Читайте также:
|
|
Курсова робота має бути логічно побудованою, послідовною, структурно систематизованою, самостійною та завершеною. Робота виконується українською мовою.
Курсова робота повинна містити:
1. Титульний аркуш
2. Зміст (план) курсової роботи
3. Вступ
4. Основну частину
5. Висновки
6. Список використаних джерел і літератури
7. Додатки (не є обов'язковою складовою роботи)
У змісті (плані) роботи, який подається в розгорнутому вигляді, вказуються назви всіх розділів і підрозділів із зазначенням початкової сторінки кожного. План курсової роботи може бути простим і складним, що залежить від теми роботи. (Див.: Додаток 3).
План роботи має відображати суть проблеми, логіку і методологію дослідження. Назви розділів і підрозділів мають бути лаконічними й зрозумілими, грамотно сформульованими, відображати назву теми, але не повторювати її, відповідати предмету дослідження та змісту роботи. Рекомендованою і найбільш доцільною є структура, що включає три розділи, перший з яких вводить в наукову проблему та визначає цілі її вирішення, містить огляд наукової літератури, другий (основний) - аналізує суть проблеми, третій - визначає шляхи її вирішення.
У вступі (за обсягом рекомендується - 2-3 сторінки) обгрунтовується вибір дослідження, актуальність, теоретичне і практичне значення теми курсової роботи; розкривається ступінь дослідженості проблеми; наводиться перелік застосованих методів наукового дослідження; формулюються мета, предмет і об'єкт дослідження та основні завдання, які ставить перед собою автор дипломної роботи.
Перший розділ (за обсягом рекомендується – 5-7 сторінок) структурно може складатися з 2-3 підрозділів. В ньому слід розкрити наукову сутність обраної для дослідження проблеми, доцільно викласти зміст методологічних та методичних підходів до вирішення досліджуваної проблеми та зробити критичний огляд відповідних літературних джерел. У цьому розділі рекомендується розглядати питання, пов'язані з історичним розвитком тих чи інших правових інститутів чи галузей права, суть основних категорій, понять і т.ін., поставити проблемні питання, що стосуються даної тематики.
У другому розділі (за обсягом рекомендується - 5-7 сторінок), який також може складатися з кількох підрозділів, необхідно дати детальну характеристику об'єкта дослідження, аналіз і оцінку конкретних правових проблем. Розділ має бути максимально насиченим фактичною інформацією: прикладами та узагальненнями судової практики, статистичними даними, результатами соціологічних досліджень та діяльності загальних, господарських, третейських судів, правоохоронних органів тощо.
Третій розділ, (за обсягом рекомендується - 5-7 сторінок) має бути безпосередньо пов'язаний з попереднім (основним) і повинен містити аналіз проектів нового законодавства, перспектив розвитку того чи іншого правового інституту, певної сфери (виду) правовідносин; а також пропозиції студента щодо шляхів вирішення конкретної правової проблеми, які ґрунтуються на результатах аналізу, проведеного в другому розділі курсової роботи.
Кожен розділ курсової роботи слід завершувати стислим викладом результатів дослідження та короткими висновками.
У загальних висновках (за обсягом рекомендується - 3-4 сторінки) викладаються основні результати роботи, констатується загальний сучасний стан об'єкта дослідження, його оцінка, основні проблеми, формулюються практичні рекомендації стосовно підвищення якості й ефективності правового забезпечення того чи іншого інституту; пропозиції щодо вдосконалення структури, функцій та діяльності органів державної влади, окремих юридичних осіб, розвитку і вдосконалення правових норм, що регулюють відповідну групу суспільних відносин, заповнення прогалин у законодавстві, усунення колізій, вдосконалення правозастосовчої практики і т.ін. Висновки повинні логічно випливати зі змісту викладеного матеріалу і поставлених завдань, бути самостійними і конструктивними.
В курсовій роботі повинні розглядатися питання по суті наукової проблеми, в межах об'єкта і предмету дослідження та безпосередньо пов'язані з ним, у чіткій відповідності зі структурою. Слід проаналізувати чинне законодавство, що регулює сферу суспільних відносин, які розглядаються в роботі, проекти нового законодавства України, юридичну літературу; виділити основні думки, течії, концепції, теорії, що існують в юридичній науці щодо досліджуваної проблеми. Рекомендується дати порівняльний аналіз законодавства України та зарубіжних країн. Загалом робота має бути самостійною науковою працею та відповідати спеціальності "Правознавство".
Матеріал повинен викладатися в логічній послідовності; думки і пропозиції слід формулювати чітко і зрозуміло. Проблема повинна розглядатися з наукової точки зору, разом з тим слід уникати надмірної описовості, зайвої інформації, не пов'язаної з темою дослідження, необґрунтованих думок і висловів. Висновки і пропозиції повинні бути аргументованими і базуватися на аналізі законодавства, юридичної практики та наукових джерел.
В курсовій роботі слід зазначати джерела походження використаної при аналізі інформації (законодавча база, юридична література, архів державного органу, установи, бази практики і т.ін.).
Список використаних джерел і літератури вміщує перелік нормативно-правових актів та літератури, що були використані при підготовці та написанні роботи і відображає ступінь дослідженості студентом даної проблеми.
Відомості, статистичні та інші емпіричні матеріали, що були зібрані, систематизовані і використані при дослідженні, які розміщуються у вигляді схем, таблиць і т.п. виносяться в кінець роботи у вигляді додатків.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 157 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |