Читайте также:
|
|
Цей метод ефективний в довготривалій перспективі, коли потрібно поступово сформувати потрібний світогляд. Для того щоб «промити мозки» цілому суспільству, вчинити над ним велику програму маніпуляції та відключити здоровий глузд декількох поколінь, треба в першу чергу зруйнувати історичну пам'ять.
Сучасні технології маніпуляції свідомістю здатні зруйнувати в людині знання, отримане від реального історичного досвіду, замінити його штучно сконструйованим «режисером» знанням. Штучно сформована картина історичної дійсності передається окремим особам за допомогою книг, лекцій, телебачення, газет, фільмів та інших засобів передачі інформації. Таким чином створюється ілюзорний світ, який сприймається як справжній. В результаті все реальне життя людина може сприймати як неприємний сон, а те що йому нав’язує пропаганда через чисельні ЗМІ – як реальність.
Одним з найбільш ефективних способів переписування історії є кінематограф. Кіно, як спосіб пропаганди, дуже сильно впливає на людину. Воно створює в уяві глядача ілюзорну картину світу в ідеалізованому вигляді. У відповідності до авторського задуму, кіно може створювати у глядача відчуття «справедливості» та обґрунтованості дій того чи іншого персонажу, перемішувати хронологію подій, добавляти неіснуюче. До того ж пропагандистський вплив на людину проходить приховано, на емоційному рівні, тобто за межами її свідомого контролю. Ніякі раціональні контраргументи в цьому випадку не спрацьовують. Простий приклад: на раціональному рівні ми всі добре знаємо, ким був Адольф Гітлер його вчинки. Але, використовуючи спеціальні драматичні прийоми та гру талановитих акторів, режисер може подати все так, що симпатії глядачів будуть на стороні Гітлера. Його злочини будуть виглядати не злочинами, а справедливими діями – бо самі жертви будуть змальовані злочинцями, заслуговуючи ми на покарання. І глядачі будуть щиро ридати, дивлячись на те як благородний фюрер пускає собі кулю у скроню в квітні 1945-го.
Подібних фільмів дуже багато:
Сполучені Штати програли війну у В’єтнамі, проте завдяки таким фільмам як «Рембо» у більшості суспільства склалось враження, що вони її виграли, або ж, у крайньому випадку, закінчили в нічию.
Я зустрічав людей, які судили про УПА на основі таких фільмів як «Назад у минуле-2» хоча це не тільки не документальний фільм, він належить до жанру фантастики! Більшість сучасних російських серіалів, таких як «менти», «спецназ» та ін.. зняті згідно з заказом та на кошти органів державної пропаганди. Мета цих «витворів мистецтва» - створити позитивний імідж діям представників влади, війні в Чечні, тобто сформувати потрібну суспільну думку.
Нажаль, подібні фільми і формують світогляд більшості людей. Для основної маси населення документальні матеріали є нудними, значно простіше сформувати своє ставлення до тієї чи іншої події на основі фільму, який до того ж дозволяє з задоволенням провести час.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 108 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |