Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Історичні судово-медичні факти

Читайте также:
  1. Анализ полученных фактических данных
  2. Безработица. Уровень безработицы. Фактическая безработица.
  3. Відносини фактичого виховання.
  4. Действительный экономический рост - это фактически достигнутый.
  5. Деякі цікаві факти з історії виникнення маркетингу
  6. Документ – це засіб закріплення різними способами на відповідному матеріалі інформації про факти, події, явища об’єктивної дійсності та розумову діяльність людини.
  7. Документальні і фактичні.
  8. Досконала фактична організаційна структура
  9. Журнал обліку фактичного надання звітності
  10. Занятость в ТП означает фактическую реализацию права на труд и трудоустройство.

Поранення МЛКутузова (1745-1813)-майора в Криму, в діючій проти турецьких військ армії генерал-аншефа В.М.Долгорукова 23 червня 1774 року. Біля села Шумни (недалеко від Алушти) М.І. Кутузов очолив атаку і був тяжко поранений. Куля потрапила у ліву скроню, вилетіла біля правого ока. Лікарі приговорили його до смерті. Але Кутузов став видужу­вати і в кінці року прибув до Санкт-Петербургу, шо викликало загальний інтерес. Г.Р. Державін в оді «На парение орла» писав: «... смерть сквозь шаву промчалась, но жизнь его цела осталась».

Друге поранення під час боїв під Очаковим через 14 років після пер­шого18серпня 1788 року. Про діїпише принц, генерал де Линь: «... почали осаду... відстанню від траншеї на 700 сажень і від фортеці на 900... турки наблизились, щоб проводити стрільбу зружей по батареї, де принц Ангальт наступив замість Кутузова... цей генерал (Кутузов) отримав вчора другий удар в голову... і, кажись, що помре сьогодні або завтра. Я дивився з початку вилазки через амбразуру, і покликав Кутузова до амбразури, щоб краще подивитися на неприятеля. Ружейна куля поразила його в щоку, майже близько того самого місця, в яке він був поранений при Шумні. Він схопився руками за рану і сказав де Линю: «Що заставило тебе покликати мене до цього місця в цю мить». Лікаря при пораненні не було. М. І.Кутузов продовжував віддавати розпорядження командиру полку, але від крово­втрати він почував слабкість. Його вивезли з поля бою». Ф. Синельников описує це поранення так: «Куля пройшла на виліт зі скроні у скроню позаду обох очей. Цей небезпечний сквозний прорив важливіших частин і самих важливих за положенням скроневих кісток, очних м'язів, зорових нервів, біля яких на волосок відстані пройшла куля біля мозку — після віддалення не залишив інших наслідків, як тільки, що одне око трошки косило. Всі думали, що він помре, але він живий і скоро видужав» [70].

Класифікація вогнепальної зброї

Ручну вогнепальну зброю поділяють: за довжиною стовбура — довго­ствольна, короткоствольна, діаметру стовбура (калібру) — великокалі­берні, малокаліберні; конструкції стовбура — гладкостовбурні, нарізні,; способу перезарядження зброї — шомпольне, напівавтоматичне, авто­матичне; мисливські — дробові. ЗО___________________________________________________ СУДОВА МЕДИЦИНА

Порох — димний (чорний). При згорянні 1 грама пороху, що склада­ється з калієвої селітри, деревного вугілля й сірки, утворюється 300 куб. см. газоподібних продуктів: окису вуглецю, сульфіду калію, карбонату калію, сульфатів, нітратів тощо.

При згорянні 1 г бездимного пороху (нітроглицеринового, піроксилі­нового) газоподібних продуктів утворюється 900 куб. см. (окису вуглецю, водню, метану, вуглекислого газу). Сучасна вогнепальна зброя має калі­бри: 9; 7,65; 7,62; 6,35; 5,45 мм. При пострілі в патроні тиск від згорілого пороху підвищується до 400-700-атм. у гладкостовбурній і до 2000-3000 атм — у нарізній зброї. Куля вилітає зі швидкістю 500 метрів у секунду в гладкостовбурної й 900-2000 метрів у секунду — нарізної.; Спереду йде предкулеве повітря на відстані 3-5 см і формує «зону заби- І того місця» (осаднення) у вигляді одного або двох кілець на шкірі. Далі і летить газ, порошини, металевий пил.;

Дробові картонні пижі гублять свою силу на відстані 3-7 метрів, порохові пижі — на відстані ЗО метрів, дріб летить на кілька сотень метрів, і кулі — більше кілометра.

При пострілі в упор (з перешкодою) утворюється дефект, що вибива- і ється предкулевим повітрям. Куля входить у готовий отвір. Потім гази, І які хрестоподібно розривають одяг, відшаровують шкірні покриви навколо ї рани, притискаючи до зрізу стовбура зброї, формуючи на шкірі відбиток «штанц-марка».

При використанні зброї з глушителем-компенсатором на шкірі утво- ] рюється відкладення кіптяви відповідно вікнам компенсатора. Від газів ] утворюється хрестоподібний розрив тканини. При пострілі на відстані 3-5 см утворюється кільце повітряного осаднення. Кіптява летить на від­стань 40 см., зерна пороху — на 5 м., пороховий пиж — на ЗО м.

При пострілі на відстані 1-4 м дроб розсіюється. При пострілі в упор у рановому каналі виявляють штанц-марка, пижі, які вилітають разом зі снарядом. Іноді рана розірвана газоподібними продуктами (хрестоподіб­ної форми)/ Край — фестончатої форми. При відстані 2-4 метри з'являються додаткові ранки від дробинок, округлої форми забиті місця й осаднення від удару пижем. При пострілі з нарізної зброї в упор можна виявити порошинки, кіптяву. Куля, маючи швидкість 2000 м/с, створює ударну головну хвилю, викликає молекулярний струс, ділянка шкіри поринає усередину, сковзає, осадняючи края, й формує «пасок осаднення» (шириною 1-2 мм). Бруд з кулі стирається й осідає у вигляді «паска обтирання». Таким чином, вхідну вогнепальну рану характеризують три ознаки: дефект тканини («мінус»- тканина), пасок осаднення, пасок

обтирання.

Рановий канал. М'які тканини некротизуються й нагноюються. Куля може рикошетувати та утворювати два раневих канали. У кості куля

РОЗДІЛ 2

утворює вхідний отвір за діаметром кулі й руйнування у вигляді лійки Ііи виході. У трубчастих кістках на вході —радіальні тріщини, на виході — поздовжні. Якщо куля вражає порожній орган, наповнений рідиною (шлунок), рідина руйнує протилежну стінку органа. Куля може захоплю­вати частки ушкоджених органів. При виході куля, зустрічаючи щільний одяг, ремінь, формує забиті місця округлої форми. Краї вихідного отвору вивернуті назовні.

Інші види вогнепального пошкодження

Із саморобної зброї поранення частіше сліпі. Навколо рани безліч порошинок.

Перероблена зброя

Кулі звичайно фрагментуються й утворюють кілька отворів.

При пострілах з далекої відстані (швидкість 500 м/с) на другому шарі одягу або на шкірі з'являються навколо вхідного отвору рани забруднення сірих кольорів (кіптява, металевий пил) — «феномен Виноградова».

Таблиця 4 Розмір вхідних і вихідних отворів (см) у грудині при пострілі з різних

відстаней

Відстань (см) МП АК-47 АК-74
  Вхід Вихід Вхід Вихід Вхід Вихід
  0,9-1,0 0,9-1,0 1,1-1,3 1,4-1,5 0,7-0,8 2,5-2,7
  0,9-1,0 1,1-1,2 0,8-0,9 1,4-1,5 0,6-0,7 1,5-1,6
  0,9-1,0 1,3-1,4 0,8 0,9-1,0 0,5-0,7 0,5-0,7
  0,9 2,5-3,0 0,8 1,1-1,2 0,5-0,6 0,8-1,0
  0,9 3,1-3,4 0,8 1,4-1,6 0,5-0,6 1,8-2,0

Для встановлення відстані пострілу з пневматичного пістолету марки МР-654 К свинцевим дробом утворюються додаткові фактори у вигляді зон відкладення слідів свинця на шкірі, які на практиці можуть служити діагностичними ознаками констатації відстані пострілу від упора до ЗО см. 32




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 114 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.013 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав