Читайте также:
|
|
В Україні медичне обслуговування можна поділити на три сектори:
1) державна медицина;
2) приватна медицина;
3) тіньова медицина.
Цілком закономірно, що в нашій державі історично об’єктивним і економічно необхідним став розвиток страхової медицини на засадах ДМС.
ДМС як важливий елемент страхової медицини забезпечує право кожного громадянина на одержання медичної допомоги.
Його соціально-економічне значення полягає в тому, що воно доповнює гарантії, надані в рамках соціального страхування до максимально можливих у сучасних умовах стандартів (оплата дорогих видів лікування і діагностики, застосування найбільш сучасних медичних технологій, забезпечення комфортних умов лікування тощо).
В Україні згідно з чинним законодавством практичного поширення набули дві форми ДМС - безперервне страхування здоров’я і страхування здоров’я на випадок хвороби.
Безперервне страхування здоров ’ я - вид страхування, при якому застрахованій особі надаються медичні послуги з наступною їх оплатою страховою компанією (за рахунками, виставленими лікувальними закладами, і в рамках страхової суми).
Страхування здоров ’ я на випадок хвороби - вид страхування, при якому кожна хвороба оцінена у грошовому виразі. При виникненні страхової події застрахована особа отримує страхове відшкодування через касу страхової компанії.
На вітчизняному ринку ДМС діють більше 60 страхових компаній, що мають різні можливості, досвід і авторитет. Найбільш відомі з них - це Державна акціонерна страхова компанія „Укрінмедстрах”, закрите акціонерне това-риство „Акціонерна страхова компанія „Остра-Київ”, відкрите акціонерне товариство „Страхова компанія „Алькона”, відкрите акціонерне товариство „Страхова компанія „Оранта-Донбас”, закрите акціонерне товариство „Страхова компанія „Кредо-Класик”, закрите акціонерне товариство „Страхова компанія „Надра”, закрите акціонерне товариство „Страхова компанія „Укрнафтотранс” та інші.
Кожна страхова компанія прагне принести в страховий бізнес щось своє, що вигідно вирізнятиме її серед конкурентів.
Програми, які пропонують страхові компанії з ДМС, можна поділити на
чотири основні категорії:
- поліклінічне обслуговування, в тому числі аптечне;
- стаціонарне обслуговування;
- послуги невідкладної швидкої медичної допомоги;
- стоматологія.
Отже, перевагами ДМС щодо отримання медичної допомоги перед державними і приватними структурами, а також відомчою медициною є:
- забезпечення більшої доступності, якості і повноти щодо задоволення різноманітних потреб населення в наданні медичних послуг;
- у випадку порушення лікувально-профілактичними закладами стандартів медичних послуг страхова компанія може частково або повністю не оплачувати вартість таких послуг;
- застрахованій особі не потрібно робити будь-яких фінансових розрахунків, бо з медичною установою за фактом надання медичних послуг розрахо-вується страхова компанія.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 63 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |