Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Усе це свідчить про створення нового постіндустріального суспільства.

Читайте также:
  1. II. Изучение нового материала
  2. II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ, ВИВЧЕННЯ НОВОГО
  3. III. Объяснение нового материала.
  4. IV. Вивчення нового матеріалу.
  5. IV. Изучение нового материала
  6. IV. эпоха Нового времени
  7. V. Закрепление нового материала
  8. VI. Вивчення нового матеріалу.
  9. Авторские педагогические системы Нового времени и эпохи Просвещения
  10. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства

Глобалізація на першому етапі відбувалася більш-менш безконфліктно.

На другому і особливо на третьому етапі посилюються її динамічність, нерівномірність розвитку різних країн і загострення соціально-економічних суперечностей.

Це надало глобалізації нових рис на межі другого і третього тисячоліть, які найвиразніше виявляються у технологічній, економічній, інформаційній та політичній сферах.

Особливості глобалізації на третьому етапі розвитку.

 

Сфера
Економічна Технологічна Інформаційна Політична
Поглиблює світовий поділ праці, посилює внутрішньогалузеву і міжгалузеву кооперацію     Утворюються могутні транснаціональні виробничо- економічні об’єднання зі своїми наднаціональними органами координації, регулювання та управління. ТНК – компанія (корпорація), що володіє виробничими підрозділами в декількох країнах, це підприємства, що складаються з материнського підприємства та його закордонних філіалів.   Відбувається становлення глобальної економіки як єдиного організму, у якому все взаємопов’язано. ! На початок третього тисячоліття світ перетворився в глобальну економічну систему, виник світовий виробничо-господарчий механізм, складовими якого стали окремі національні економіки.     Відтворюється «друга природа»: виробнича, енергетична, транспортна, комунікаційна, житлова   Технологічні взаємозв’язки подолали національні кордони, охопивши весь світ     Створюються нові інформаційні технології і комунікаційні мережі     Ліквідуються кордони для поширення інформації, що сприяє не лише обміну передовими ідеями, культурними досягненнями, а й експансії(розширення сфери панування, впливу) стандартизованихкультурних символів та способу життя, стимулює процес універсалізації масової культу7-8ри. Посилення міждержавних відносин щодо руху товарів, капіталів, робочої сили.   Політична інтеграція країн з формуванням наднаціональних політичних органів (ЄС – 27 країн,СБ, СОТ-200країн, Україна стала членом організації у 2008 році.)   Зростання кількості міжнародних урядових організацій(близько 1000)зокрема універсальних (ООН), міжрегіональних(Ісламська конференція),субрегіональних (Бенілюкс),воєнно-політичних (НАТО) тощо. Регіон- велика земельна одиниця.
Соціокультурна Вересень, Київ,Форум міністрів освіти Європи, підсумковий документ «Київське комюніке» - створення єдиного освітнього простору, Болонський процес.
Спортивні Євро-2012: загрози тероризму, інфекційних захворювань.



Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 83 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав