Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Технології використання стиснутих газів

Читайте также:
  1. Абсорбційне очищення атмосферного повітря від шкідливих газів
  2. АБСОРБЦІЯ - процес виборчого поглинання парів або газів з газових чи парогазовых сумішей рідкими поглиначами - абсорбентами.
  3. Адсорбційне очищення атмосферного повітря від шкідливих газів
  4. Аналіз ефективності використання короткострокових кредитів
  5. В загальному вигляді міжнародний рух капіталу означає переміщення капіталу між суб’єктами міжнародної економіки з метою його оптимального використання.
  6. В.О.Кравець, Ю.М.Колибін. Проектування та використання програм діагностики мереж.-Навч.пос. /Харків, НТУ “ХПІ”, 2004, -388с.
  7. Взаємозв’язок технології та організації виробництва.
  8. Видатки державного бюджету як форма використання бюджетних ресурсів.
  9. види та використання
  10. Види транспорту та їх використання у практиці міжнародних перевезень.

В) Герб Российской Федерации

 

Розробник Ярошенко В.М.

 

Одеса - 2014

Програма курсу Технології використання стиснутих газів.

Вступ.

Практичне застосування та значення для техніки. Місце дисципліни в підготовці фахівців з енергомашинобудування. Гази та їх роль у житті людини. Стиснуті гази та їх роль розвитку науково-технічного процессу та промисловості

Роділ1. Теоретичні засади газових технологій

. Основні фізичні величини та визначення, які використовуються при аналізах ТВСГ. Термодинамічні, теплофізичні, гідродинамічні засади та характеристики ТВСГ. Методи визначення властивостей газів. Ентальпія, як основна енергетична характеристика потоків стиснутого газу.

Основні режими течії газових потоків та їх термодинамічний та гідродиамічний аналіз. Розрахунок та визначення масової та обємної продуктивності у ТВСГ.

Технічні властивості стиснутих газів. Розчинність, абсорбція та газова корозія.

Вологе повітря та процеси з вологим повітрям у ТВСГ.

Екологічні та фізико – хімічні властивості газів, які використовуються у технологічних процесах промислових підприємств та термотрансформаторах. Вплив газів на стан озонового прошарку, парниковий ефект та на зовнішнє середовище в цілому.

Розімкнуті та замкнуті (кругові) процеси у технологіях використання стиснутих газів. Застосування стиснутих газів у якості матерільних та енергетичних складових технологічних процесів.

Особливості замкнутих (кругових) технологій застосування стиснутих газів у термомеханічних системах. Принципові схеми холодильних машин та теплових насосів.Оборотні (зразкові) цикли термотрансформаторів теплоти та можливості їх практичної реалізації. Енергетична ефективність термотрансформаторів..

Регенерація тепла, як загальний метод підвищення коефіцієнтів термотрансформації циклів. Ексергетичний метод визначення енергетичної ефективності ТВСГ. Втрати роботоздатності у ТВСГ та їх розрахунок

Ексергетичний аналіз технологічних процесів на основі стиснутих газів. енергетичних та холодильних систем. Основи термоекономічного аналізу.

Використання законів ідеального газу при розрахунку технологічних систем зі стиснутими газами. Застосування рівнянь реального газу у ТВСГ.

Коефіцієнт стиснення та його визначення. Діаграми стану реальних газів.

Загальні принципи стиснення газів у компрессорах. Класифікація та рекомендовані зони застосування компресорних установок. Особливості процесів стиснення у поршневих, гвинтових компрессорах та турбомашинах.

Режими роботи компресорних установок. Енергетичні втрати при стисненні. Система коефіцієнтів корисної дії. Адіабатне, ізотермічне та політропне стиснення газів. Принципи розрахунку компресорних установок.

Розділ 2. Технології використання стиснутого повітря.

Технології з використанням стиснутого повітря. Пневмосистеми та їх основні характеристики. Робота компресорів у мережі. Способи регулювання їх продуктивності. Паралельна та послідовна комутація компресорних машин.

Способи охолодження компресорних машин. Зниження температури кінця стиснення. Багатоступеневе стиснення. Методи охолодження та очищення стиснутого повітря та інших газів. Теплообмінні апарати та їх вибір.

Особливості технологій використання стиснутого повітря в металургійній промисловості, шахтах, на морському транспорті та машинобудуванні. Використання стиснутого повітря на пневмотранспорті різного призначення та системах автоматизації.

Застосування стиснутого повітря у ДВЗ. Компресорний та безкомпресорний двигуни Дизеля. Турбонадув та попереднє охолодження повітря в ДВЗ.

Використання повітря у газотурбінних установках. Використання стиснутого повітря для виробництва енергії турбоагрегатах та для виробництва холоду у повітряних турбохолодильних машинах.

Цикли та схеми повітряних турбохолодильних машин та основи їх розрахунку.

Розділ 3. Технології використання паливних та горючих газів

Паливні гази та технології їх виробництва та застосування. Штучні та скраплені паливні гази. Природний газ та його застосування. Методи добутку та транспортування. Компресорні станції газотранспортної системи. Технологічні системи транспортування природного газу.

Світова система транспорту с крапленого природного газу. Методи та установки скраплення, зберігання та транспортування СПГ. Регазифікація СПГ. Регазифікаційні технології СПГ з регенераційною роботоспроможності СПГ та виробництвом механічної енергії. Процеси газифікації твердих палив. Зрыджены вуглецево-водневі гази.Автомобільної газонаповнювальної компресорної станції (АГНКС). Перспективи використання сланцевого газу.

 

Розділ 4. Технології використання технічних газів

Технології використання технічних газів. Азот його виробництво та використання. Загальні відомості. Виробництво азоту із повітря. Мембранні установки виробництва азоту. Азотоно – мембранні компресорні станції. Технології використання азоту. Кисень та його використання. Загальні відомості та властивості кисню. Технології виробництва. Зберігання, та транспортировка кисню. Засоби безпеки при практичному використання кисню.

Аміак та його використання. Фізико-хімічні властивості. Технології виробництва аміаку. Зберігання та транспортировка. Особливості компресорної техніки. Використання аміаку та правила техніки безпеки. Ацетилен та етилен. Властивості. Методи та способи виробництва. Зберігання, транспортировка, засоби безпеки. Особливості технологій використання. Компресорне обладнання.




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 164 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав