Читайте также:
|
|
Ремонт свердловини і герметизація її устя
До початку робіт по капітальному ремонту свердловин необхідно обстежити її устя і у випадку несправності – відремонтувати. Особливо це важливо перед ремонтом газової свердловини, у якої тиск у верхній частині експлуатаційної колони і на усті свердловини можуть досягти значної величини.
Лише після перевірки і приведення в належний стан колонної головки (устьового фланця) можна розпочинати ремонтно-виправні роботи.
Виправлення дефектів в колоні
До дефектів, які можна виправити, відносяться зминання і злам обсадної колони. Величина зминання колони може бути різною і оцінюється в залежності від зміни внутрішнього діаметра колони.
Якщо виправити дефект не вдається, то спускають додаткову колону або "летучку". Якщо ж з деяких причин спустити колону не можливо, свердловину повертають на вищезалягаючий горизонт або проводять зарізку і буріння нового стовбура.
Заміна пошкодженої частини колони
Пошкоджену частину колони міняють в тому випадку, коли місце дефекту розміщене вище башмака технічної колони і рівня цементного кільця в міжколонному просторі.
Виправлення кінця залишених в свердловині труб (обрізів)
Труби виправляють одним із таких способів:
1) обробкою оправлювальними долотами і грушеподібними фрезерами, тобто комбінаціями їх за розмірами, починаючи від розміру на 10-12 мм більшим внутрішнього діаметра колони до номінального (ці роботи здійснюються за тою ж технологією, що і виправлення дефектів колони);
2) нарощуванням спеціальної двосторонньої воронки, яка складається із нижньої частини з козирком, патрубка і верхньої частини; останню спускають на право-лівому перехіднику або на шпильках.
Перекриття дефектів в експлуатаційній колоні за рахунок спуску додаткової колони
Додаткову колону в свердловину спускають, якщо:
- неможливо ліквідувати дефект в експлуатаційній колоні шляхом цементування; – в експлуатаційній колоні є декілька дефектів (що не ремонтуються) на різних глибинах;
- є можливість спустити додаткову колону нижче місця зламу в основній експлуатаційній колоні.
Додаткову колону спускають в основну експлуатаційну колону, встановлюючи її башмак нижче дефекта і вище продуктивного горизонта або на вибої.
Розбурювання цементних корків
Цементні корки розбурюють:
1) роторним способом;
2) турбобуром або вибійним гвинтовим двигуном;
3) гідропіскоструминним перфоратором;
4) безтрубним електробуром.
1. При розбурюванні роторним способом використовують пікоподібні долота. В інтервалі фільтра і в місцях порушення експлуатаційної колони використовують пікоподібні долота в комбінації з райбером; долотом розбурюють цементний корок, а райбером центрують долото і оправляють колону.
2. При розбурюванні турбінним способом використовують секційні турбобури і вибійні гвинтові двигуни типу Д в поє'днанні з долотами відповідних діаметрів.
3. Для розбурювання цементних корків за допомогою перфораторів застосовують торцеві гідроперфоратори різних конструкцій.
4. Для розбурювання цементних корків електробуром застосовують безтрубний електробур з місцевою циркуляцією промивної рідини
Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 179 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |