Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Населення.

Читайте также:
  1. Державне регулювання зайнятості населення.
  2. Загальні відомості про регіон «Західна Європа», ЕГП, природні умови та ресурси. Населення.
  3. Основу сільського господарства Австралійського Союзу становить скотарство й землеробство. Відповідно, це визначає особливості австралійської кухні й харчування населення.
  4. Слово “Індія” було запозичене греками у персів, які дали назву річці Інд. Звідси і назва “Індія”. Справжня ж назва країни – Бхарат. Так її називає корінне населення.
  5. Тема 4. Якість і безпечність харчування населення. Управління якістю продукції ресторанного господарства

Західна Європа – один з найбільш густозаселених регіонів світу. Тут проживає більше 250 млн.чол. Найбільша за населенням країна ФРН (82,5 млн.чол), а найменша (Ліхтенштейн 30 тис.чол). Середня густота населення 176 осіб на км2. Особливо густо заселені Нідерланди, де густота населення найвища в Європі (397 чол/км2) і Бельгія (328 чол/км2). Найменша густота населення характерна для Ірландії (58 чол/км2).

Оскільки регіон складається в основному з високо розвинутих країн, то ситуація з відтворенням населення тут відповідає 1-му типу відтворення, який характеризується низькими рівнями народжуваності і смертності населення, постарінням населення і здрібненням сімей. Природний приріст у всіх країнах близький до нуля і становить в середньому 0,5 % на рік, у Німеччині у 2006 р. він був від’ємним, а найбільшим в Люксембурзі (1,23%) та Ірландії (1,15%). Кількість пенсіонерів постійно збільшується і жінки переважають над чоловіками.

У національному складі переважають представники індоєвропейської мовної сім’ї. Домінують германська група (німці, англійці, австрійці, голландці, фламандці, германошвейцарці) і романська група (французи, валлони, франко-та італошвейцарці).

Більшість держав мононаціональні: Нідерланди (96% - голландці), Австрія (99% австрійці), Ірландія (93% ірландці). Національні меншини є у Франції (корсиканці, бретонці, фламандці, ельзасці – 15% населення), ФРН (турки, італійці, вихідці з колишньої Югославії, греки, іспанці – 6%), Великій Британії (шотландці – 10%, ірландці 2%, Уельсі – 2% тощо), Швейцарії. А у Монако піддані держави (монегаски) становять меншість - 16 %, тоді як французів 47%, італійців 18%. У Бельгії національний склад представлений двома основними етносами: фламандцями (55%) і валлонами (32%).

Сучасна етнічна ситуація в окремих регіонах дещо складна, незважаючи на позитивний досвід багатьох країн у вирішенні національних проблем. У багатонаціональних країнах спостерігається загострення міжнаціональних відносин і прагнення до відокремлення, тобто сепаратизму. Так національне питання залишається тривалий час гострим у Великій Британії (Ольстер), Бельгії (голландська Фландрія і франкомовна Валлонія), Німеччині (між турками-іммігрантами і місцевими жителями). Протестує Країна Басків на заході Піренеїв, розділена франко-іспанським кордоном, неспокійно на Балканах.

Більшість населення – християни (католики і протестанти). Католицизм переважає у Франції, Ірландії, Монако, Бельгії, Ліхтенштейні, Люксембурзі, у частині Голландії і на півдні Німеччини. Протести наські церкви представлені у Великій Британії, частково у Нідерландах і на півночі ФРН.

Західна Європа має один з найбільших рівнів урбанізації. Частка міського населення становить до 80%, при цьому найбільш урбанізованими країнами є Монако (100% міські жителі), Бельгія (97%), Люксембург (92%), Великобританія (89%), ФРН (88%). Незначний рівень урбанізації характерний для Ліхтенштейну (лише 22% міських жителів), Ірландії (60%), Австрії та Нідерландів (66%).

Міста більшості країн старовинні, виникли тисячі років тому, мережа міст найгустіша в світі. Її утворюють гігантські промислово-міські агломерації, яких тут більше 400.

Найбільша агломерація – Рейнсько-Рурська (11,3 млн.чол) – вона включає міста Дуйсбург (найбільший річковий порт Європи), Дюссельдорф, Кельн, Бонн, Дортмунд, далі йдуть Лондонська (11,2 млн), Паризька (11,2 млн), Берлінська (4 млн.), Манчестерська (3,6 млн), Рейнсько-Майнська агломерація з одним домінуючим центром – Франкфуртом-на-Майні та ін.

В цілому скупчення міст і агломерацій від Великого Лондону і Манчестеру на північному заході через голландський Рандстад (фактично злиті між собою Амстердам, Гаага і Європорт №1 Роттердам) і далі через Рур і Франкфурт в ФРН і до Італії утворюють Європейський мегалополіс – той самий блакитний банан, про який ми говорили.

Трудові ресурси західно-європейських країн становлять приблизно 141,4 млн.чол, з яких 4/5 припадає на Німеччину, Великобританію і Францію. Більшість працюючих зайнята у сфері послуг (50-70%), у промисловості і на транспорті (у середньому 30%) і лише 4 % у сільському господарстві. Населення має високий рівень освіти і кваліфікації, робоча сила тут на 20-25% дорожча ніж, наприклад, у США.

 
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 49 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав