|
Кампанії з політичної та військової пропаганди завжди ретельно готуються експертами в області психології, реклами, маркетингу і звичайно фінансуються фірмами з суспільних зв’язків (PR-агенствами), найнятими замовниками. Шляхом попередніх опитувань та інших досліджень спеціалісти вивчають свідому та несвідому реакції публіки для того, щоб виробити найбільш ефективну тактику. Нерідко відбувається так звана «перевірка на практиці» деякої кількості пропагандистських тем, з метою виявлення найбільш вдалих. Для цього на медіа простір викидається визначена кількість «сенсаційних повідомлень». Ті з них, не отримують суспільного резонансу, знімаються з плану. А найбільш вдалі починають посилено розкручуватись за допомогою підконтрольних ЗМІ.
Наприклад:
30 березня 1999р. сербів звинуватили в тому, що вони зігнали албанців на футбольний стадіон в Приштині, щоб там їх стратити. Наступного дня репортери відправились на стадіон, але нікого там не знайшли. Більше про це західні ЗМІ не згадували.
Метод пробних кульок дуже полюбляють російські ЗМІ. Досить нагадати як під час війни з Грузією в 2008 році «незалежні» російські ЗМІ авторитетно заявляли то про «незаперечні докази» перебування українських військових на території Грузії, то про знайдення спецтранспорту у українськими державними номерами. Жодний з цих «доказів» так і не був представлений міжнародній спільноті (як би це не хотілося пану П ), але «авторитетні» російські ЗМІ так і не вибачились перед Україною за наклеп.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 100 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |