Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Поняття та структура туристського продукту.

Читайте также:
  1. I. Визначення поняття орнамент.
  2. II. СТРУКТУРА СОРЕВНОВАТЕЛЬНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ СПОРТСМЕНА
  3. IV. ОРГАНИЗАЦИОННАЯ СТРУКТУРА И ОРГАНЫ УПРАВЛЕНИЯ ОРГАНИЗАЦИИ.
  4. VI. Графическая структура темы занятия
  5. VI. Организационная структура системы
  6. Web-контейнер, Servlet, JSP. Структура, назначение и пример сервлета или JSP.
  7. А. Борьба на уровне «низового» противодействия либеральным метастазам во властных структурах
  8. Автономія: поняття та види. Автономія в Україні.
  9. Базовая структура отношений взаимодействия
  10. Бинарная алгебраическая операция. Алгебраическая структура. Аддитивная и мультипликативная терминология.

Туристський продукт - це право на тур, призначене для реалізації туристові, а тур - комплекс послуг з розміщення, перевезенню, харчуванню туристів, екскурсійні послуги, а також послуги гідів - перекладачів й ін. послуги.

Туристський продукт як економічна категорія має досить ємний зміст, тому дотепер відсутнє його загальноприйняте визначення.

Туристський продукт - сукупність (комплекс) речовинних (предметів споживання), нематеріальних (у формі послуги) споживчих вартостей, необхідних для задоволення потреб туриста, що виникли в період його подорожі, і витрат, пов'язаних з його виробництвом і реалізацією, що формують ціну турпродукта. Необхідно відрізняти туристський продукт від туристської послуги. Основна відмінність полягає в тому, що туристська послуга може бути куплена й спожита у місці її виробництва, а туристський продукт може бути придбаний і за місцем проживання, але спожитий тільки у місці виробництва туристських послуг. Фактично туристські послуги це складова частина туристського продукту. На відміну від туристських послуг, туристський продукт приймає форму товару й характеризується такими властивостями як: споживча вартість, мінова вартість.

У структурі туристського продукту звичайно виділяють три рівні [19].

В основі будь-якого туристського продукту лежить необхідність задоволення якої-небудь потреби, тому серцевину продукту представляє задум - спрямованість на рішення певної проблеми, задоволення конкретного нестатку.

Туристський продукт у реальному виконанні - набір властивостей, що дозволяють реалізувати задум. Основними властивостями й характеристиками туристського продукту є:

- рівень якості;

- комфорт;

- престиж;

- економічність;

- безпека;

- враження, тощо.

Туристський продукт із підкріпленням - діяльність турпідприємства, спрямована на формування дружніх відносин із клієнтом, надання йому всебічної допомоги, додаткових і символічних вигод - це високий рівень якості й швидкості обслуговування, консультації, інформація, неформальне спілкування, тощо.

Туристський продукт складається із трьох основних елементів:

- тур

- додаткові туристсько-екскурсійні послуги

- товари

Тур - первинна одиниця туристського продукту, реалізована клієнтові як єдине ціле, продукт праці туроператора на певний маршрут, у конкретний термін і з певним комплексом послуг. Залежно від способу організації продажу тури можуть бути:

- індивідуальні (замовлені тури) - це тури, що формуються за бажанням і при особистій участі туриста

- групові тури - припускають продаж заздалегідь спланованого стандартного набору послуг зорієнтованого на певний вид відпочинку, а також на соціальний клас туристів й їхній вік (продається в одному пакеті)

Туристський пакет є основним (обов'язковим) комплексом послуг, що представляють у подорожі по індивідуальному або груповому плані, має 4 обов'язкових елементи:

- туристський регіон

- транспортні послуги

- послуги розміщення

- трансфер

Поряд з основними й додатковими послугами в структуру туристського продукту входять супутні послуги, до яких відносяться товари (карти міст, сувеніри, буклети, тощо).

Останнім часом спостерігається тенденція переходу від масового маркетингу до диференційованого продукту.

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 78 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Порядок розрахунку показників ділової активності | Предмет та сутність маркетингу у туризмі. | Розподіл маркетингових функцій. | Комплекс маркетингу та його особливості у туризмі. | Класифікація маркетингової інформації. | Роль, структура і зміст маркетингових досліджень. | Кон‘юнктурні дослідження ринку. | Приблизні критерії оцінки ставлення споживача | Фірма здійснює свою діяльність, перебуваючи в конкурентному середовищі, яке характеризується не тільки дією двох підприємств, а також впливом інших сил і факторів. | Тема 3. Сегментування ринку, вибір цільового сегмента та позиціювання туристичних послуг. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав