Читайте также:
|
|
Аналіз травматизму і професійних захворювань ставить завдання встановити закономірності, котрі викликали появу нещасних випадків і захворювань. Нещасному випадку завжди передують ті чи інші відхилення від нормального ходу виробництва. Тому вивчення травматизму дає можливість розробити профілактичні заходи, що усувають шкідливі і небезпечні умови праці на підприємстві.
Проблема безпеки праці повинна розглядатись комплексно з урахуванням всіх факторів, що створюють умови нещасних випадків і захворювань.
Для вивчення факторів, що впливають на умови праці, розглянемо взаємозв’язки людини з елементами системи праці.
В процесі праці людина засобами праці діє на предмет праці, якісно видозмінюючи його чи змінюючи положення його в просторі. В свою чергу, сам предмет праці, матеріали, інструменти і обладнання, що є в розпорядженні людини, впливають на характер умов праці. Крім того, безпечність і нешкідливість умов праці залежать від параметрів виробничого середовища (мікроклімату, виробничих шкідливостей), від рівня організації праці, від взаємозв’язку людини з трудовим колективом і, а також, від якості самого виконавця.
Нещасний випадок - це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов'язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров'ю або настала смерть.
Розрізняють нещасні випадки, пов'язані з роботою та виробництвом, а також побутові нещасні випадки, пов'язані з роботою. (рис. 1.).
Рисунок 1. - Класифікація нещасних випадків
Нещасні випадки класифікуються за видами (рис. 2).
Рисунок 2 - Видова класифікація нещасних випадків
До професійного захворювання належить захворювання, що виникло внаслідок професійної діяльності застрахованого та зумовлюється виключно або переважно впливом шкідливих речовин і певних видів робіт та інших факторів, пов'язаних з роботою.
Перелік професійних захворювань за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади затверджується Кабінетом Міністрів України.
Фізична травма – пошкодження тканин або органів тіла внаслідок удару, поранення, опіку тощо.
Психологічна травма - нервове потрясіння. Психічна, душевна.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 105 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |