Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Ремонтно-виправні роботи

Читайте также:
  1. VI. Продовження роботи.
  2. VIII. Продовження роботи.
  3. Алгоритм вибору завдань для самостійної (дистанційної) роботи студентів
  4. Вимоги безпеки перед початком роботи
  5. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. Вимоги безпеки після закінчення роботи.
  7. Вимоги до початку роботи
  8. Відеомагнітофон та особливості роботи
  9. Графо- та епіпроектори, будова та принцип роботи
  10. ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Ремонт свердловини і герметизація її устя

До початку робіт по капітальному ремонту свердловин необхідно обстежити її устя і у випадку несправності – відремонтувати. Особливо це важливо перед ремонтом газової свердловини, у якої тиск у верхній частині експлуатаційної колони і на усті свердловини можуть досягти значної величини.

Лише після перевірки і приведення в належний стан колонної головки (устьового фланця) можна розпочинати ремонтно-виправні роботи.

Виправлення дефектів в колоні

До дефектів, які можна виправити, відносяться зминання і злам обсадної колони. Величина зминання колони може бути різною і оцінюється в залежності від зміни внутрішнього діаметра колони.

Якщо виправити дефект не вдається, то спускають додаткову колону або "летучку". Якщо ж з деяких причин спустити колону не можливо, свердловину повертають на вищезалягаючий горизонт або проводять зарізку і буріння нового стовбура.

Заміна пошкодженої частини колони

Пошкоджену частину колони міняють в тому випадку, коли місце дефекту розміщене вище башмака технічної колони і рівня цементного кільця в міжколонному просторі.

Виправлення кінця залишених в свердловині труб (обрізів)

Труби виправляють одним із таких способів:

1) обробкою оправлювальними долотами і грушеподібними фрезерами, тобто комбінаціями їх за розмірами, починаючи від розміру на 10-12 мм більшим внутрішнього діаметра колони до номінального (ці роботи здійснюються за тою ж технологією, що і виправлення дефектів колони);

2) нарощуванням спеціальної двосторонньої воронки, яка складається із нижньої частини з козирком, патрубка і верхньої частини; останню спускають на право-лівому перехіднику або на шпильках.

Перекриття дефектів в експлуатаційній колоні за рахунок спуску додаткової колони

Додаткову колону в свердловину спускають, якщо:

- неможливо ліквідувати дефект в експлуатаційній колоні шляхом цементування; – в експлуатаційній колоні є декілька дефектів (що не ремонтуються) на різних глибинах;

- є можливість спустити додаткову колону нижче місця зламу в основній експлуатаційній колоні.

Додаткову колону спускають в основну експлуатаційну колону, встановлюючи її башмак нижче дефекта і вище продуктивного горизонта або на вибої.

Розбурювання цементних корків

Цементні корки розбурюють:

1) роторним способом;

2) турбобуром або вибійним гвинтовим двигуном;

3) гідропіскоструминним перфоратором;

4) безтрубним електробуром.

1. При розбурюванні роторним способом використовують пікоподібні долота. В інтервалі фільтра і в місцях порушення експлуатаційної колони використовують пікоподібні долота в комбінації з райбером; долотом розбурюють цементний корок, а райбером центрують долото і оправляють колону.

2. При розбурюванні турбінним способом використовують секційні турбобури і вибійні гвинтові двигуни типу Д в поє'днанні з долотами відповідних діаметрів.

3. Для розбурювання цементних корків за допомогою перфораторів застосовують торцеві гідроперфоратори різних конструкцій.

4. Для розбурювання цементних корків електробуром застосовують безтрубний електробур з місцевою циркуляцією промивної рідини




Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 179 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Режим газової шапки | Режим розчиненого газу | Побудова індикаторних діаграм | Визначення параметрів пласта за допомогою еталонних кривих | Гідродинамічні дослідження свердловин на неусталеному режимі | Методи визначення параметрів пласта за кривими відновлення тиску без врахування припливу | Методи визначення параметрів пласта за кривими відновлення тиску з врахуванням припливу | Метод поправочного коефіцієнта Ф.А.Трєбіна, Г.В.Щербакова | Методи вилучення залишкової нафти із заводнених пластів | Поточний ремонт свердловин |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав