Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Класифікація підприємств

Читайте также:
  1. Puc. 2. Класифікація ринків за призначенням і структурою
  2. Алгоритм розрахунку показників фінансового стану підприємств
  3. Аналіз господарської діяльності підприємства
  4. Аналіз забезпеченості і повноти використання трудових ресурсів підприємства. Аналіз використання фонду робочого часу
  5. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства
  6. Аналіз зовнішньої діяльності підприємства на основі системного підходу
  7. Аналіз кількісного та якісного складу персоналу підприємства
  8. АНАЛІЗ КРЕДИТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
  9. Аналіз маркетингової діяльності підприємства
  10. Аналіз небезпеки підприємства

       
 
 
   

 


Малі

 

 

       
 
 
   

 


Організаційно-правові форми господарювання підприємств в Україні:

Організаційно-правова форма господарювання Характеристика організаційно-правової форми господарювання
   
І. Індивідуальне підприємство Підприємство, засноване на приватній власності фізичної особи та включно на її праці.
2. Сімейне підприємство Підприємство, засноване на власності та праці громадян України – членів однієї сім’ї, які проживають разом.
3. Приватне підприємство Підприємство, засноване на власності окремого громадянина України, з правом найму робочої сили.
  4.Колективне підприємство Підприємство, засноване на власності трудового колективу підприємства, кооперативу, іншого статутного товариства, громадянської та релігійної організації.
5. Державне підприємство Підприємство, засноване на загальнодержавній власності.  
6. Державне комунальне підприємство Підприємство, засноване на власності адміністра- тивно-територіальних одиниць.
7. Спільне підприємство Підприємство, засноване на базі об’єднання майна іноземної юридичної або фізичної особи і суб’єкта державної власності, на яких не поширено дію Декрету Кабінету Міністрів № 24-92 від 31.12.92р. “Про впорядкування діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств”.
8. Підприємство, засноване на повній власності грома- дянина або юридичної особи іншої держави Підприємство, що повністю належить іноземному інвестору, тобто єдиним засновником і власником якого є іноземний громадянин або юридична особа іншої держави.
9. Кооператив Вид підприємства, яке створено громадянами України, що добровільно об’єдналися на основі членства для спільного здійснення господарської та іншої діяльності.
10. Орендне підприємство Підприємство, створене на базі орендованого майна державного підприємства. Оренда являє собою засноване на договорі строкове платне володіння і користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Об’єктами оренди є: - цілісні майнові комплекси державних підприємств, організацій чи їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць); - окреме індивідуально визначене майно державних підприємств, організацій. Орендарями можуть бути організації орендарів, створені членами трудового колективу державного підприємства, організаційних структурних підрозділів; громадяни та юридичні особи України, іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.  
11.Селянське (фермерське) господарство Форма підприємства громадян України, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією. Членами селянського (фермерського) господарства можуть бути подружжя, їхні батьки, діти, які досягли 16-річного віку, та інші родичі, котрі об’єдналися для спільного господарювання з метою поліпшення свого економічного та соціального становища.  
12. Споживче товариство Самостійна демократична організація громадян, які на основі добровільності членства і взаємодопомоги за місцем проживання або роботи об’єднуються для спільного господарювання з метою поліпшення свого економічного та соціального становища.  
13. Спілка споживчих товариств Об’єднання на добровільних засадах споживчих товариств. Взаємовідносини між споживчими товариствами та їхніми спілками базується на договірних засадах. Товариства можуть делегувати спілками частину своїх повноважень та виконання окремих функцій.  
14.Господарські товариства Підприємства, установи, організації, створені на договірних засадах юридичними особами і громадянами шляхом об’єднання їхнього майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку. До господарських товариств належать: - акціонерні товариства; - товариства з додатковою відповідальністю; - товариства з додатковою відповідальністю; - повні товариства; - командитні товариства.  
14.1.Акціонерне товариство Товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства.  
14.2. Відкрите акціонерне товариство Вид акціонерного товариства, акції якого можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах.  
14.3. Закрите акціонерне товариство Вид акціонерного товариства, акції якого розподіляються між засновниками і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, купуватися та продаватися на біржах. Закрите акціонерне товариство може бути реоргані-зоване у відкрите шляхом реєстрації його акцій у порядку, передбаченому законодавством про цінні папери і фондову біржу, і внесенням змін до статуту товариства.  
14.4. Товариство з обмеже- ною відповідальністю Товариство,. Що має статутний фонд,, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами. Учасники товариства несуть відповідальність у межах їхніх вкладів.  
14.5. Товариство з додатко- вою відповідальністю Товариство, статутний фонд якого поділено на Частки визначених установчими документами розмірів. Учасники такого товариства несуть відповідальність за його боргами своїми внесками до статутного фонду, а за недостатню цих сум – додатково належним їм майном в одному для всіх учасників розмірі, краткому внеску кожного учасника. Граничний розмір відповідальності учасників передбачається установчими документами.    
14.6. Повне товариство Товариств, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов’заннями товариства усім своїм майном.  
14.7. Командитне товариство Товариство, в якому поряд з одним чи кількома учасниками, що несуть відповідальність за зобов’язаннями товариства усім своїм майном, є один або декілька учасників (вкадників), відповідальність яких обмежується сумами вкладів. Якщо у командитному товаристві беруть участь два або декілька учасників з повною відповідальністю, то вони несуть солідарну відповідальність за боргами товариства.  
15. Дочірне підприємство Підприємство, єдиним засновником і власником якого є інше підприємство.  
         

 




Дата добавления: 2015-01-30; просмотров: 52 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав