Читайте также:
|
|
Курсова робота має бути виконана і оформлена з додержанням усіх вимог, що ставляться до наукових робіт подібного виду. Текст роботи має бути надрукованим на комп'ютері з одного боку стандартного аркуша білого паперу формату А-4. Робота може бути написана від руки, чітким розбірливим почерком, без виправлень, чорнилом чорного, синього, або фіолетового кольору. Обсяг курсової роботи повинен становити 30-35 сторінок.
Сторінки обмежуються полями: ліве – З0 мм, праве - 15 мм, верхнє та нижнє - 20 мм. Відстань між заголовком і текстом передбачається в межах 15-20 мм. На машинописній сторінці текст друкується шрифтом „Times New Roman”, кегль -14, інтервал – 1,5 до 30 рядків на сторінці, по 60-70 знаків у кожному.
Кожна структурна частина курсової роботи починається з нової сторінки. Крапка в кінці заголовка не ставиться. Якщо заголовок складається з двох або більше речень їх розділяють крапкою.
Першою сторінкою роботи є титульний аркуш (Див.: Додаток 4). За ним послідовно розмішують зміст, вступ, розділи у порядку подання, висновки, список використаних джерел і літератури, додатки.
Зміст курсової роботи розташовується безпосередньо за титульним аркушем, за обсягом не повинен перевищувати 1-2 стандартні машинописні сторінки. Назви розділів і підрозділів у тексті роботи мають бути тотожними наведеним у змісті роботи.
Вступ, кожен розділ, висновки та список використаних джерел і літератури слід починати з нової сторінки; підрозділи продовжують сторінки безпосередньо після закінчення попереднього підрозділу з відступом в 2-3 інтервали. У змісті зазначається початкова сторінка кожного елементу курсової роботи.
Вступ слідує за змістом роботи; заголовок "Вступ" на сторінці роботи зазначається. Вступ оформляється за встановленою структурою, а не довільно. Основними елементами вступу є (кожен елемент виділяється):
- актуальність теми наукового дослідження (3-4 абзаци тексту) – автором обґрунтовується важливість теми з позицій сьогодення, її актуальність, проблематичність, адже ці обставини в значній мірі зумовили вибір її в якості наукового дослідження;
- ступінь дослідженості теми курсової роботи – автором вказуються вчені, які працювали над розробкою теми обраного дослідження, та їх основні роботи;
- об’єкт і предмет дослідження – об’єкт завжди має загальний характер і випливає із назви роботи, а предмет – це власне те, що буде досліджуватись, тобто ті питання, які включені в назви розділів та підрозділів;
- мета і завдання дослідження – метою дослідження завжди є здійснення комплексного теоретичного аналізу певного явища (розкриття теми дослідження), а завдання випливають із мети дослідження і логічно пов’язані із назвами розділів і підрозділів і формулюються за допомогою наступних слів: проаналізувати, з’ясувати, розкрити, дослідити, систематизувати, пояснити, обґрунтувати, вивчити, визначити тощо.
- методи дослідження – слід називати метод (формально-юридичний, системний, порівняльно-правовий, історичний, логічний, аналізу та ін.) і сферу його застосування в роботі;
- структура роботи – спрямована на досягнення мети і завдань, що поставлені і включає вступ,...розділів,...підрозділів, висновки, список використаних джерел і літератури.
Основна частина складається з розділів та підрозділів. Перша сторінка кожного розділу починається заголовком, що складається з його номеру та назви. Номери розділів позначаються однією арабською цифрою (1, 2, 3), а підрозділів - двома арабськими, перша з яких відповідає номеру розділу, а друга - номеру підрозділу (1.1. - перший підрозділ першого розділу; 2.2. - другий підрозділ другого розділу і т.д.).
Цифровий матеріал, що визначає пов'язані між собою показники, наводиться в роботі, як правило, у вигляді таблиць. Кожна таблиця повинна мати тематичний заголовок, що відображає її зміст і подається з прописної літери по центру сторінки, та номер, що позначається арабською цифрою. У тексті таблиці згадуються із зазначенням їх номеру (наприклад: див.: табл.2).
Аналітична цифрова інформація може бути проілюстрована в малюнках, схемах (стовпчикових чи секторних діаграмах, графіках тощо). Номери та назви розташовують під кожним малюнком (за аналогією з номером таблиці).
Всі сторінки роботи нумеруються за загальними правилами: першою сторінкою вважається титульний аркуш, на якому колонцифра не проставляється; а також наступна сторінка „Зміст” не нумерується. Нумерація починається з третьої сторінки „Вступ”. Сторінки нумеруються арабськими цифрами у правому верхньому куті. Сторінки додатків нумеруються в кінці роботи за загальними правилами.
На запозичену з літературних, статистичних, нормативно-правових та інших джерел інформацію слід обов'язково робити посилання. Вони забезпечують фактичну вірогідність відомостей про документ, що цитується, дають можливість ознайомлення з ним, одержання уяви про його зміст, обсяг, стилістично-синтаксичні ознаки тексту. Посилання слід робити на останні видання. На попередні видання можна посилатися лише в тих випадках, коли в них є потрібні матеріали, що не знаходяться в останніх виданнях.
Посилання на джерела можуть подаватися в один із таких способів за вибором автора курсової роботи:
1) у вигляді виносок, що наводяться в кінці сторінки під текстом, нумеруються в межах однієї сторінки, позначаються індексом (1,2,3), що проставляється безпосередньо за текстом, на який подається виноска. Наприклад: "деякі автори вважають, що... 1". Внизу сторінки, під текстом зазначається, наприклад: Див.: Курс адміністративного права України: підручник / В.К. Колпаков, О.В. Кузьменко, І.Д. Пастух, В.Д. Сущенко [та ін.] / за ред. В.В. Коваленка. – К.: Юрінком Інтер, 2012. – С. 322.
2) у вигляді посилань, які подаються в кінці роботи до всього тексту з наскрізною нумерацією у порядку їх згадування; позначаються арабською цифрою в квадратній дужці, що слідує безпосередньо за текстом, якого стосується посилання. Наприклад: "деякі автори вважають, що....[17]". В перелікові джерел і літератури, що дається в кінці роботи після висновків, посилання за номером 17 зазначає: Див.: Курс адміністративного права України: підручник / В.К. Колпаков, О.В. Кузьменко, І.Д. Пастух, В.Д. Сущенко [та ін.] / за ред. В.В. Коваленка. – К.: Юрінком Інтер, 2012. – 808 с.
3) у вигляді посилань на поданий в кінці роботи список використаних джерел і літератури; безпосередньо за текстом, якого стосується посилання, у квадратних дужках вказується номер джерела за списком та номери сторінок в ньому, з яких взяті відомості. Наприклад: "деякі автори вважають.... [10, с.12-18: 56, с. 23-25]"; числа "10" та "56" - в даному прикладі - це номери, під якими розміщені зазначені роботи у списку використаних джерел і літератури.
Висновки повинні давати відповіді на завдання, які ставились при написанні курсової роботи, та бути лаконічними і конкретними. Як правило, висновки починаються з наступного речення: Вивчення та аналіз джерел і літератури в сфері.... та власні узагальнення дозволили сформулювати наступні висновки: (всі висновки нумеруються). Висновки повинні також містити пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання досліджуваного інституту та власну позицію автора.
Список використаних джерел і літератури подається у такій послідовності: насамперед розташовуються джерела (правові акти), а тоді – література. Джерела групуються за юридичною силою (Конституція України, закони, підзаконні акти, матеріали правозастосовчої практики: керівні роз'яснення Пленуму Верховного Суду України, Вищого господарського суду України, рішення Конституційного Суду України, матеріали судових справ тощо) і в хронологічному порядку (за датою прийняття, починаючи від того, що прийнятий раніше). Література розміщується в алфавітному порядку за прізвищами авторів або назвами монографій, підручників, інших праць із зазначенням загальної кількості сторінок в підручнику, монографії (наприклад, 623 с.) або статті в періодичному виданні – журналі, газеті (наприклад, С. 11- 20). Приклад оформлення списку використаних джерел і літератури – див.: Додаток 5.
Додатки до курсової роботи розміщуються після списку використаних джерел і літератури. Кожен додаток розпочинається з нової сторінки, у правому верхньому куті якої пишеться слово "Додаток" і його номер, розпочинаючи з першого. Додатки повинні мати заголовки. На них повинні бути посилання у тексті роботи.
Робота переплітається в тверду обкладинку і подається на кафедру для захисту.
Кожний примірник курсової роботи підписується студентом на останній сторінці списку використаних джерел і літератури.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 280 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |