Читайте также:
|
|
Цілі: Вчити розрізняти і називати цифру 8; закріплювати склад чисел 7 і 8; формувати обчислювальні навички в межах 8; повторювати послідовність чисел у межах 10; розвивати розумові операції порівняння, аналізу, класифікації; виховувати вміння працювати в колективі.
Обладнання: Підручник «Математика. 1 клас»(частина 2) (авт. Л. Г. Петерсон); віяло цифр у кожного учня, демонстраційні кульки (з числами з одного боку і виразами - з іншого); зразок написання цифри 8; демонстраційний будиночок для запису складу числа 8; конверти з намальованими кульками (з одного боку - червоні, з іншого-зелені); дві кулі, що виражають настрій; малюнки із зображеннями П'ятачка, Мудрої Сови; таблички з текстами про цифри 8.
Хід уроку
Організаційний момент
Учитель.
Довгоочікуваний дано дзвінок,
Починається урок.
Хлопці! Ви готові допомогти один одному в подоланні труднощів, у вивченні нового матеріалу? Тоді посміхніться один одному. Сідайте і перевірте, чи все у вас готове до уроку.
А тепер перевір, дружок:
Ти готовий почати урок?
Всі на місці,
Всі в порядку:
Ручка, книжка і зошит?
Чи всі правильно сидять?
Всі уважно дивляться?
II. Актуалізація опорних знань
У. Скажіть, хто і в якій казці своїм подарунком на день народження розвеселив сумного іменинника?
Д. У казці Бориса Заходера «Вінні-Пух і всі-всі-всі» Паць приніс ослику Іа-Іа на день народження кульку і дуже його цим обрадував.
У. Сьогодні до нас на урок прийшли герої цієї чудової казки з різними завданнями, щоб подивитися, як ви вчитеся, думаєте, міркуєте.
На дошці - зображення П'ятачка і куль з числами.
Підпис: На дошці - зображення П'ятачка і куль з числами.
Спробуйте відповісти на моє питання в риму: Хто ж перед нами?
Д. П'ятачок з кулями. У. Що зображено на кулях?
Д. Числа.
- Числовий ряд.
- Ряд натуральних чисел. У. Скільки кульок на
дошці?
Д. 10 кульок.
У. Давайте їх хором порахуємо. Діти вважають.
- Розгляньте уважно ряд чисел. Що ви помітили?
Д. Число 7 стоїть не на своєму місці. Числа 5 і 7 потрібно поміняти місцями.
У. Розкажіть все, що ви знаєте про число 7. Д. Число 7 стоїть за числом 6.
Число 7 стоїть між числами 6 і 8.
Число 7 більше числа 6 на 1.
7 - це 1 і 6, 2 і 5, 3 та 4.
Физкультминутка
Постановка проблеми уроку
Учитель пропонує дітям закрити очі, змінює кулі місцями і перевертає їх. На зворотному боці кожної кульки записано вираз.
V. Відкрийте очі. Що змінилося?
Д. На кулях були написані числа, а тепер-вирази.
У. Паць пропонує вам нове завдання. Як ви думаєте, яким воно буде?
Д. Знайти значення виразу.
-Обчислити.
У. Пограємо в гру «Мовчанка». Я показую на кульку, а ви за допомогою числового віяла показуєте значення виразу.
Після відповідей дітей вчитель перевертає кульку і все перевіряють свої відповіді.
- Які завдання викликали у вас труднощі? Які завдання нові?
Д. 7 + 1 = 8;.8 - 6 = 2.
У. Яка тема уроку?
Д. Число і цифра 8.
У. Яка мета уроку?
Д. Ознайомитись з числом і цифрою 8. Вивчити склад числа-8.
V. Відкриття нового знання
У. На дошці зображено лінійка. Які цифри на ній пропущені? Покажіть за допомогою віяла бракуючи цифри.
- Покажіть, яким числом закінчується наш числовий ряд. Розкажіть, як отримати число 8.
VIII. Самостійна робота
У. Виконайте третю частину завдання 3 самостійно.
Діти виконують завдання.
- Проведіть взаємоперевірку. Якщо завдання виконано правильно, поставте знак «+»; якщо ви знайшли помилку - значить, знак «-». Обговоріть у парах правильність виконання завдання.
Підніміть руки ті, хто зробив усе правильно. Підніміть руку ті, хто помилився. Прочитайте свої записи. Розберемо допущені помилки.
IX. Закріплення отриманих знань
У. Не всі впоралися з самостійною роботою. Ми попрацювали над помилками. Давайте перевіримо, чи всі ви запам'ятали.
Подивіться на завдання 4 на сторінці 13. Що потрібно в ньому зробити?
X. Підсумок уроку
У. Наш урок підходить до кінця. Що нового ви дізналися? "Які завдання вам сподобалися більше? Які завдання були для вас найважчими? У конверті у вас залишилося дві кульки, які показують свій настрій. Наклейте в зошит той кулька, який висловлює ваш настрій на уроці.
Підніміть руку, у кого веселий настрій. Поясніть, чому у вас веселий настрій. Д. У мене все вийшло на уроці.
Я правильно виконав всі завдання.
Я добре відповідав.
У. А у кого сумний настрій? Чому у вас сумний настрій?
Д. У мене не все вийшло на уроці.
-Я не всі завдання зміг виконати правильно.
У. Не потрібно сумувати, якщо щось не вийшло. На наступному уроці ви будете успішніше. Я в це вірю. Ваш гарний настрій - запорука успіху в будь-якій справі! Я бажаю вам доброго настрою на наступному уроці. Урок закінчено. Ви славно попрацювали!
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 125 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |