Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Зміни складу і властивостей флюїдів в покладі, що розробляється.

Читайте также:
  1. Аналіз найбільш коштовні зміни іміджу банку (на прикладі вітчизняних та зарубіжних банків).
  2. Визначення зміни внутрішньої енергії і ентальпії у термодинамічному процесі ідеального газу.
  3. Визначення маси складу
  4. Визначення просування контактів флюїдів та біжучого нафто вилучення
  5. Визначення рівномірності зміни об’єму цементу
  6. ВИКОРИСТАННЯ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШКІР
  7. Властивостей.
  8. Входження західноукраїнських земель до складу СРСР
  9. Динаміка пластових тисків і рух флюїдів. Карти ізобар
  10. Дослідження споживних властивостей лакофарбових товарів

Розгланемо спершу нафтові поклади. Властивості нафт при розробці змінюються:

- в процесі переміщення цього флюїду до вибою свердловини;

- в покладі в цілому в результаті фізико-хімічних процесів.

В більшості випадків густина нафт в процесі розробки таких покладів зростає. Основна причина - зміна складу та кількості розчинених вуглеводневих і супутніх газів В процесі тривалої розробки зміни нафт можуть відбуватися також внаслідок таких причин:

- втрати легких фракцій, в результаті чого густина збільшується;

- окиснення водами (збільшення густини);

- адсорбційного очищування породами-колекторами (пониження густини, смоли й асфальтени відстають або переходять в нерухомий стан).

Відомо, що на контакті газів з нафтами першими розчиняються важкі вуглеводні (від пропану і вище), гіршу розчинність мають гази від СН4 (метан) до С4Н10 бутан). В умовах більшого тиску метан і етан розчиняються вже краще. Оскільки в процесі розробки пластовий тиск знижується, першими з нафт дегазується метан. Далі виділяються решта газів, більш розчинних в нафті.

Газові поклади. В газових покладах по глибині спостерігається диференціація вмісту важких вуглеводнів. Їх вміст зростає з наближенням до ГВК. Зазвичай з початку розробки першим відбирається сухіший вуглеводневий газ, з найбільш проникних пластів.Вміст сірководню у процесі розробки зростає в кілька разів.Якщо газові поклади полікомпонентні, то в процесі розробки з падінням пластового тиску з газового розчину випадає сірка, змінюються вмісти гелію, а також азоту, меркаптанів.і ін. Коли розробляється газоконденсатний поклад, відбір газоконденсатної суміші приводить до падіння пластового тиску. З падінням тиску нижче початку конденсації (ретроградна конденсація) частина висококиплячих вуглеводнів виділяється в рідку фазу. Якщо газоконденсатний поклад з початку розробки мав високий пластовий тиск, то конденсат при такому тиску більше збагачений високомолекулярними сполуками більшої густини, тому й густина конденсату буде висока. Із зниженням пластового тиску, наприклад, коли поклад розробляється в режимі поступового виснаження, в рідку фазу починають переходити також низькокиплячі сполуки. При цьому зростає газоконденсатний фактор, зменшується вихід конденсату і зменшується його густина. Розробка покладу супроводжується пониженням в`язкості пластового газу. Це відбувається тому, що газ передає рідкій (конденсатній) фазі частину високомолекулярних (висококиплячих) сполук. Це підвищує текучість газу.

Закономірні зміни властивостей нафт, газів і конденсатів в межах покладів та по розрізу багатопластових родовищ, а також їх зміни в процесі розробки використовують з метою контролю переміщення ВНК.




Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 86 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Сын полка. | Функції геологічної служби нафтогазопромислів | Фізичні властивості порід-колекторів нафти і газу | Склад і фізико-хімічні властивості нафт | Склад і фізико-хімічні властивості реальних газів | Показники неоднорідності продуктивного горизонту | Показники неоднорідності гідродинамічних товщ і їх поєднань | Відбір, опис та дослідження керну і шламу продуктивних розрізів | Підземна гідравлика. Визначення розходу та швидкісного напору | Визначення розчинності газу в нафті і коефіцієнтів флюїдонасиченості |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав