Читайте также:
|
|
Ефект ореолу базується на підступній людській властивості – людській схильності думати хибними аналогіями. Складається з двох розповсюджених хибних стереотипів.
1. «Поруч – значить разом». Наслідком цього феномену є те, що знаходження поруч з зі знаменитістю або владною людиною підвищує статус людини в очах оточуючих. Не випадково ті, хто сфотографувався поруч з «великими» людьми, прагнуть продемонструвати ці фотографії своїм друзям та знайомим. Політикам також подобається знаходитись в компанії популярних артистів та спортсменів. В цьому випадку частинка любові народу до своїх кумирів перепадає і на «слуг народу». Зверніть увагу на те, як зараз партії почали включати до себе бійців АТО. Чого вартий, наприклад, піар хід з включенням у список «Батьківщини» в’язня волі Надії Савченко? Можливо вона навіть не знає, що проходить №1 у списку цієї партії.
2. Другий стереотип пов’язаний з тим, що людину, яка блискуче проявила себе в одній сфері, оточуючі вважають здатною на більше і в других сферах. Це хибне поняття, так як є багато прикладів, коли людина, яка чудово проявила себе в одній справі, виявляється безпорадною у всіх інших.
Між тим, цей стереотип постійно експлуатується політиками та бізнес-рекламою. Достатньо пригадати, скільки популярних артистів-спортсменів-письменників-журналістів приймають до себе політичні партії перед виборами. Цей прийом також почали використовувати бізнесмени для початку політичної кар’єри. При цьому використовується наступне посилання: «Ми успішні люди, які зробили себе самі, реалізували себе в цьому житті, зуміли вижити та досягти успіху в цих непростих умовах! Маючи досвід в управлінні нашими компаніями – ми готові використати наші знання в масштабах суспільства! Ми ефективні в своїй професійній діяльності, тому будемо ефективні і в політиці! Ми – нове покоління успішних людей» та ін..
Насправді, під виглядом «нового покоління успішних людей» виборцям подається старе комуністичне гасло про те, що навіть кухарка може керувати державою. Різниця полягає лише в тому, що замість кухарки показують успішного бізнесмена, який зумів створити в своєму місті мережу відділень з ритуальних послуг.
Політик, для прийняття хороших законів, повинен бути чудовим юристом, для підписання міжнародних договорів він також повинен добре розбиратися в світовій економіці та міжнародному праві.
Погодьтесь, що колишній олімпійський чемпіон, льотчик-випробувач, або власник автотранспортної компанії досягнувши успіху в своїй сфері, зовсім не обов’язково будуть приймати хороші закони сидячи в Верховній Раді. Але ця думка ретельно оминається ЗМІ, які співають оди черговому «спасителю вітчизни»
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 113 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |