Читайте также:
|
|
Основною метою письмових курсових робіт є глибоке вивчення студентом одного із питань адміністративного права. Питання які встановлюються в якості теми курсових робіт, повинні бути в загальній системі адміністративного права і мати відповідне теоретично-практичне значення, а вивчення його студентом повинно бути ширше і обґрунтовано, чим про це висвітлено в підручнику чи лекції.
В процесі підготовки і написання курсової роботи у студента:
- розвиваються навики самостійно працювати, творчо застосовувати наукові методи при вивченні цивільно-процесуального права;
- удосконалюються і закріплюються навики роботи із першоджерелами, вміння критично оцінювати вивчений матеріал, самостійно робити висновки і узагальнення;
- виробляються навики спостерігати, вивчати, узагальнювати, обробляти отриманий матеріал;
- виробляються навики підбирати джерела і літературу, правильно їх цитувати, користуватись бібліографічними довідниками;
- закріплюються навики літературного викладення думок з використанням юридичної термінології.
Виконання курсової роботи є складовою частиною навчального процесу студента. Курсова робота підводить підсумок заняття протягом навчального року, сприяє формуванню навиків, самостійного наукового дослідження і підготовки студента до написання дипломної роботи.
Теми курсових робіт затверджуються кафедрою і завчасно доводяться до відома студентів.
Курсові роботи виконуються студентами під керівництвом викладачів кафедри з адміністративного права, до яких студенти і звертаються із всіма питаннями, які виникають під час роботи над темою.
В процесі виконання курсової роботи студенти повинні:
- вибрати тему;
- скласти план його вивчення і викладення;
- встановити джерела;
- вивчити літературу і накопити матеріал для висвітлення теми;
- систематизувати накопичений матеріал і літературу, його оформлення.
Вибір теми курсової роботи є досить важливим моментом в умовах її успішного виконання. При виборі теми курсової необхідно враховувати наукову і політичну актуальність, наявність і достатність літературних джерел і нормативно-правових актів, особисті інтереси і схильності студента, а також теми із запланованою студентом сферою діяльності.
Обравши тему, необхідно продумати і скласти першочерговий варіант плану її вивчення та написання. В зв’язку з тим, необхідно підкреслити, що попередньо складений план надає всій подальшій роботі принцип по підбору літератури і накопиченню матеріалу.
Першочерговий матеріал плану в залежності від вибраної теми може мати різну ступінь конкретності, в ньому обов’язково повинні бути:
- ведення з обґрунтованим мотивом вибору теми і його захищенням;
- основні питання, які підлягають висвітленню і заключна частина з висновками автора, результатами роботи.
План курсової роботи надається на затвердження наукового керівника.
Після того як тема курсової роботи вибрана і затверджена кафедрою, для вивчення і висвітлення затвердженого науковим керівником плану, необхідно детально займатись підбором літератури і нормативно-правових актів, тобто вияснити, в якій мірі дане питання висвітлено в літературі як вітчизняного так і закордонного видавництва.
При цьому необхідно мати на увазі, що вказівки керівника завжди носять загальний характер і відносяться до основних прав і матеріалів. Складання найбільш повного списку джерел (бібліографії) є самостійна робота студента, ця робота потребує відповідної наполегливості і навиків.
Із спеціальної літератури в першу чергу вибираються ті, що висвітлюють і узагальнюють найважливіші дослідження науки в галузі адміністративного права. Дуже важливо використовувати і аналізувати дискусійну літературу, яка висуває спірні питання і проблеми.
Список джерел, підібраних для роботи над схемою, також затверджуються науковим керівником і повністю вказуються (переписуються) в кінці курсової роботи.
Читаючи, конспектуючи, і комплектуючи джерела після складання бібліографії, необхідно по перше:
- одразу згрупувати виписки, замітки і факти по розділам (главам чи параграфам) курсової роботи;
- особливо важливо в процесі читання джерел, накопичення матеріалу слідкувати за тим, який розділ плану курсової в якій мірі забезпечений необхідними даними.
Після того як всі джерела прочитані і законспектовані, необхідний матеріал зібраний, можна приступити до кінцевої систематизації і літературного оформлення.
При закінченні систематизації накопиченого матеріалу можуть мати місце такі випадки, коли:
- матеріалу по окремим главам (розділам) плану дуже багато - його треба розділити на розділи і підрозділи;
- матеріалу по тому чи іншому питанню так мало, що його виділяють в самостійний розділ.
Літературне оформлення, стиль роботи повинні бути самостійними. За виключенням самих необхідних цитат, весь текст роботи повинен бути викладений своїми словами.
Структура курсової роботи:
- титульна сторінка;
- зміст;
- перелік умовних позначок (при необхідності);
- вступ;
- основна частина, теоретичний розділ – теоретичні положення, їхній аналіз, система доказів тощо;
- висновки;
- список використаних джерел;
- додатки (якщо необхідно).
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 154 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |