Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Під МЕТОДОМ ПІЗНАННЯзвичайно розуміють спосіб досягнення мети. Він є робочим інструментом, засобом пізнання предмета.

Читайте также:
  1. Алгоритм решения задач методом ветвей и границ
  2. Анализ конкурентоспособности брэндов комплексным методом
  3. Анализ конкурентоспособности брэндов универсальным методом
  4. Анализ точности методом точечных диаграмм
  5. Визначте досягнення і прорахунки в науково технічному розвитку України в перше десятиріччя після проголошення незалежності України.
  6. Відомо,що потреби у самовихованні не існує, а є потреба у рухові до обраної життєвої мети. Доведіть,що самовиховання – це спосіб виконати себе
  7. Внутренняя сортировка данных методом простых вставок. Эффективность данного алгоритма. Привести фрагмент программы, поясняющий данный алгоритм.
  8. Возврат методом значений. Тип void.
  9. Вопрос 63. Технология возведения подземных сооружений методом «опускного колодца» и необходимые механизмы.
  10. Вопрос 64. Технология возведения подземных сооружений методом «стена в грунте».

16. Методи економічної теорії:

· наукової абстракції,

· метод системного аналізу, або системний підхід,

· аналізу і синтезу,

· поєднання кількісного і якісного аналізу,

· математичний и статистичний методи,

· індукції і дедукції,

· сходження від абстрактного до конкретного,

· метод порівнянь,

· метод логічного та історичного підходу,

· метод аналогії.

17. Метод наукової абстракції як метод поглибленого пізнання дійсності заснований на звільненні інформаційного матеріалу від випадкового, неістотного і виокремлення в ньому стійкого, типового. Результатами застосування методу наукової абстракції є наукові поняття, категорії, економічні закони.

18. Метод аналізу і синтезу. Аналіз — це процес розумового або фактичного розкладання цілого на складові частини, а синтез — по­єднання різних елементів, сторін предметів у єдине ціле. Аналіз дає можливість вивчати окремі сторони об'єкта. Подальше поєднання їх призводить до вивчення більш глибокої сутності цілого.

19. Розвиток економічної теорії пов'язаний зі сходженням від абстрактного до конкретного. Цей процес є рухом від простіших форм безпосереднього буття системи до її сутності, діалектичне роз­гортання сутності в багатоманітність форм її руху і зовнішнього ви­яву, генетичний процес формування економічної системи.

20. Метод логічного та історичного підходу. Логічний метод тісно пов'язаний з історичним методом, прийнятний для розгляду більш зрілих економічних відносин. При цьому логічний аналіз не обмежується суто абстрактним викладом. Отри­мані висновки зіставляють з фактами, конкретною економічною дійсністю.

21. Метод порівнянь використовують для визначення схожості та відмінності господарських явищ. Необхідність порівняння як загальнонаукового методу зумовлюється тим, що в економічному житті ніщо не може бути оцінено само по собі.

22. Індукція і дедукція. Індукція — це рух думки від одиничного до всезагального, від знання нижчого ступеня спільності до знання вищого її ступеня. Дедукція рух думки від всезагального до одиничного. Теоретичним ґрунтом для ви­никнення й існування індукції та дедукції є діалектичний зв'язок оди­ничного, особливого і всезагального.

23. Метод аналогії означає перенесення властивості (сукупності властивостей) одного явища на інше. У певному зна­ченні аналогія є різновидом порівняння, оскільки вона спрямована на вивчення схожості та відмінності явищ.

24. У багатьох випадках висновки за аналогією не можуть бути до­казом, але вони мають силу припущення і дають підстави для вису­нення гіпотез.

25. Гіпотеза — це науково обґрунтоване припущення про можливі зв'язки, відносини, причини явищ.

26. Відтворення економічного життя відбувається на суспільному та індивідуальному рівні (підприємство, фірма, домашнє господарство).

27. Структурно економічна теорія включає в себе

· МАКРОЕКОНОМІКУ і

· МІКРОЕКОНОМІКУ

28. Макроекономіка вивчає функціонування економіки в цілому: (національний продукт, загальний рівень цін, інфляція, безробіття, скільки має бути грошей в обігу країни, чому окремі країни знаходяться у кризовому стані, а інші — динамічно розвиваються.

29. Мікроекономіка досліджує поведінку окремих суб'єктів економіки. Вона аналізує ціни окремих товарів, витрати на виготовлення певного товару, з'ясовує, як діють фірма тощо.

30. Економіка є об'єктом економічного вчення Те, на що спрямоване пізнання економічної науки, є її об'єк­том.

31. Економічна теорія є системою наукових поглядів на господарське життя суспільства, які дають всебічне уявлення про закономірності його розвитку.

32. Економічна наука займається вивченням економічної поведінки людей в умовах обмежених ресурсів, сприяє їх оптимальному використанню, сприяє більш повному задоволенню потреб суспільства і кожного його члена.

33. Сучасна економічна теорія виконує такі основні функції:




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 89 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | <== 3 ==> | 4 | 5 | 6 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав