країнах з розвинутою економікою платіжні баланси розробляються за формою, яка рекомендована Міжнародним Валютним Фондом.

За характером операцій платіжний баланс поділяється на 2 розділи:

баланс по поточних операціях (торговий баланс, баланс послуг);

баланс руху кредитівта капіталу.

Якщо надходження із-за кордону перевищують платежі за кордон, то платіжний баланс має активне сальдо, а при перевищенні платежів над надходженнямибаланс має пасивне сальдо.

При активному сальдо платіжного балансу збільшується находження іноземної валюти в країну, що призводить до зростання золотовалютних резервів держави і підвищення курсу національної валюти.

 

98. Міжнародні валютно-кредитні організації - це економічні організації, які створені на основі міжнародних угод для регулювання міжнародних валютних і фінансово-кредитних відносин з метою стабілізації світової економки. Провідне місце серед них займають:

- Міжнародний Валютний Фонд;

- Міжнародний банк реконструкції і розвитку (Світовий банк).

МіжнароднийВалютний Фонд(МВФ) - це міжнародна валютно - кредитна організація, яка має статус спеціалізованої установи ООН. МВФ був створений на валютно-фінансовій конференції в Бреттонвудсі в 1944р., почав функціонувати в 1947р. Правління МВФ розташоване у Вашингтоні, а відділення в Парижі.

Світовий банк - це спеціалізована організація ООН, яка заснована одночасно з МВФ у відповідності з рішенням міжнародної валютно-фінансової конференції у Бреттонвудсі.

99. Кредитна спілка – це громадська кредитна установа, яка створюється на добровільних засадах і акумулює кошти громадян для надання їм матеріальної допомоги. Більш докладніше про кредитну спілку буде розглянуто далі.

Ломбарди – це кредитні установи, які надають грошові позики під заставу рухомого майна.

Пенсійні фонди: у західних країнах створюються приватними державними корпораціями, фірмами та підприємствами для виплат пенсій і допомогои робітникам і службовцям. Кошти цих фондів створюються за рахунок внесків робітників, службовців, підприємств, а також прибутків від інвестицій пенсійних фондів.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 62 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Передмова | ЖКГ України, 2009 | Сфера застосування | Покрівлі | ДОДАТОК А | НОРМАТИВНІ УСЕРЕДНЕНІ СТРОКИ СЛУЖБИ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ТА ЇХ ЕЛЕМЕНТІВ | Додаток Г | Визначення числа робочих місць з оброблення поштових відправлень | Кредитором | Розрізняють такі види конвертованих валют: повна та часткова; зовнішня та внутрішня. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав