Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Економічні категорії й закони

Читайте также:
  1. III. Закони про кримінальну відповідальність, не мають зворотну дію в часі.
  2. Безробіття: сутність, види та соціально-економічні наслідки. Закон Оукена.
  3. В СОЦІАЛЬНІЙ ТА ЕКОНОМІЧНІЙ СФЕРАХ
  4. Взаємодія тіл і закони Ньютона
  5. Виховання як категорія педагогіки, основні категорії теорії виховання
  6. Вільні економічні зони
  7. Вільні економічні зони в Україні
  8. Власність і її місце в економічній системі.
  9. Державний борг: сутність та соціально-економічні наслідки
  10. Екологічні закони та головні принципи екологічної безпеки
Интернет-ресурс Краткое описание
  http://1september.ru/ Сайт Издательского дома «Первое сентября».
  http://www.ug.ru/ Учительская газета.
  http://www.uchportal.ru/ Учительский портал.
  http://alex0051.narod.ru/ Физическая подготовка обучающегося.
  http://rusedu.ru/ Архив учебных программ.
  http://www.openclass.ru/ Сетевые общества. Открытый класс.
  http://www.fizkult-ura.ru/ ФизкультУРА.
  http://spo.1september.ru/urok/ Я иду на урок физкультуры.
  http://lib.sportedu.ru Журнал "Теория и практика физической культуры".
  http://lib.sportedu.ru Физическая культура (воспитание, образование, тренировка).
  http://www.kurganobl.ru/1941.html Главное управление образования Курганской области.

 

 

Тема 1: Предмет і метод економічної теорії

Зародження економічних знань

Сучасні економічні течії

Предмет та функції економічної теорії

Методи економічної теорії

Економічні категорії й закони

Вступ

Загальне уявлення про значення та стан економічної теорії в сучасному світі

 

Економіка - це особлива сфера суспільного життя зі своїми законами, проблемами і суперечностями. У цій сфері формується економічний потенціал суспільства, виробляються різні блага для задоволення фізіологічних і духовних потреб людей.

Великий англійський економіст кінця XIX і першої половини ХХ ст. Альфред Маршалл порівняв економіку з театром, де акторами є самі глядачі, а ефект спектаклю залежить від сценарію, режисера-постановника та гри акторів, тобто населення. Економічна наука і покликана осмислювати, відображати цей складний суперечливий процес, знаходити шляхи до розумного використання природних і людських ресурсів з найбільшою користю для суспільства. На відміну від театру економіка є те, що формує потребу в самому театрі.

Сьогодні інтерес освічених людей до економічної теорії все більше зростає. Пояснюється це тими глобальними змінами, які відбуваються в усьому світі. Пол Ентоні Самуельсон у відомому всьому світу підручнику "Економікс" писав, що людина, систематично не вивчала економічну теорію, подібний до глухого, який намагається оцінити музичний твір.

В останні роки поширилася думка про необхідність буквального копіювання курсів, за якими економічна теорія вивчається в провідних університетах зарубіжних країн. Немає ніякого сумніву в великої цінності таких курсів і підручників з економіки. Але не можна забувати головне: вони побудовані на глибокому аналізі реальних економічних систем і процесів, поведінці людей, сформованому на базі цих процесів. Копіювання неможливо тому, що реальні економічні процеси, які відбуваються в нашій економіці, мало що мають спільного з економічним устроєм розвинених країн. На перехідний час нам потрібен "свій" курс "Основ економічної теорії", який би по можливості увібрав в себе все краще, що дала світова економічна наука, і який би відображав реальні процеси, що відбуваються в нашій економіці.

Всі ми, підкреслює американський професор Пол Хейне ("Економічний образ мислення", пров. З англ. 1991 г.), хто вчить студентів, грішимо в тому, що розповідаємо набагато більше, ніж їм хочеться, або потрібно знати.

Бажано, щоб студенти оволоділи деяким набором економічних концепцій, які допомогли б їм мислити більш ясно і послідовно в широкому діапазоні суспільних проблем.

 

Економіка складна, багатолика і рухлива. Цим пояснюється і рухливість науки, що вивчає її.

Погодимося, що далеко не всім потрібні знання з економіки. Шахтар в забої, металург у плавильної печі, астроном, що вивчає сонячну активність, можуть безболісно обійтися без знання економічної теорії в своєму робочому процесі. Людський мозок має обмежену місткість. Кожен прагнути економити свій обмежений час і використовувати його для накопичення професійних знань і відпочинку.

У той же час ми повинні визнати, що з економічними питаннями і проблемами стикаються практично всі. Домогосподарка розраховує, як прожити на зарплату чоловіка, нагодувати і одягнути дітей; шахтар стурбований недостатнім заробітком і висуває свої вимоги шахтовласникам чи уряду; інженер намагається з'ясувати, чи не можна десь підробити додатково; бізнесмен стурбований спадом виробництва і підвищенням ставок за кредит і податків; власник акцій в паніці з падінням їх курсу і т.д.

Управлінці підприємства будь-якого рівня зобов'язані глибоко і систематично вивчати ринкову кон'юнктуру, проводити ретельний економічний аналіз стану справ на підприємстві. Економічна політика держави, якщо вона не спирається на економічну теорію, неминуче заведе суспільство в тупик, до кризи, а в кінцевому рахунку - до соціального вибуху. Практичне значення науки полягає в накопиченні знань, знання веде до передбачення, а передбачення - до дії.

Більшість взаємодій у суспільстві спрямовується і координується певними правилами, правилами гри. В економічній поведінці велику і важливу частину правил утворюють права власності. Економічна теорія намагається пояснити соціальні явища, механізм взаємодії і дозволяє передбачити спрямованість в економічній поведінці людей.




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 247 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.134 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав