Читайте также: |
|
1. Колізії у законодавстві України та шляхи їх подолання.
2. Суб’єкти нормотворчості в Україні.
Основні терміни та поняття: нормативно-правовий акт, закон, підзаконний нормативно-правовий акт, дія нормативно правових актів, нормотворчість, юридичні колізії.
Методичні вказівки:
Відповідь на перше питання слід розпочати з визначення поняття нормативно-правового акту, вказати та охарактеризувати його ознаки та назвати види нормативно-правових актів.
Одним із видів нормативно-правових є закон. Дайте визначення поняття закону, назвіть його характерні ознаки, види(конституційні та поточні кодифікаційні та звичайні) та наведіть приклади законів. Слід також з’ясувати відмінності між законами, прийнятими Верховною Радою України і законами прийнятими на всеукраїнському референдумі. Також необхідно розглянути співвідношення права і закону.
В наступному питанні слід розкрити поняття підзаконного нормативно-правового акта, зазначити, що ці акти мають меншу юридичну силу порівняно із законами та привести їх класифікацію відповідно до Конституції України.
Підзаконні нормативно-правові акти поділяються на види за їх дією у часі, у просторі, та за колом осіб. Дайте характеристику цих видів.
В наступному питанні слід навести поняття нормотворчості, вказати її функції та принципи, зазначивши при цьому що вона поділяється на правотворчість та нормотворення. Слід також зазначити, що основними стадіями створення нормативно-правових актів є підготовка проекту нормативно-правового акту та розгляд проекту нормативно-правового акту і прийняття рішення щодо нього. Які етапи включають в себе стадії створення нормативно-правових актів.
В теорії права питання про юридичні колізії традиційно пов’язують з наявністю суперечностей усередині правової норми і. перш за все колізіями між нормами права, закріпленими в законодавстві. Вкажіть види колізій та охарактеризуйте їх.
Питання для самостійної роботи:
1. Що таке закон?
2. Які види законів ви знаєте?
3. Що таке конституційний закон?
4. У чому полягає дія нормативно-правових актів?
5. Назвіть акти органів місцевого самоврядування?
6. Назвіть акти Президента України.
7. Що таке Конституція?
8. Що таке підзаконний нормативно-правовий акт?
9. До якого виду нормативно-правових актів належать укази Президента?
Література:
1. Загальна теорія держави і права (Підручник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів) / За ред. М.В. Цвіка, В.Д. Ткаченка, О.В. Петришина. – Харків: Право, 2002,
2..Комаров С.А., Малько А.В. Теория государства и права. Учебно-методический комплекс.- М.: Норма, 2004
3. Нечитайленко А.О. Державний екзамен з теорії держави і права. Навчальний посібник.- Харків, 2007.
4. Скакун О.Ф. Теория государства и права: Учебник.-Харьков: Эспада, 2005.
5. Марченко М.Н. Теория государства и права: учебник / М.Н. Марченко; Моск. гос. ун-т им. М.В. Ломоносова. 2-е изд., испр. и доп. – М.: Проспект, 2006.
6. Христова Г.О., Гайдамака О.І. Історія формування та особливості сучасного розуміння нормативно-правового акта // Держава і право. Юрид. і політ. науки. – 2007. – Вип. 35. – С. 43 – 49.
7. Куценко І.В. Сучасний стан і перспективи розвитку підзаконних актів України // Держава і право. Юрид. і політ. науки. – 2009. – Вип. 38. – С. 116 - 123.
8. Погребняк С. про підходи до поняття колізій в юридичній науці // Вісн. Акад. прав. наук. України. – 1999. - № 4(19). – С. 204 -211.
9. Цвік М.В. Про систему юридичних актів // // Вісн. Акад. прав. наук. України. – 2002. - № 4(31). – С. 14 -24.
Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 120 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |