Читайте также:
|
|
Для проведенні аналізу ритмічності товарообороту за звітний період та в динаміці розраховують показники, що характеризують ритмічність реалізації товарів: середньоквадратичне відхилення від середнього обсягу товарообороту (δ) та коефіцієнти варіації (V) та ритмічності (Критм).
[3.1.]
де δ – середнє квадратичне відхилення; х – відсоток виконання прогнозованого обсягу товарообороту за кожний місяць; х – відсоток виконання прогнозованого обсягу товарообороту за рік; n – кількість місяців; V – коефіцієнт варіації (нерівномірності); Критм – коефіцієнт ритмічності.
Середньоквадратичне відхилення визначає діапазон коливання реалізації товарів, тобто мінімальний та максимальний обсяг товарообороту підприємства в середньому за період дослідження. Коефіцієнт варіації оцінює рівномірність реалізації товарів протягом періоду, що досліджується, тобто відносний (у відсотках) розмір відхилення обсягу товарообороту від середнього розміру.
Дослідження названих показників дає змогу встановити ступінь рівномірності продажу товарів по місяцях та кварталах, виявити особливості торгівлі та попиту на товари, що реалізує підприємство. Чим вище значення мають показники, тим неритмічнішим є процес реалізації товарів на даному підприємстві.
Для аналізу ритмічності товарообороту підприємства може бути використана таблиця наступної форми:
Таблиця 3.3
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 102 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |