Читайте также:
|
|
{Внутрішні фактори, що впливають на ухвалення рішення про встановлення ціни, включають в себе маркетингові цілі компанії, стратегію маркетингового комплексу, розмір витрат виробництва та організацію діяльності. Проведемо спочатку оцінку цілей маркетингу по відношенню до політики ціноутворення}.
Чим ясніше компанія бачить свої цілі, тим простіше їй встановити ціну на товар. Існують три основні групи цілей ціноутворення, на які може орієнтуватися підприємство (у всіх відображена ідея збільшення прибутку):
![]() |
Рис. 3. Цілі маркетингового ціноутворення
Виживання підприємств стає головною метою їх діяльності у тих випадках, коли вони стикаються з проблемами перевиробництва, гострою конкуренцією або змінами споживчих смаків. В Україні деякі машинобудівні підприємства є збитковими у зв'язку з падінням попиту. Для того, щоб «утриматися на плаву», вони встановлюють низькі ціни. Такі підприємства будуть продовжувати діяльність, доки ціни на товари покривають їх змінні й частину постійних витрат. Однак виживання є лише короткочасним завданням і в майбутньому необхідно навчитися отримувати додану вартість, щоб не згорнути діяльність.
Багато компаній первинним завданням ціноутворення ставлять максимізацію поточного прибутку. Вони визначають величину попиту і витрат виробництва для всіляких цін та виокремлюють ту ціну, за якої досягаються максимальні поточний прибуток, надходження готівки та оборот капіталу. При цьому недоліком є те, що компанія задовольняється поточними фінансовими результатами, не думаючи про довготривалі досягнення. Досягнення віддачі на капітал передбачає встановлення таких цін, щоб було можливим отримати фіксовану прибутковість.
При орієнтації на збут можливо максимізувати виторг або захопити максимальну частку ринку. Вважається, що компанія з найбільшою часткою ринку буде мати мінімальні витрати та максимальний довготривалий прибуток. Для досягнення своїх цілей ці компанії встановлюють якомога низькі ціни.
З урахуванням конкуренції підприємство може використовувати низькі ціни для запобігання проникнення на ринок конкурентів; ціни, аналогічні цінам конкурентів, – для стабілізації ринку. Якісне переважання на ринку передбачає досягнення лідерства за показниками якості продукції, при цьому підприємство встановлює високі ціни, що покривають не тільки витрати виробництва продукції високої якості, але й великі витрати на дослідження та дослідні розробки. Наприклад, японські торгові марки Panasonic, Sony виготовляють продукцію високої якості, німецьке та італійське взуття, – відповідно і ціни вище.
{Дослідивши цілі ціноутворення, перейдемо до оцінки стратегії маркетингового комплексу}
Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 110 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |