Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Основні поняття

Читайте также:
  1. Quot;Поняття особистості визначає людського індивіда як члена суспільства, узагальнює інтегровані в ньому соціально значимі риси" (І. С.Кон).
  2. Банківське право України: поняття , предмет регулювання, джерела і система
  3. В поняття норми і «якості виробів» входять і модна новизна їх, і сучасність матеріалів, і рівень промислового виготовлення.
  4. В статті 55 Господарського кодексу України визначено поняття суб’єкта господарювання та їх класифікація
  5. В чому суть концепції Дж. Фон Неймана організації обчислювального процесу в ОМ? Які основні пристрої ОМ згідно з концепцією Дж. Фон Неймана?
  6. Визначення поняття «логістична система» і її основні підсистеми
  7. Визначте основні етапи трансформації територіального устрою і системи місцевого самоврядування
  8. Визначте основні напрями державотворчої діяльності директорії УНР, на скільки вона була ефективна?
  9. Визначте причини проведення політики українізації в УРСР в 1920-ті – на початку 1930-х років та проаналізуйте її основні наслідки.
  10. Висвітліть основні підходи, які існують у сучасній історичній науці, щодо проблеми етнічного походження Київської Русі.

Основні поняття і класифікація моделей керування запасами

У сучасній економічній практиці має місце значна кількість моделей керування запасами, для розв’язування яких використовується різноманітний математичний апарат – від простих схем аналізу до складних алгоритмів математичного програмування. Розглянемо основні характеристики моделей керування запасами.

Попит. Попит на продукт, що запасається, може бути детермінованим (у простому випадку – постійним в часі) або випадковим. Випадковість попиту описується або випадковим моментом попиту, або випадковим об'ємом попиту в детерміновані або випадкові моменти часу.

Поповнення складу. Поповнення складу може здійснюватися або періодично через певні інтервали часу, або у міру вичерпання запасів, тобто зниження їх до деякого рівня.

Обсяг замовлення. При періодичному поповненні і випадковому вичерпанні запасів обсяг замовлення може залежати від того стану, який спостерігається у момент подання замовлення. Замовлення зазвичай подається на одну і ту ж величину при досягненні запасом заданого рівня – так званої точки замовлення.

Час доставки. В ідеалізованих моделях керування запасами передбачається, що замовлене поповнення доставляється на склад миттєво. У інших моделях розглядається затримка постачань на фіксований або випадковий інтервал часу.

Вартість постачання. Як правило, передбачається, що вартість кожного постачання складається з двох компонент – разових витрат, не залежних від об'єму партії, що замовляється, і витрат, залежних від об'єму партії.

Витрати зберігання. У більшості моделей керування запасами вважають об'єм складу практично необмеженим, а в якості контролюючої величини служить об'єм запасів, що зберігаються. При цьому вважають, що за зберігання кожної одиниці запасу в одиницю часу стягується певна плата.

Штраф за дефіцит. Будь-який склад створюється для того, щоб запобігти дефіциту певного типу виробів в обслуговуваній системі. Відсутність запасу в потрібний момент призводить до збитків, пов'язаних з простоєм обладнання, неритмічністю виробництва і т. п. Ці збитки надалі називатимемо штрафом за дефіцит.

Номенклатура запасу. У простих випадках передбачається, що на складі зберігається запас однотипних виробів або однорідного продукту. У складніших випадках розглядається багатономенклатурний запас.

Структура складської системи. Якнайповніше розроблені математичні моделі поодинокого складу. Проте на практиці зустрічаються і складніші структури: ієрархічні системи складів з різними періодами поповнення і часом доставки замовлень, з можливістю обміну запасами між складами одного рівня ієрархії і т. п.

В якості критерію ефективності прийнятої стратегії керування запасами виступає функція витрат, що представляє сумарні витрати на зберігання і постачання продукту (у тому числі втрати від псування продукту при зберіганні і його морального старіння, втрати прибутку від омертвляння капіталу і т. п.), що запасається, і витрати на штрафи.

 

Рис. 1. Залежність витрат від рівня запасу

Рис. 1 ілюструє залежність чотирьох компонент витрат узагальненої моделі керування запасами від рівня запасу. Зазначимо, що модель керування запасами не обов'язково повинна включати усі види витрат, оскільки деякі з них можуть бути незначними, а іноді урахування усіх видів витрат надмірно ускладнює функцію сумарних витрат. На практиці яку-небудь компоненту витрат можна не враховувати за умови, що вона не складає істотну частину загальних витрат.

Керування запасами полягає у відшукуванні такої стратегії поповнення і витрати запасами, при якому функція витрат набуває мінімального значення.




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 116 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | <== 13 ==> | 14 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав