Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Методи ціноутворення.

Читайте также:
  1. I ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ ПО ВЫПОЛНЕНИЮ КУРСОВОЙ РАБОТЫ
  2. I. Из истории развития методики развития речи
  3. I. МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ ПО ВЫПОЛНЕНИЮ КОНТРОЛЬНОЙ РАБОТЫ
  4. I. ОБЩИЕ МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ
  5. I. ОБЩИЕ МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ
  6. I. ОБЩИЕ ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ
  7. I. Организационно - методический раздел
  8. I. ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧЕСКИЙ РАЗДЕЛ
  9. I. ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧЕСКИЙ РАЗДЕЛ
  10. I. ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧЕСКИЙ РАЗДЕЛ

Існує кілька загальних методів визначення ціни для будь-якого виду бізнесу. Методи ціноутворення можна розділити на 3 типи: на основі витрат, з орієнтацією на рівень конкуренції, з орієнтацією на попит.

При методі «на основі витрат» розраховуються витрати витрат виробництво та реалізацію продукту і до них додається сума чи відсоток прибутку, яку хто хотів мати, реалізуючи продукт.

Метод «на основі витрат» має переваги та недоліки. Спочатку зупинимося на мінуси. Методика розрахунку, не враховує рівень попиту продукт, ціни від конкурентів і цінність товару для споживача, не дозволить компанії встановити оптимальну і конкурентоспроможну ціну. Формування цін даним способом ефективно у випадку, якщо встановлена ціна забезпечує гаданий обсяг продажу. Але недоліки стають мінімальними, коли одночасно з цією використовують і інші методи ціноутворення, які буде розглянуто далі.

Тепер переваги методу «на основі витрат». По-перше, підрахувати витрати набагато легше, ніж оцінити попит. По-друге, якщо запропонувати цим методом користуються підприємства галузі, їх ціни, швидше за все, виявляться схожими. Так цінова конкуренція зводиться до мінімуму, що вигідно компаніям.

При ціноутворенні з урахуванням «на попит» ціна встановлюється з сприйняття цінності продукту споживачем. Він передбачає, що виробник неспроможна спочатку створити продукт, та був розрахувати ціну. Вона, як та інші елементи маркетингового комплексу, визначається доти, як сформована програма нового товару. За відправну точку для ціннісного ціноутворення є аналізпокупательских потреб.

Третій спосіб – ціноутворення, орієнтоване на конкурентів. Використовуючи його, компанія має враховувати, скільки над ринком конкурентів, що випускають аналогічну продукцію, і за якими цінами вони її продають. Ціну на продукт чи бренд можна встановити рівні конкурентів, вище або нижчий від. Як і разі застосування методу «на попит», тут найважливішою умовою є проведення попередніх маркетингових досліджень з допомогою низки методик, наприклад, вимір цінової чутливості споживачів. Цю методику дозволяє визначити коридор допустимих ціни новий продукт. Потенційному споживачеві пропонують самому назвати ціну, коли він дана купівля для нього надто дорогий, вдалою і підозріло дешевої. Потім, з допомогою спеціально розроблених комп'ютерних програм будуються графіки і точки, відповідні оптимальним цінами. Є й методика, що дозволяє порівнювати новий продукт зі своїми аналогами конкурентів.Респонденту пропонують кілька брендів продукту за ціною і просять зробити вибір. Потім ціна обраного продукту підвищується, і розсудливу людину знову просять здійснити вибір. У результаті виходить певне співвідношення між брендами чи оптимальна ціна нового продукт.

Насправді під час встановлення ціни рідко використовується якийсь один метод. Багато фірм воліють комплексним підхідом, тобто послідовний розрахунок ціни, спочатку орієнтуючись на витрати, потім – на споживачів, і, нарешті, на конкурентів. Через війну призначається оптимальна ціна з погляду та самої компанії (максимізація прибутку), і покупців (і готові передплачувати цей продукт призначену плату, виходячи з її цінностей).

 




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 100 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав