Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

види та використання

Читайте также:
  1. Аналіз ефективності використання короткострокових кредитів
  2. Аналіз забезпеченості і повноти використання трудових ресурсів підприємства. Аналіз використання фонду робочого часу
  3. В загальному вигляді міжнародний рух капіталу означає переміщення капіталу між суб’єктами міжнародної економіки з метою його оптимального використання.
  4. В.О.Кравець, Ю.М.Колибін. Проектування та використання програм діагностики мереж.-Навч.пос. /Харків, НТУ “ХПІ”, 2004, -388с.
  5. Видатки державного бюджету як форма використання бюджетних ресурсів.
  6. Видатки розвитку та напрямки використання.
  7. Видатки розвитку та напрямки використання.
  8. Види транспорту та їх використання у практиці міжнародних перевезень.
  9. Визначення моментів інерції з використанням маятника максвелла

На торгових підприємствах використовують гирі зага­льного призначення, умовні та зразкові.

Гирі загального призначення відповідно до вимог стан­дарту випускають п'яти класів. Відрізняються вони мірою точності та призначенням. У торгівлі для зважування на настільних циферблатних вагах використову­ють гирі п'ятого класу. Виготовляють їх переважно з ча­вуну, зверху вкривають шаром суміші оліфи та графіту або вуглецевої сталі та керамічної суміші. Для кожного виду ваг передбачений визначений комплекс гир. На поверхні гир загального призначення проставляється маса у кілограмах, грамах.

 

Умовні гирі мають форму кола з вирізаним сегментом і використовуються для зважування на платформних ги­рьових вагах. їх називають умовними тому, що на повер­хні гирі вказують умовну масу врівноваженого товару і співвідношення номінальної маси до умовної.На умовних гирях маса позначається у кілограмах: фактична маса відносно до умовної, наприклад, 1:100. Це означає, що гирею в один кілограм зважується товар масою в 100кг на платформених вагах.

 

Зразкові гирі використовуються для перевірки показ­ників ваг та гир.

 

У всіх гирях всередині під час відлиття утворюється порожнина (тарувальна камера), яку використовують для регулювання маси. Отвір порожнини запресовують алю­мінієм, ставлять перевірочне тавро. На кожній гирі вказують її масу і назву заводу - виробника.

Комплектування гирями залежить від типу ваг.

Ваги та гирі підлягають інспекторській перевірці раз на рік. Під час перевірки наноситься тавро на гирі, а ваги пломбуються.


6. Догляд за ваговимірювальним обладнанням

 

Постійний догляд і своєчасна чистка подовжують строки служби вагів циферблатних, гирь.

Ваги, що знаходяться в експ­луатації, необхідно утримувати в чистоті, справності. Пил, бруд с поверхні вагів знищують м’якою тканиною або щіткою. Окремі вузли вагів ( площадки), які стикаються з товарами, необхідно мити теплим мильним, або содовим розчином, просушувати і протирати м’якою тканиною.

Площадки вагів, гирі забороняється шкурити напильником, наждачною шкоринкою. Місця де проявляється іржа протирають змоченою м’якою тканиною в бензині і просушують.

 

7. Оволодіння навичками тарирування вагів.

 

Якщо ваги нові та чисті, то після їхнього встановлення по рівню стрілка сама стає у нульовому положенні.

Якщо стрілка відхилена від нуля циферблатної шкали (вправо чи вліво), необхідно провести тарирування вагів.

Тарирування вагів дозволяється проводити людям, маючим спеціальну підготовку.

Тарирувальна камера знаходиться під гирьовою площадкою.

Тарирування вагів виконується шляхом додавання чи зняття з тарировочної камери баласту - тарувального вантажу (шматочків металу - стружки).

Тарирування виконують після установлення вагів по рівню (повітряна бульбашка знаходиться в середині контрольного кільця, яке нанесене на склі) для врівноваження ваг, у випадку відхилення стрілки від нуля.

Необхідно:

а) Перевірити положення стрілок ненавантажених вагів. Обидві стрілки повинні стояти на позначці «0».

- Якщо стрілка не доходить до «0»,необхіднозбільшити кількість тарувального вантажу в камері гирьового важиля.

- Якщо стрілка переходить «0»,необхіднозменшити кількість тарувального вантажу.

 

Типові несправності при роботі на вагах

Настільних циферблатних

( ВНЦ - 10Ц13)

Несправність Причини виникнення Метод знешкодження
1.При розташуванні товару на товарну площадку стрілка вагів не зупиняється після трьох коливань Недостатньо масла в масляному заспокоювачі. Залити масло
2. При розташуванні товару на товарну площадку коливань стрілки не відбувається Не звільнений стопорний винт Забруднений заспокоювач Звільнити стопорний винт Промити заспокоювач, залити чисте мало і відрегулювати
3. При розташуванні товару більше 1кг на товарну площадку стрілка вагів не доходить до граничної відмітки шкали Потрапив сторонній предмет між площадкою та корпусом Не виставлений стакан заспокоювача, нема симетричності Прибрати сторонній предмет   Відрегулювати симтричність стакана , знявши товарну площадку з крестовиною
4.Стрілка при зважуванні переміщується дуже повільно Утруднена циркуляція масла Відрегулювати заспокоювач масла, вивернути штопорну гайку
5.Стрілка після установлення вагів не стає на нульову відмітку Неправильна установка вагів, не оттарирувані ваги Перевірити установку по уровню, зменшити чи збільшити тарировочний груз в полості під гирєвою площадкою
6. При розташуванні товару на товарну площадку стрілка вагів не має чіткої відповідності відмітки шкали Нечітке положення регулірованого груза квадранта Відпустити чи підняти регуліровачний груз і закріпити його положення контргайкой.
7.Не співпадають показники обох стрілок на шкалі Збилась одна із стрілок Стрілку показуючу неправильні показники відрегулювати – повернути на голівці квадранта
8.Стрілка не переходить за граничні відмітки «0» і «1000». Збились буфери квадранта Відрегулювати положення буферів

ІНСТРУКЦІЙНА КАРТКА

Тема 3.Вагове обладнання магазину. Оволодіння навичками зважування товарів.

Тема уроку:Ознайомлення з вагами настільними циферблатними.

Ваги циферблатні РН-10Ц13У

Хід роботи:

Завдання Інструкція до виконання
Ознайомитися з вагами настільними циферблатними. Розпізнати основні частини вагів Використовуючи наявні циферблатні ваги, конспект уроку, настанову (правила) з експлуатації, малюнки, схеми: 1. Ознайомтесь з вагами. 2.Визначить і розпізнайте основні частини вагів. 3.Ознайомтесь з вимогами безпеки праці при роботі на вагах 4. Пройдіть інструктаж з охорони праці при роботі на вагах настільних циферблатних.
Установити ваги на робочому місці за рівнем. Положення покажчика ампули рівня малюнок ВІРНО НЕВІРНО Застосовуючи правила експлуатації, алгоритм підготовки вагів до роботи, вимогибезпеки праці при роботі з вагами: 1. Підготуйте ваги до роботи: а) установіть ваги на робочому місці. Ваги циферблатні установлюються на твердій, рівній, міцній поверхні, на відстані 15-20 см від краю прилавка б) виставте ваги по рівнювідповідно домалюнку,регулюючи положення вагів ніжками.
Відрегулювати коливання стрілки вагів Застосовуючи правила експлуатації, алгоритм підготовки вагів до роботи, вимоги безпеки праці при роботі з вагами: 2. Перевіртедію заспокоювача коливань стрілки вагів. Стрілка повинна коливатися від 3 до 5 загасаючих коливань стрілки до повної її зупинки. 3. Відрегулюйте, при необхідності,коливання стрілки, - знявши вантажоприймальну площадку - оберніть на заспокоювачі коливань фігурну гайку вправо чи вліво - долийте, якщо необхіднооливу (трансформаторну), по штоку в заспокоювач коливань малими дозами перевіряючипісля кожної дози роботу заспокоювача коливань.
Перевірити ваги на точність та чутливість 4.Перевірте ваги на точність і чутливість: Точність – властивість ваг показувати однакові дані визначення маси товару при неодноразовому зважуванні. Чутливість – властивість ваг реагувати на мінімальні відхилення в масі товару в нормативних межах.
Виконати зважування товарів на настільних циферблатних вагах Застосовуючи алгоритм (правила) зважування товарів на вагах ВНЦ -10Ц13У 1. Зважте запропоновані продовольчі товари вагою до 1кг: - вагові - сипучі - гастрономічні Зважування товарів, маса яких не перевищує показники шкали циферблата, проводиться без використання гир, безпосередньо за показниками стрілки на циферблаті. 2.Зважте запропоновані товари вагою більше 1 кг. з використанням гир загального призначення Якщо маса товару більша за максимальне значення шкали циферблата ( 1кг), то зважування проводиться з використанням гир масою від 1кг. Не допускається при зважуванні застосовувати гирі масою менше 1кг. 3. Зважте запропоновані товари в тару. При зважуванні товару в тарунеобхідно попередньо визначити масу тари, повідомити її покупцеві, а потім, після заповнення тари товаром, виконати зважування. Для визначення маси товару необхідно від загальної маси відняти масу тари.
Відпрацювати навики догляду за вагами і звичайними гирями Після роботи на вагах ( зважуванні товарів) проведіть догляд за вагами і гирями. 1. При експлуатації вагів виконуйте щоденне їхнє обслуговування, догляд. - Утримуйте ваги в чистоті. - Очистіть ваги від пилу і бруду за допомогою м’якої тканини або щітки. - Промивайте щоденно вантажоприймальну платформу, гирьову площадку вагів теплою водою з милом або содою - Просушуйте їх.. Постійний догляд і своєчасна чистка подовжують строки служби вагів циферблатних, гирь.
Оволодіти навичками тарирування вагів Застосовуючи правила експлуатації, алгоритм підготовки вагів до роботи, вимоги безпеки праці при роботі з вагами Відпрацюйте навички тарирування вагів у випадку відхилення стрілки від позначки «0». Тарирувальна камера знаходиться під гирьовою площадкою. Тарирування виконують після установлення вагів по рівню. 1.Перевірте положення стрілок ненавантажених вагів. Обидві стрілки повинні стояти на позначці «0». 2. Якщо стрілка не доходить до «0»,необхіднозбільшити кількість тарувального вантажу в камері гирьового важиля. 3. Якщо стрілка переходить «0»,необхіднозменшити кількість тарувального вантажу.

Контрольні питання

1.Визначить основні частини вагів.

2. Визначить основні операції підготовки вагів до роботи

3.Визначить набір гир яким ви скористаєтесь для зважування на
вагах настільних циферблатних товару:

- маса якого 1 кг, 650 г.

- маса 3 кг.

4. Ви визначили, що стрілка вагів відхилена і не доходить до «0» Вам необхідно тарирувати ваги. Ваші дії?

 


Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 78 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2021 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав