Читайте также:
|
|
1. Голдстейн М. й Голдстейн И.Ф. Как мы познаем.—М., 1984.
2. Демидов В. Как мы видим то, что видим.—М., 1987.
3. Кульчицький О. Основи філософії і філософічних наук.—Розд. 4, 8. -Львів, 1995.
4. Нестеренко В.Г. Вступ до філософії: онтологія людини.— К., 1995.- Розд. 5. Паскль. Думки про релігію. – Львів, 1993.
5. Петрушенко В. Епістемологія як філософська теорія знання. – Львів, 2000.
6. Полани М. Личностное знание.—М., 1985.
7. Проблема сознания в современной западной философии.— М., 1989.
8. Рассел Б. Человеческое познание.— К., 1997.
9. Тайны сознания и бессознательного. – Мн., 1998.
10. Філософський словник. — К., 1986.Франк С.Л. Предмет знання. Душа человека.—СПб., 1995.
11. Чудинов З.М. Природа научной истины.—М., 1977.
Тема 7. Правова охорона нетрадиційних об’єктів права інтелектуальної власності
Тема 8. Правова охорона об’єктів авторського права і суміжних прав (2 год.)
Лекція 4.
Мета заняття: Ознайомити студентів з поняттям правової охорони нетрадиційних об’єктів права інтелектуальної власності та об’єктів авторського права і суміжних прав; навчити користуватись нормативно-правовою базою; формувати у студентів правове мислення, розвивати вміння грамотно висловлювати думки.
План
1. Правова охорона нетрадиційних об’єктів права інтелектуальної власності
2. Поняття та система правової охорони об'єктів авторського права.
3. Державна реєстрація авторського права.
4. Обмеження майнових авторських та суміжних прав.
Правова охорона нетрадиційних об’єктів права інтелектуальної власності
Поняття комерційної таємниці
Комерційною таємницею є інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв'язку із цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію.
Комерційною таємницею можуть бути відомості технічного, організаційного, комерційного, виробничого та іншого характеру, за винятком тих, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці.
Комерційна таємниця — це інформація, яка має дійсну або потенціальну комерційну цінність в силу ЇЇ невідомості третім особам, до якої нема вільного доступу на законних підставах і по відношенню до якої володілець інформації приймає заходи щодо її конфіденційності.
Об'єктом інтелектуальної власності на комерційну таємницю є нематеріальне благо, яке є результатом інтелектуальної діяльності, на яке за особою, яка його досягла, або іншими володільцями, визнається виключне право на використання.
Інформація по своїй суті є нематеріальною, але її зберігання і розповсюдження здійснюються найчастіше з допомогою матеріальних носіїв.
Комерційна таємниця має фактичну монополію конкретної особи на певну сукупність знань. Комерційна таємниця має найбільшу універсальність серед інших об'єктів інтелектуальної власності. Комерційна таємниця невідома третім особам. Закріплює виключне суб'єктивне право на цю інформацію.
Строк охорони її є необмеженим. Комерційна таємниця не потребує офіційного визнання її охороноспроможності, державної реєстрації або виконання будь-яких інших формальностей.
Виходячи з особливостей комерційної таємниці, під її поняття можуть бути підведені найрізноманітніші відомості, пов'язані з виробництвом, технологічною інформацією, управлінням, фінансами та іншою діяльністю підприємця. Не можуть вважатися комерційною таємницею:
· засновницькі документи;
· документи, що надають право займатися підприємницькою діяльністю;
· відомості за встановленими формами звітності про фінансово-господарську діяльність або інші відомості, необхідні для перевірки правильності вирахування та сплати податків та інших обов'язкових платежів;
· відомості про чисельність та склад працівників, їх заробітну плату та умови праці;
· документи про сплату податків та інших обов'язкових платежів;
· відомості про забруднення навколишнього середовища;
· про порушення антимонопольного законодавства, недотримання безпечних умов праці, реалізацію продукції, що заподіює шкоди здоров'ю населення.
Річна бухгалтерська звітність юридичної особи є відкритою для зацікавлених користувачів: банків, інвесторів, кредиторів, покупців, постачальників і т.п., які можуть ознайомитись з нею і отримувати її копії з відшкодуванням витрат на копіювання.
Крім комерційної таємниці законодавство виділяє також ще декілька видів відомостей, які повинні зберігатись в таємниці, — це державна, військова, медична, нотаріальна, адвокатська, банківська таємниці, особиста та сімейна таємниця, таємниця усиновлення, таємниця слідства і т.п. Комерційна таємниця відрізняється від цих видів тим, що відомості, які вона містить, відносяться до комерційної діяльності підприємця і мають комерційну цінність. Відповідно до цього, суб'єктами права інтелектуальної власності на комерційну таємницю є особи, які займаються підприємницькою діяльністю, тобто юридичні та фізичні особи, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності.
Майновими правами інтелектуальної власності на комерційну таємницю є:
1) право на використання комерційної таємниці;
2) виключне право дозволяти використання комерційної таємниці;
3) виключне право перешкоджати неправомірному розголошенню, збиранню або використанню комерційної таємниці;
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 143 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |