Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Використання медіаторів

Читайте также:
  1. Аналіз ефективності використання короткострокових кредитів
  2. В загальному вигляді міжнародний рух капіталу означає переміщення капіталу між суб’єктами міжнародної економіки з метою його оптимального використання.
  3. В.О.Кравець, Ю.М.Колибін. Проектування та використання програм діагностики мереж.-Навч.пос. /Харків, НТУ “ХПІ”, 2004, -388с.
  4. Видатки державного бюджету як форма використання бюджетних ресурсів.
  5. види та використання
  6. Види транспорту та їх використання у практиці міжнародних перевезень.
  7. Визначення моментів інерції з використанням маятника максвелла
  8. Використання try, catch
  9. Використання банківської гарантії
  10. Використання засобів індивідуального та колективного захисту персоналу

Ця методика заснована на двох постулатах. По перше, спеціальні дослідження встановили, що сильніше всього на формування у «середньо статичної» людини погляду з якогось питання впливають зовсім не масовані пропагандистські кампанії в ЗМІ. Найбільший ефект дають циркулюючі в суспільстві міфи, чутки та плітки. Другий постулат витікає з першого: ефективний інформаційний вплив на людину здійснюється не безпосередньо від засобів масової комунікації, а через значимих для неї знайомих йому авторитетних людей («лідерів погляду») – трансляторів поглядів та чуток. Неофіційні особистісні комунікації для людей більш важливі ніж «офіційні» повідомлення ЗМІ.

В більшості випадків погляди людей відносно тієї чи іншої проблеми складаються в процесі спілкування в сім’ї, колективі та ін.. В бесідах між собою родичі, друзі, співробітники усвідомлюють події та факти, виробляють загальний підхід відповідно до звичних для них цінностей та норм. Погляди на кожне питання (від простого – який пральний порошок купляти, до складного – за кого голосувати) складається та установлюється під впливом авторитетів. Це люди, які або займають формально (батьки, подружжя, старші брати та сестри, начальник, лідер серед однодумців) центральне місце в групі (лідери групи), або визнані експертами в даній сфері (лідери точки зору). Другими словами, пропагандистський вплив ЗМІ завжди має помірний характер.

Роздивимось більш детально механізм сприйняття подібної інформації. Після отримання інформативного повідомлення слухач не відразу приймає рішення прийняти чи відмовитися його. Свідомо чи несвідомо він шукає поради у оточуючих його людей і в першу чергу у так званих «лідерів погляду» його групи. Лідери погляду – це високоавторитетні члени групи, погляди та поради яких по окремих питаннях мають особливу цінність для інших. Якраз вони і відіграють вирішальну роль в формуванні відношення основної маси до проблеми, що відображена в пропагандистському повідомленні.

Щоб сформувати погляд широкої аудиторії з якогось питання, достатньо обробити лише 10% її членів – лідерів погляду. В якості медіаторів в різних ситуаціях і для різних соціальних груп та прошарків можуть виступати неформальні лідери, політичні діячі, представники релігійних конфесій, діячі культури, науки, мистецтва, спортсмени, рок-зірки та ін.. – для кожної категорії людей знаходиться свій авторитет. В психології впливу це називається «фіксацією на авторитетах».

Тому, як сказано в Біблії: «Не створюйте собі кумира».

 




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 118 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав