Читайте также:
|
|
http://www.istorya.ru/ - История России и Всемирная история
http://www.history.ru/ - История России
http://rushistory.stsland.ru/index.html/ - История России
http://istrorijarossii.narod.ru/index.htm - История нашей страны
http://www.rusempire.ru/index.php?option=com_frontpage&Itemid=178 - Российская империя. История государства российского. Сайт по истории России с древнейших времен по наши дни
http://www.gumer.info/ - представление различных, полярных точек зрения на исторические, культурные, религиозные события
http://stalinism.ru/ - Сталин: время, люди, империя
http://www.polithistory.ru/ - Официальный сайт государственного музея политической истории России
http://www.sovr.ru/ - Официальный сайт Государственного Центрального Музея Современной Истории России
http://www.hrono.ru/index.html - ХРОНОС – всемирная история в Интернете. Главным структурообразующим элементом ХРОНОСа стали хронологические таблицы и система указателей (биографических, предметных, географических, этнографических, религиоведческих и пр.)
http://www.ostu.ru/personal/nikolaev/russia.html - Атлас всемирной истории (Atlas of World History)
http://all-photo.ru/empire/index.ru.html - Российская империя в фотографиях
http://militera.lib.ru/ - Военная литература
I. ВСТУП
Дипломна робота є складовою державної атестації, підсумковою кваліфікаційною роботою, яка дає змогу виявити рівень засвоєння ним теоретичних знань та практичної підготовки, здатність до самостійної роботи за обраною спеціалізацією.
1.1. Цілі та завдання дипломної роботи.
Виконання і захист дипломної роботи є завершальним етапом навчання у навчальному закладі, формою державної підсумкової атестації випускників.
Після захисту дипломної роботи Державна кваліфікаційна комісія (ДКК) вирішує питання про присвоєння її автору кваліфікації і видачу диплома «кваліфікований робітник».
Дипломна робота виконується з метою перевірки знань та умінь учнів застосовувати отримані на виробництві.
У процесі виконання дипломної роботи учень у відповідності до кваліфікаційних вимог повинен проявити:
ü знання спецдисциплін, які розкривають теоретичні основи та практичні питання професії;
ü вміння відбирати, систематизувати інформацію у відповідності до теми роботи;
ü вміння розробляти конкретні пропозиції щодо вдосконалення роботи підприємства.
Дипломна робота характеризується логічністю, послідовністю, новизною та практичною цінністю і повинна відповідати таким умовам:
ü мати належне оформлення;
ü мати зразки необхідних документів;
ü достатньою по змісту;
ü бути виконаною і поданою у термін, передбачений графіком навчального процесу.
Дипломна робота яка не відповідає щодо змісту, оформлення та написана без дотримання затвердженого плану, не містить матеріалів та пропозицій у діяльності роботи конкретного підприємства, а також не має практичної частини, у вигляді плакату, стенду, альбому, мультимедійної презентації тощо до захисту не допускається.
1.2. Основні етапи виконання дипломної роботи.
Керівником дипломних робіт призначається викладач спецпредметів, який надає допомогу учню в його самостійній роботі над дипломною роботою. Він проводить індивідуальне консультування, допомагає йому скласти план дипломної роботи, індивідуальне завдання до переддипломної практики, а також контролює дотримання графіку виконання, рецензує частини роботи, готує учня до захисту.
1. Вибір теми, затвердження теми.
Тема роботи повинна охоплювати кілька суміжних предметів курсу.
Учню надається право самостійно обрати тему дипломної роботи відповідно до тематики, що затверджена на методичній комісії викладачів спецпредметів (Додаток 1).
2. Розробка завдання дипломної роботи, складання плану виконання.
Перед початком практики оформлюється спеціальний бланк завдання, в якому фіксується тема і план, мета і завдання, графік виконання, а також термін подання готової роботи.
Завдання на виконання дипломної роботи видається не пізніше ніж за два тижня до початку виробничої практики.
3. Опрацювання довідкової та предметної літератури.
4. Збирання фактичного матеріалу.
5. Написання першого варіанту тексту, подання його на ознайомлення керівнику роботи.
6. Усунення недоліків, написання остаточного варіанту тексту, оформлення дипломної роботи.
7. Подання готової дипломної роботи до рецензування.
8. Захист дипломної роботи.
До виконання дипломної роботи допускаються учні, які успішно завершили теоретичне навчання з предметів та проходять виробничу практику на базових підприємствах місця.
1.3. Зміст та обсяг дипломної роботи.
Зміст та обсяг дипломної роботи повинен мати 25-35 сторінок друкованих аркушів, або 40-50 рукописного тексту.
Робота повинна мати якісні ілюстрації, таблиці, відповідні документи та список джерел.
План дипломної роботи має бути складеним і містити:
ü вступну частину;
ü три розділи (теоретична, технологічна, практична);
ü висновки та пропозиції;
ü список використаної літератури;
ü додатки;
ü рецензія.
Дипломна робота учнів, які навчаються за інтегрованими професіями, мають відображати кваліфікації з обох професій.
II. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ
Дипломна робота є звітною документацією учня і повинна відповідати структурі та правилам оформлення згідно з ДСТУ 3008-95. Вона має бути написана державною мовою.
Першою сторінкою дипломної роботи є титульній лист. У ньому вказується назва закладу, тема роботи, номер групи та прізвище, ім’я, по батькові учня, професія, прізвище викладача та майстра виробничого навчання, рік виконання (Додаток 2).
Завдання оформлюються згідно зі зразком. (Додаток 3). Зміст – це план дипломної роботи відповідно до завдання зі зазначенням номеру сторінки, з якої починається кожен структурний елемент. (Додаток 4).
Вступна частина. У вступі необхідно обґрунтувати актуальність і доцільність обраної теми, мету, предмет та об’єкт дослідження, основні завдання, які необхідно вирішити при розкритті дипломної роботи.
Основна частина роботи повинна бути акуратно оформлена на одному боці аркушів білого паперу формату А4 (297х210 мм) з рамкою, поля якої не менш ніж: лівий – 20 мм, правий – 5 мм, верхній нижній – 10 мм з основним написом (штампом) внизу.
Текст друкується с використанням комп’ютерних технологій в редакторі Word з використанням шрифту Times New Roman, аналогічний розміру 14, міжрядковий інтервалом – 1,5. Відстань між текстом і рамкою повинен бути зліва – 10 мм, справа – 5 мм, зверху та знизу – 10 мм. Текст може бути написаний пастою чорного кольору з інтервалом між рядками за трафаретом № 2.
При виконанні дипломної роботи учень повинен текст роботи супроводжувати схемами, таблицями тощо, розміщуючи їх за викладом тексту.
Заголовки розділів допускається розміщувати на окремих аркушах. Кожен розділ розпочинають з окремої сторінки. Розділи повинні мати порядкові номери арабськими цифрами та назва (заголовки). Аркуші слід пронумерувати.
Матеріали розміщують таким чином:
ü титульний лист;
ü завдання на виконання дипломної роботи;
ü зміст;
ü вступ;
ü основна текстова частина (3 розділи);
ü перелік використаної літератури;
ü додатки;
ü висновки;
ü рецензія.
Не входять до загальної нумерації сторінок та не ставляться номери на сторінках таких структурних елементів, як рецензія, висновки учня.
2.1. Рецензія.
Рецензія – це критичний відгук (дає аналіз та оцінку дипломної) роботи (Додаток 5).
Реквізити ліцензії: заголовок (який містить назву рецензованої роботи), прізвище та ініціали її автора, рік написання, короткий виклад суті роботи, висновки, зауваження, оцінку, підпис та посаду рецензента та дату написання рецензії.
Другий скорочений зразок рецензії може виглядати як наведено у Додатку 6.
Методичні рекомендації:
В рецензії вказується:
ü об’єм виконання та дотримання плану та завдання;
ü основні переваги та недоліки роботи;
ü відповідність теми кваліфікаційній характеристиці;
ü актуальність та практичне значення висновків та пропозицій;
ü відповідність вимогам оформлення роботи;
ü питання, на які треба звернути увагу при доопрацюванні роботи та надати додаткові пояснення при захисті.
2.2. Критерії оцінювання дипломної роботи.
Оцінка з дипломної роботи виставляється по 12 бальній системі за підписом викладача та майстра виробничого навчання.
Оцінку «високий рівень» (12 балів, 11 балів, 10 балів) отримують учні за всебічне та глибинне розкриття теми на підставі використання широкого кола джерел інформації, самостійність мислення. Практична частина роботи виконана творчо. Учень показав глибокі професійні знання. Недоліки в стилі викладання матеріалу відсутні.
Оцінка «достатній рівень» (9 балів, 8 балів, 7 балів) - дипломна робота та її захист відповідає всім ознакам оцінки «10 балів», проте допускаються неточності в оформленні роботи та у відповідях, які не змінюють сутність питання. Зниження балів відбувається за рахунок не якісних фотографій, відсутність структурно-логічного взаємозв’язку розділів роботи.
Оцінка «середній рівень» (6 балів, 5 балів, 4 бали) - дипломна робота та її захист відповідає всім ознакам оцінки «8 балів», проте допускаються: неточності в оформленні творчої роботи, відсутність зразків документів, фотографій тощо, утруднення у відповідях, помилки у практичному вирішенні проблемних (виробничих) ситуацій. Без корегування переписаний текст підручника.
Оцінка «початковий рівень» (3 бали, 2 бали, 1 бал) - дипломна робота та її захист не відповідають встановленим вимогам, учень не знає більшої частини матеріалу, неправильно відповідає на запитання та не вирішує проблемні (виробничі) ситуації.
Учень, який під час захисту дипломної роботи не сумів розкрити тему дипломної роботи і отримав оцінку «початковий рівень» (3 бали, 2 бали, 1 бал) до Державної кваліфікаційної атестації не допускається.
2.3. Організація захисту.
Державна кваліфікаційна атестація здійснюється кваліфікаційною комісією, склад якої затверджується наказом директора професійно-технічного навчального закладу та погоджується Управлінням освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.
До складу комісії входять: голова комісії – представник роботодавця або замовника підготовки кваліфікаційних робітників, професіонал галузі виробництва,ресторанного господарства; заступник голови – директор або заступник директора професійно-технічного навчального закладу; члени комісії – педагогічні працівники професійно-технічного навчального закладу. Державна кваліфікаційна атестація проводиться відповідно до затвердженого директором професійно-технічного навчального закладу розкладу, який доводиться до відома учнів не пізніше, як за два тижня до її проведення.
Майстер виробничого навчання повинен забезпечити на кожного учня: щоденник обліку професійно-практичної підготовки; виробничу характеристику, отриману від підприємств, де учень проходив виробничу практику; наряд на виконання кваліфікаційної-пробної роботи та підготувати зведену відомість успішності учнів з усіх предметів відповідно до робочого навчального плану. Рекомендовано не пізніше, ніж за три дні до початку роботи Державної кваліфікаційної атестації вказані документи подати до навчальної частини професійно-технічного навчального закладу. Засідання Державної кваліфікаційної комісії з державної кваліфікаційної атестації учнів та присвоєння кваліфікації проводиться у спеціально підготовлених приміщеннях, зокрема у кабінеті спеціальних дисциплін, в якому потрібно розмістити наочні посібники, макети, натуральні зразки тощо.
У день захисту дипломної роботи бажано провести урочисту лінійку, на якій представити членів комісії та нагадати порядок проведення захисту. Під час захисту учневі можна дозволити користуватися пояснювальною запискою.
Майстер виробничого навчання повинен зачитати виробничу характеристику на учня, повідомити рівень виконаної пробної кваліфікаційної роботи та оцінку якості. Після цього передати в комісію характеристику, протокол пробних кваліфікаційних робіт. Голова Державної кваліфікаційної комісії дозволяє випускнику розпочати розповідь з теми своєї дипломної роботи. Члени Державної кваліфікаційної комісії можуть проводити усне опитування випускника відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики (Додаток 7).
ІІІ. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДЛЯ НАПИСАННЯ ДИПЛОМНИХ РОБІТ
З ПРОФЕСІЇ «КУХАР»
1. Абатуров П.В. и др. Сладкие блюда и напитки. – М.: Экономика, 1972. – 144 с.
2. Азбука домашнього господарювання. / Е.О.Блажко, М.Й.Барановський, Д.М.Володарська та інші; Упоряд. Д.М.Володарська. – К.: Техніка, 1980. – 367 с.
3. Анфимова Н.К., Захарова Т.И. Кулинария. – М.: Экономика, 1987. – 272 с.
4. Баранов В.С. Технология производства продуктов общественного питания. – М.: Экономика, 1982. – 399 с.
5. Барановский В.А. Официант, бармен. – Ростов н/Д.: Феникс, 2000. – 320 с.
6. Богданова М.А. Оборудование ПМП, 1982.
7. Бриджит Джоунз. Приемы, торжества и банкеты. – Минск: Белфакеиздатгрупп, 1998. – 255 с.
8. Бутейнис С.Н. Организация производства на ПМП, 1992.
9. Вищепан О.Г., Мельман М.Є., Швіліх В.Ц. Як консервувати овочі. – К.: Держсільгоспвидав УРСР, 1980. – 132 с.
10. Вкусная книга, Харьков, 2003.
11. Все об украинской кухне. / Сост. Д.Билык. – Донецк: ПКФ «БАО», 200. – 352 с.
12. Губа Н.И. Овощи и фрукты на вашем столе. – К.: Урожай, 1984. – 344 с.
13. Доцяк В.С. Українська кухня. Львів, 1998.
14. Доцяк В.С. Українська кухня: технологія приготування страв. К.: Вища школа, 1995. – 550 с.
15. Дудченко Л.И. и др. Пряно-ароматические и пряно-вкусовые растения: справочник / Л.И.Дудченко, А.С.Козьяков, В.В.Крищенко. – К.: Наук. думка, 1989. – 304 с.
16. Елисеев А.С. Охрана труда, Москва, 1998.
17. Замечательные уроки кулинарного искусства / Составитель Похлебкина А. – Донецк: ПКФ «БАО», 2000. – 224 с.
18. Здобнов А.Й. Ковалев Н.И. Эстетические требования к оформлению блюд: учебное пособие. – К.: Высш. школа, 1989. – 126 с.
19. Золотая книга хорошего тона / Пер. с франц. Н.Ф.Васильковой. – Смоленск: Русич, 1999. – 368 с.
20. МалявкоА.А. Технология приготовления блюд, 1987.
21. Матнохина С.Н. Товароведение пищевых продуктов, 1987.
22. Новоженов Ю.М., Титюнник А.И. Кулинарная характеристика блюд, Москва, 1982.
23. Сборник рецептур, 1983.
24. Справочник технолога, Москва, 1983.
25. Фридман А.С. Советы кулинара, 1982.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 192 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |