Читайте также:
|
|
Зовнішньоекономічна діяльність – це діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, яка є сукупністю виробничо-господарських, організаційно-економічних та комерційних функцій, що забезпечують обмін продукцією в матеріально-речовій формі та має місце як на території України, так і за її межами.
Зовнішньоекономічна діяльність представляє собою заходи та дії з реалізації зовнішньоекономічних зв’язків. Зовнішньо економічні зв’язки – це сукупність всіх зв’язків між країнами у сфері економіки.
Відповідно до чинного законодавства зовнішньоекономічна діяльність здійснюється у наступних формах:
експорт і імпорт товарів, капіталу та робочої сили;
надання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності послуг іноземним суб’єктам господарської діяльності;
наукова, науково-технічна, науково-виробнича, навчальна та інша кооперація з іноземними суб’єктами господарської діяльності, навчання та підготовка спеціалістів на комерційній основі;
міжнародні фінансові операції та операції з цінними паперами;
кредитні та розрахункові операції між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб’єктами господарської діяльності,
спільна підприємницька діяльність між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб’єктами господарської діяльності,
підприємницька діяльність на території України, пов’язана з наданням ліцензій, патентів, ноу-хау, торгових марок та інших нематеріальних об’єктів власності з боку іноземних суб’єктів господарської діяльності та аналогічна діяльність суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за межами України;
організація та здійснення діяльності в галузі проведення виставок, аукціонів, торгів, конференцій, симпозіумів, семінарів, інших подібних заходів, що здійснюються на комерційній основі за участю суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, організація та здійснення оптової, консигнаційної та роздрібної торгівлі на території України за іноземну валюту в передбачених законами України випадках.
Найпоширенішим видом зовнішньоекономічної діяльності є торгівля. Міжнародна торгівля – це обмін товарами та послугами між суб’єктами різних держав.
На рис. 10.1 наведено основні види зовнішньоторговельних операцій в міжнародній торгівлі.
Залучення до зовнішньоекономічної діяльності підприємств України потребує забезпечення керівництва цих підприємств та інших зацікавлених осіб необхідною, достатньою інформацією для прийняття виважених управлінських рішень.
Саме економічний аналіз дає можливість досліджувати стан і розвиток як світової економіки в цілому або окремо взятої країни, так і господарську діяльність об’єднання, підприємства, його структурної одиниці.
Тому об’єктами аналізу зовнішньоекономічної діяльності суб’єкту господарювання є майно та джерела його формування, що беруть участь у зовнішньоекономічній діяльності, господарські процеси, що складаються із сукупності зовнішньоекономічних операцій та їх результатів.
Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства здійснюється за допомогою формалізованих та неформалізованих методів дослідження. Серед основних методичних прийомів виділяють: порівняння, графічний метод, обчислення середніх величин, групування, індексний метод, прийоми
Рис. 10.1 Основні види зовнішньоторговельних операцій в міжнародній торгівлі
ланцюгових підстановок і арифметичних різниць, математико-статистичні методи вивчення зв’язків та ін.
Основними джерелами інформації аналізу зовнішньо економічної діяльності є дані бухгалтерської, статистичної, податкової звітності підприємства, поточного обліку, нормативні та прогнозовані дані. Матеріали, що залучаються для проведення аналізу, повинні бути перевірені на правильність арифметичних підрахунків в них, взаємо узгодженість між показниками звітності та обліку та достовірність наданої інформації.
Перелік основних завдань аналізу зовнішньоекономічної діяльності наведено на рис.10.2.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 83 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |