Читайте также: |
|
Згідно з ДБН В.2.3 - 4 - 2000 "Автомобільні дороги" ущільнення свежеотсипанних ґрунтів при будівництві основ доріг є відповідальною операцією і здійснюється з дотриманням технічних умов на виробництво робіт.
Найбільш поширеною і доцільною є пошарове відсипання насипів, при якій кожен наступний шар відсипається тільки після ущільнення попереднього. При природному заляганні ґрунти зазвичай мають вологість, близьку до оптимальної.
Тому при зведенні насипів необхідно організувати роботу так, щоб відразу ж слідом за розробкою грунту в резерві і його укладанням в насип вироблялося ущільнення насипу.
Укочувати земляне полотно слід від країв дороги, поступово переміщаючись до середини, з найбільш низьких позначок земель з поступовим переходом до більш високим. При укочування стежать за тим, щоб не виходило пропусків ділянок насипу, не перекритих проходами ковзанки.
Згідно СНіП III - 4 - 80 "Техніка безпеки в будівництві" при роботі в нічний час укочується ділянка повинна мати загальне освітлення, що забезпечує достатню видимість шляху, по якому переміщається машина, а також фронту робіт і прилеглих до нього ділянок.
Крім того механік стежить за тим, щоб самохідні катки мали справний індивідуальне освітлення, освітлення приладів і задній сигнальне світло.
Машиніст котка перед початком роботи виконує операції щомісячного технічного догляду в обсязі, передбаченому інструкцією з експлуатації заводу-виробника, і усуває несправності. До запуску двигуна перевіряється положення важелів передачі включення реверсу. Знаходитися вони повинні в нейтральному положенні, а ручне гальмо повинен бути затягнутий.
Перед укаткой необхідно перевірити дію ножного гальма. Гальмувати треба плавно, поступово збільшуючи тиск на педаль. При гальмуванні до повної зупинки машини не потрібно вимикати передачу і ставити важіль реверсу в нейтральне положення.
На початку руху, а також при зміні напрямку руху попередньо подається попереджувальний звуковий сигнал, що особливо важливо при одночасній роботі декількох машин та обслуговуванні машин дорожніми робітниками.
У процесі укочування машиніст стежить за показаннями приладів, тиском в шинах, роботою пристрою для механічного змочування шин або вальців.
Робота ковзанки з несправними приладами і з не відрегульованим смачивающей системою не допускається. Ручна мастило вальців та шин забороняється, тому що при її виконанні мають випадки травматизму робітників.
При роботі котків відстань між машинами повинна бути не менше 5 м. Під час зупинки пневматичних ковзанок оглядаються і очищаються від укочує матеріалу колеса і видаляються застрягли між ними предмети. Одноосьовий каток при відчеплення від тягача встановлюється на домкрати.
При демонтажі колісного обладнання кузов ковзанки попередньо звільняється від баласту і тільки після цього піднімається домкратами. Монтажники повинні перебувати з зовнішнього боку ковзанки.
При підйомі ковзанки з метою зняття коліс під кузов підводяться надійні опори, на які опускається каток, і тільки після цього колеса демонтуються.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 75 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |