Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Ефект ореолу

Читайте также:
  1. B. учение о сложной структуре дефекта
  2. Oцінкa енергетичнoї ефективнoсті aерoпoрту «Київ» зa універсaльнoю шкaлoю
  3. Анализ дефектов и технических требований
  4. Аналіз ефективності використання короткострокових кредитів
  5. АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ НАДАННЯ КРЕДИТНИХ ПОСЛУГ БАНКОМ
  6. Аналіз ефективності надання ПАТ КБ «Приватбанк» кредитних послуг
  7. АНАЛІЗ КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН ТА ЇХ ЕФЕКТИВНОСТІ
  8. Аналіз показників ефективності управління виробничими запасами на підприємстві
  9. Виды технической унификации. Подефектная и маршрутная технологии. Типовая, групповая и модульная технологии ремонта.
  10. Вимоги до особистості педагога-дефектолога

Ефект ореолу базується на підступній людській властивості – людській схильності думати хибними аналогіями. Складається з двох розповсюджених хибних стереотипів.

1. «Поруч – значить разом». Наслідком цього феномену є те, що знаходження поруч з зі знаменитістю або владною людиною підвищує статус людини в очах оточуючих. Не випадково ті, хто сфотографувався поруч з «великими» людьми, прагнуть продемонструвати ці фотографії своїм друзям та знайомим. Політикам також подобається знаходитись в компанії популярних артистів та спортсменів. В цьому випадку частинка любові народу до своїх кумирів перепадає і на «слуг народу». Зверніть увагу на те, як зараз партії почали включати до себе бійців АТО. Чого вартий, наприклад, піар хід з включенням у список «Батьківщини» в’язня волі Надії Савченко? Можливо вона навіть не знає, що проходить №1 у списку цієї партії.

2. Другий стереотип пов’язаний з тим, що людину, яка блискуче проявила себе в одній сфері, оточуючі вважають здатною на більше і в других сферах. Це хибне поняття, так як є багато прикладів, коли людина, яка чудово проявила себе в одній справі, виявляється безпорадною у всіх інших.

Між тим, цей стереотип постійно експлуатується політиками та бізнес-рекламою. Достатньо пригадати, скільки популярних артистів-спортсменів-письменників-журналістів приймають до себе політичні партії перед виборами. Цей прийом також почали використовувати бізнесмени для початку політичної кар’єри. При цьому використовується наступне посилання: «Ми успішні люди, які зробили себе самі, реалізували себе в цьому житті, зуміли вижити та досягти успіху в цих непростих умовах! Маючи досвід в управлінні нашими компаніями – ми готові використати наші знання в масштабах суспільства! Ми ефективні в своїй професійній діяльності, тому будемо ефективні і в політиці! Ми – нове покоління успішних людей» та ін..

Насправді, під виглядом «нового покоління успішних людей» виборцям подається старе комуністичне гасло про те, що навіть кухарка може керувати державою. Різниця полягає лише в тому, що замість кухарки показують успішного бізнесмена, який зумів створити в своєму місті мережу відділень з ритуальних послуг.

Політик, для прийняття хороших законів, повинен бути чудовим юристом, для підписання міжнародних договорів він також повинен добре розбиратися в світовій економіці та міжнародному праві.

Погодьтесь, що колишній олімпійський чемпіон, льотчик-випробувач, або власник автотранспортної компанії досягнувши успіху в своїй сфері, зовсім не обов’язково будуть приймати хороші закони сидячи в Верховній Раді. Але ця думка ретельно оминається ЗМІ, які співають оди черговому «спасителю вітчизни»




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 113 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав