Читайте также:
|
|
Виды прав:
· сервитут (личные и вещные) личный сервитут - это право пользоваться вещью определённым лицом, прекращался смертью пользователя. Виды личных сервитутов: узуфрукт - это право пожизненного пользования земельным участком конкретным лицом. Плоды с этого участка поступали в собственность узуфруктария; узус - это право пользования земельный участком, но 50% урожая необходимо было отдавать собственнику. Вещный сервитут устанавливался в отношении конкретной вещи и со сменой собственника вещи сервитут не прекращался. Сельские и городские сервитуты.
· Залог. цель залога обеспечение исполнения обязательства.
Виды залога:
фидуция. При фидуции по средствам манципации должник отчуждал вещь в собственность кредитора с условием, что в случае исполнения обязательства кредитор должен будет передать вещь в собственность должника;
Пигнус. При пигнусе вещь передавалась не в собственность, а во владения кредитора и влучае исполнения обязательства вещь подлежала возврату;
Ипотека. При ипотеке заложенная вещь не передавалась кредитору, оставалась у должника для скорейшего исполнения обязательства, в случае не исполнения обязательства заложенная вещь продавалась с торгов и вырученная сумма передавалась кредитору, если её не хватало устанавливалось новое обязательство в оставшейся части.
· Эмфитевзиз - это отчуждаемая и передаваемая по наследству право долгосрочного пользования чужой с\х землёй. Субъект уплачивал собственнику арендную плату, а государству земельный налог. В случае не оплаты в течение трёх лет эмфитевзиз прекращался.
· Суперфиций - это отчуждаемое и передаваемое по наследству право возведения строения на чужой городской земле. Право собственности на строение принадлежало собственнику земли.
Організація приміщень і столів для переговорів.
Організація приміщень.
Основними вимогами до приміщень для ділових зустрічей є:
1. Чистота і порядок.
2. Зручна атмосфера.
Повинно бути не душно і не шумно; саме приміщення перед зустріччю треба добре провітрити, увімкнути кондиціонер. Як зазначають фахівці з наукової організації праці, відсутність вентиляції в приміщенні зменшує продуктивність праці на десять відсотків.
3. Температура в приміщенні повинна бути сприятливою для обох сторін.
Дещо нижче комфортної температура сприяє швидкому завершенню переговорів, а трохи більша, навпаки, збільшує час зустрічі, сприяючи «розм'якшенню мозку». Яскраве світло, навпаки, збуджує нервову систему, чим сприяє зменшенню часу ділового спілкування в результаті швидкої втомленості.
4. Колірна гама приміщення, яка значно впливає на перебіг ділової зустрічі.
Надмір білого кольору стомлює очі й може викликати роздратування; синій колір «працює» на господарів приміщення і заважає гостям почувати себе невимушено. Темно-коричневий і сірий можуть викликати неспокій, депресію, а червоний — збудження і тривогу. Найбільш придатний для зустрічей — це світло-блакитний колір приміщення.
Вазони з квітами як живими, так і декоративними (у місцях, де можуть рости живі) можуть також значно поліпшити інтер'єр приміщення для переговорів. Створення в приміщенні куточків живої природи знімає напругу й задовольняє естетичну потребу людини до краси.
Підготовкою приміщень для ділових зустрічей звичайно займаються або спеціально наймані працівники фірми, або запрошені спеціалісти.
Організація столів.
Організація столів для ділових зустрічей включає такі аспекти:
1. Столи для переговорів інколи покриваються традиційною зеленою тканиною. На столах розкладаються для кожного учасника блокноти, авторучки, олівці, проспекти. Стільці чи крісла мають бути зручними і в достатній кількості.
При виборі форми стола для переговорів треба враховувати психологічний аспект.
Психологи вважають, що квадратний стіл не схиляє до довіри і сприяє створенню атмосфери змагання. Така форма стола придатна для проведення коротких ділових переговорів.
Переговори за круглим столом передбачають неформальний характер зустрічі та вільний обмін думками.
Невеличкий журнальний столик сприяє проведенню дружньої бесіди, яка лише в найзагальнішому вигляді пов'язана з бізнесом. Журнальний столик перед диваном слугує також проведенню візитів ввічливості.
2. Не слід садовити делегацію напроти вікон, з яких видно яскраве сонячне світло — це може бути сприйнято як неповага до неї.
3. Вздовж столу для переговорів заведено розставляти групами пляшки з мінеральною водою. Біля них ставлять чисті склянки і, якщо треба, приладдя для відкривання. Якщо немає мінеральної води, то, як виняток, можна поставити пляшки з кип'яченою водою, попередньо поклавши туди декілька кубиків льоду.
4. У полі зору керівників повинен бути годинник, який нагадує про те, що затягувати час не можна: як то кажуть: «time is monеу». Максимальна тривалість переговорів — 2—2,5 години. Якщо в приміщенні, де планується проведення переговорів, немає годинника, допускається покласти свій наручний годинник у полі зору, збоку.
5. Бажано потурбуватися про каву або чай. Для цього необхідно передбачити на столах для переговорів самовар, кілька гарних сервізів, чай, каву, печиво, фрукти, тістечка чи кондитерські вироби.
Однак немає особливої потреби пишно пригощати партнерів під час ділової зустрічі — для цього існують ділові прийоми.
6. Якщо ви поставили на стіл попільничку, це є сигналом, що палити можна, але перш ніж запалити, запитайте дозволу у присутніх осіб. Якщо ж палити не можна, має бути підготовлене приміщення для паління під час перерви.
У своєму кабінеті господар може не питати дозволу палити, а от гість повинен задати це питання. Відмовити йому буде важко, оскільки він все-таки гість. Але якщо на столі для відвідувача буде табличка: У нас не палять або Ми віддаємо перевагу тим, хто не палить — це буде дієвою забороною.
7. На столах у приміщеннях для переговорів можуть бути квіти. Букет з квітів не повинен являти собою складну декоративну композицію, що занадто привертає увагу. Він не повинен бути надто високим (до 20 см, щоб не закривати світло чи обличчя партнерів), мати сильний запах, і неяскраві кольори, що збуджують і можуть заважати роботі.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 77 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |