Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Індивідуальні завдання підвищеного рівня складності.

Читайте также:
  1. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  2. VII. Домашнє завдання.
  3. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України у системі органів державної влади та його завдання.
  4. Алгоритм складання рівнянь хімічних реакцій.
  5. Аналітична оцінка рівня економічної безпеки підприємства.
  6. Бойові завдання і бойові порядок механізованих підрозділів у наступі.
  7. Вартість залучення власного капіталу є лінійно зростаючою функцією до рівня заборгованості підприємства.
  8. Визначте пункти, ЩО НЕ відноситься до завдання
  9. Визначте пункти, ЩО НЕ відносяться до завдання
  10. Визначте пункти, ЩО НЕ відносяться до завдання

Т. 1. Філософія науки як сучасна галузь методологічних досліджень:

 

Працюючи над матеріалом до Теми 1, необхідно:

 

Т. 2. Сутність та походження науки:

 

Працюючи над матеріалом до Теми 2, необхідно:

 

Т. 3. Структура, динаміка і типи сучасної науки:

 

Вивчаючи науковий матеріал до Теми 3, студенту слід зосередитися на таких питаннях:

 

Т. 4. Наукове знання та наукова істина:

 

Вивчаючи науковий матеріал до Теми 4, слід приділити увагу:

 

Т. 5. Логіко-гносеологічна структура наукового дослідження:

(2 год.)

 

Щодо оволодіння матеріалом Теми 5, то тут студентові необхідно розібратися:

 

Т. 6. Сутність, типологія та соціальна роль техніки:

 

Тему 6 введено в загальний курс філософії ВНЗ з метою привернути увагу студентів до фундаментальних питань розвитку техніки і технології у сучасну історичну добу, бо цей розвиток є проблематичним, а його наслідки - неочевидні. Чи є техніка благом для людини, чи навпаки, - прискорене та неконтрольоване зростання технологічної сили цивілізації веде людство до катастрофи? Сьогодні існує багато технічних дисциплін, що так чи інакше вивчають техніку. Особливе місце серед них займає філософія техніки. Саме вона дає максимально узагальнений погляд на феномен техніки, розкриває його глибинний зміст та значення для людини. Філософія техніки, завдяки тому, що бачить техніку так би мовити "з пташиного польоту", в змозі осягнути універсальні закономірності функціонування техніки та виявити тенденції у її розвитку, що тільки зароджуються і тому непомітні з близької відстані. Філософія техніки, як фундаментальна теоретична дисципліна повинна інформувати цивілізоване людство про перспективи та загрози щодо подальшого технологічного зростання, проводити гуманітарну експертизу значущих технічних проектів, розробляти принципи глобальної та регіональної технічної політики.

 

Т. 7. Основи організації науково-дослідної та інженерно-технічної діяльності:

 

Темою 7 передбачено ознайомити студента з сучасними принципами організації науково-дослідної діяльності, перш за все, в інженерно-технічній галузі. Головне в науковому дослідженні - то є ефективний метод. Вчення про методи - методологія - одна із найважливіших складових частин філософії науки та техніки. Оскільки сучасна наука тісно переплетена з технологією і залежить у темпі та спрямуванні свого розвитку від певних техніко-економічних потреб цивілізації та наявних матеріальних ресурсів, проблему оптимального регулювання науково-дослідної та інженерно-технічної діяльності слід сьогодні вважати гостро актуальною. Цю проблему не можна розв'язати без використання загально-філософських підходів щодо розуміння сутності науки і техніки та принципів їхнього функціонування. Саме на таких підходах і принципах повинна ґрунтуватися методологічна культура сучасного науковця та інженера. Від фахівця з вищою технічною освітою сьогодення вимагає не тільки високої професійності в обраній спеціальній галузі, а й широкого гуманітарно-філософського бачення науково-технологічних проблем, так би мовити, вміння "за трьома соснами бачити ліс".

 

Т. 8. Наука та технологія у пошуках нової стратегії:

 

Тема 8 завершує перелік індивідуальних завдань підвищеної складності. І то є природно, що матеріал цієї теми має підсумковий, узагальнюючий характер. Є підстави вважати, що людство переживає цивілізаційну кризу. Задачі, що їх прагне вирішувати філософія науки та техніки, безпосередньо спрямовані на подолання цієї кризи. Майбутнє людства залежить від того, чи вдасться знайти виважену стратегію подальшого науково-технологічного розвитку західної техногенної цивілізації, що нестримно глобалізується, саме таку стратегію, щоб на її основі людство в змозі було б привести свою цивілізацію до гармонійних взаємовідносин з живою природою. Наука та технологія - це могутня сила. Але ми ще не контролюємо її повною мірою. Вирішення глобальних проблем можливе лише за умов поступової універсалізації людського інтелекту. Такий інтелект створюється там, де загально-філософські підходи вдається поєднати з практичним досвідом раціонального використовування життєвих ресурсів. Отже, філософію науки та техніки вважають однією з найперспективніших проблемних галузей сучасного пізнання саме тому, що якраз тут безпосередньо контактують науково-технічна та гуманістична традиції людського мислення.

 

Рекомендована література.

 




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 44 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав