Читайте также: |
|
Схеми розміщення закритої зрошувальної мережі.
Перша закрита (трубчаста) зрошувальна система (ЗЗС) у Росії була побудована Г. І. Аристовим у 1875 р. Напір у трубопроводах створювався за рахунок природного похилу. До чавунних трубопроводів приєднувався переносний гнучкий шланг довжиною 250 м з примітивними пристроями (типу «брандспойт») для поливу.
Закриті зрошувальні системи мають такі переваги:
· відсутність втрат води на фільтрацію і випаровування, що забезпечує високі к. к. д. систем і підвищує зрошувальну здатність джерел зрошення;
· високий коефіцієнт земельного використання;
· можливість розподілу води по зрошувальній площі при складному рельєфі;
· сприятливі умови для здійснення автоматизації роботи зрошувальних систем;
· можливість використання природного напору на підвищених похилах місцевості.
До недоліків закритої зрошувальної мережі належать:
· потреба у великій кількості труб, що значно підвищує капітальні та експлуатаційні витрати;
· витрати електроенергії на створення потрібного напору у трубопроводах при відсутності або недостачі природного напору.
Класифікація закритої напірної зрошувальної мережі.
Залежно від способу подачі води розрізняють два типи закритої зрошувальної мережі:
· з самопливно-напірною закритою або комбінованою мережею;
· з механічною подачею води у закриту мережу.
У самопливно-напірній мережі зрошувальна вода у трубопроводах транспортується за рахунок напору, створюваного природним похилом місцевості. Тому її доцільно будувати на ділянках з похилом від 0,003 і вище.
Зрошувальні мережі з механічною подачею води застосовуються у тих випадках, коли рівень води у джерелі зрошення нижче поверхні зрошуваної ділянки або напір, що створюється природним похилом місцевості, виявляється недостатнім.
Залежно від конструкції мережі ЗЗС поділяються на:
· стаціонарні,
· напівстаціонарні
· пересувні.
Найбільш поширені стаціонарні мережі, в яких вода транспортується по трубопроводах, закладених у землі. На підземних трубопроводах встановлюють гідранти, через які вода подається у дощувальні машини або інші поливні пристрої.
Напівстаціонарна мережа складається з підземних та пересувних поверхневих трубопроводів. Завдяки застосуванню пересувних польових трубопроводів будівельна вартість цих систем знижується, але зростають експлуатаційні витрати, оскільки у процесі поливу трубопроводи необхідно переміщувати по полю.
У пересувних закритих системах трубопроводи розміщують на поверхні землі. Всю мережу можна розбирати і переміщувати на іншу ділянку. Застосовують її на невеликих ділянках. Для влаштування трубопроводів в основному застосовують азбестоцементні, напірні залізобетонні, напірні залізобетонні з стальним осердям, стальні, чавунні і пластмасові труби.
В межах однієї сівозмінної ділянки закрита зрошувальна мережа розміщується за двома схемами:
ü З одностороннім розміщенням польових трубопроводів по відношенню до розподільчого трубопроводу
ü З двохстороннім розміщенням польових трубопроводів по відношенню до розподільчого трубопроводу;
Перевагу тій чи іншій схемі розміщення закритої зрошувальної мережі віддають в залежності від рельєфу місцевості, розмірів ділянки і техніки поливу.
4. Дороги і лісосмуги на зрошувальній території.
Автомобільні дороги на зрошуваних землях поділяються на міжгосподарські, внутрішньогосподарські, польові, експлуатаційні.
Міжгосподарські дороги призначені для зв'язку господарств між собою і райцентром, залізницею, пристанями, аеродромами та ін.
Внутрішньогосподарські дороги з'єднують господарства з фермами, бригадами, станами, або пов'язують названі об'єкти між собою.
Польові дороги забезпечують під'їзд до кожного поля сівозміни і до найближчих міжгосподарських доріг.
Експлуатаційні дороги призначені для обслуговування, утримання і ремонту каналів та споруд на меліоративній мережі.
Дороги проектують вздовж постійних каналів, розподільних та польових трубопроводів, а також вздовж поливних ділянок по верхній або нижній їх стороні. В першому випадку дорога розміщується у верхній частині поля без кювета з низової сторони. Водовипуски у тимчасові зрошувачі проектують з переїздами. Для під'їзду на кожну поливну ділянку, а також до доріг вздовж тимчасових зрошувачів (при поливі дощувальними машинами типу ДДН і ДДА) проектують переїзди через водоскидний канал.
Ширину земляного полотна господарських доріг приймають 6,5 м, польових та експлуатаційних - 5,0 м; кювети – трапецієвидного та трикутного перерізу. Глибина кюветів на супіщаних грунтах – 0,3…0,4 м, на глинистих та пилуватих –0,5…0,6 м. У місцях пересічення доріг з розподільними та магістральними каналами будують мости або трубчасті переїзди з шириною проїзної частини 5 м.
Лісосмуги проектують для зменшення швидкості вітру, випаровування з поверхні поля води, послаблення діх суховіїв, зниження ступеня заростання каналів. Їх висаджують з високорослих порід дерев з високим підліском продувної конструкції. Розміщують вздовж постійних зрошувальних водозбірно-скидних та дренажних каналів, постійних доріг, по межах водоймищ, полів сівозміни.
Відстань між основними лісосмугами приймають з врахуванням дальності дії смуг, яка дорівнює 20…30 - кратній висоті дерев, і вимог механізації поливу та обробки грунту. Як правило, ця відстань становить 500…900 м.
При роботі дощувальних машин “Фрегат” і “Днепр” на кількох позиціях (або полях) у лісосмугах передбачаються проїзди для транспортування машин з однієї позиції на іншу. Проїзди повинні мати ширину 7,5 м дл “Фрегата” і 30 м – для “Днепра”.
Лісові смуги вздовж каналів складаються з двох, рідше чотирьох рядів дерев. Вздовж водосховищ, по межах степових зрошуваних ділянок висаджують 7…10 рядів дерев. Відстань між рослинами в ряду 0,7…1 м, а між рядами – 2,5…3 м.
5 3° 6 1
1 3 4
2
0,4 3,0 1,5 5,0
Рис.3 Розміщення доріг на зрошуваній території з верхової сторони поля
1 – поле; 2- кювет або водоскидний канал; 3 – берма; 4 – лісосмуга;
5 – зрошувальний канал; 6 - дорога
Введение к лекции для ФВМ.
1. Познакомиться. Кто я, кто вы, где находиться кафедра (показать эмблему кафедры).
2. Правила общения на лекции – не опаздывать, можно не писать, но не мешать разговорами, выключить мобильники и т.д.
3. С сегодняшнего дня вы начинаете изучение нового предмета – «Эпизоотология и инфекционные болезни с основами ветеринарной санитарией». Это один из наиболее важных предметов при подготовке ветеринарного врача и в вашей последующей профессиональной деятельности. (Показать таблицу 1 и объяснить по ней). Вопросы по нашему предмету есть практически во всех билетах на государственных экзаменах.
Предмет эпизоотология представляет собой синтетическую (интегрированную) дисциплину, весьма сложную, базирующуюся, с одной стороны, на знании многих предметов которые вы изучали ранее, а с другой стороны, имеющей свои собственные методы исследований. Это предмет требующий широкой врачебной эрудиции, логического мышления и даже общебиологических обобщений. Поэтому инфекционные болезни животных изучаются студентами на старших курсах (на выпуске).
С вашим курсом - ветврачей (срок обучения 5 лет) мы будем работать по новому учебному плану в течение 2 лет (4 семестра) до окончания вами академии. За это время мы изучим основы общей эпизоотологии, болезни общие для многих видов животных, болезни жвачных, свиней, лошадей, плотоядных, всего около 100 и основы ветеринарной санитарии.
В течение всего курса обучения вы будете слушать лекции посещать лабораторные и практические занятия, готовиться самостоятельно, писать курсовую работу, сдавать коллоквиумы, зачеты, экзамены.
В этом семестре мы будем изучать курс общей эпизоотологии, курс ветсанитарии и курс болезни общие многим видам животных где у вас будет 16 лекций и 20 тем ЛПЗ с итоговым компьютерным зачетом по общей эпизоотологии. В летнюю сессию вы будете сдавать экзамен по эпизоотологии с ветсанитарией и болезням общим многим животным, на 5 курсе зимой зачет и перед выпуском снова экзамен по инфекционным болезням и курсовую (итого 2 зачета и 2 экзамена за 2 года).
4. Учебная литература (показать):
1. Эпизоотология и инфекционные болезни: Учебник / под. ред. А. А. Конопаткина. М.: Колос, 1993.
2. Практикум по эпизоотологии и инфекционным болезням с ветеринарной санитарией. Урбан В. П. Сафин М.А., Сидорчук А.А. и др.. Уч. пос. М.: Изд. «Колос». 2002.
3. Сборник санитарных и ветеринарных правил.- М.: Инф. изд. центр Госкомэпиднадзора России. 1996.
4. Руководство по общей эпизоотологии / Под ред. И. А. Бакулова и.А. Д. Третьякова. М.: Колос, 1979.
5. Руководство по ветеринарной санитарии. Поляков А.А. М.: Агропромиздат, 1986.
6. Словарь эпизоотологических терминов. Часть 1. Общая эпизоотология. Сидорчук А.А., Глушков А.А. М. МГАВМиБ. 2000.
7. Инфекционные болезни животных: Справочник/ Под ред. Д. Ф. Осидзе. М,: Агропомиздат, 1987.
5. Наша кафедра одна из самых больших в академии. Преподаватели доценты и ассистенты будут к вам требовательны но доброжелательны. Они имеют высокую квалификацию, опыт работы и смогут ответить на все ваши вопросы в процессе обучения. Со своими педагогами вы познакомитесь на ЛПЗ.
6. Программы. Учебные планы и расписания, правила отработки пропущенных занятий – на стенде.
7. Еще одно замечание - наша кафедра инфекционная и мы просим вас не заходить к нам в верхней одежде и на занятиях обязательно иметь чистый и глаженый халат и головной убор (чепчик или косынку).
8. Хотя с дипломными работами по вашему курсу нет определенности, мы также приглашаем на нашу кафедру в студенческий научный кружок тех студентов, которые имеют склонность к клинической и диагностической работе по инфекционным болезням, интересуются изготовлением и применением биологических препаратов, вопросами профилактики, иммунологии, ветеринарной санитарии.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 119 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |