Читайте также:
|
|
(з дорожніми знаками:1.27,1.28,1.30,3.8,4.12,5.41,5.43.)
Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вивчити правила пере-
ходу дороги з обмеженою оглядовістю; виховувати дисциплінованість пішохода,
уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Гра «Вільний мікрофон»
— Що слід зробити перед тим, як увімкнути газову плиту?
— Де розташовано вентиль, що перекриває подачу газу до газової плити?
— За якими ознаками можна визначити, що стався витік газу
— За яким номером телефону можна викликати аварійну газову службу?
— Чому, почувши запах газу, не можна запалювати сірники і вмикати світло?
2. Робота над загадками
• Два брати спереду гудуть, За ними двоє ще женуться,
Біжать, ніяк не доженуть, Об землю спересердя б’ються. (Колеса)
• Тягнеться нитка, а в клубок не змотаєш. (Дорога)
— Ми всі — пішоходи у випадку, коли ходимо пішки, тобто рухаємося дорогою, але не користуємося транспортом. Для пішоходів існують певні
правила дорожнього руху, з якими ви ознайомилися у попередніх класах. Назвіть їх.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про правила пішохідного
руху.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення вчителя
— Про вашу безпеку на дорогах дбає багато людей. Але і ви самі маєте бути
обережними. Наприклад, ви вже знаєте, що не можна переходити дорогу на
червоний сигнал світлофора. Та не поспішайте і тоді, коли загориться зелене
світло. Спочатку впевніться, що всі автомобілі зупинилися. Пам’ятайте, що
автомобіль не може зупинитися миттєво.
2. Робота за підручником [с. 92-94)
— Які діти стають винуватцями дорожніх пригод?
— Розгляньте малюнки на с. 92 унизу. Для кого є обов’язковими правила
дорожнього руху?
— Розгляньте малюнки на с. 93. Розкажіть пам’ятку пішохода.
— Розгляньте малюнки на с. 94. Які дорожні знаки означають місце зу
пинки автобуса і тролейбуса?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Продовження роботи за підручником (с. 94-97)
1) Розгадування ребусів.
Дорожні знаки. Рух.
2) Робота над малюнками.
— Розгляньте малюнки на с. 95.
— Які правила дорожнього руху порушують діти?
3) Читання статті «Перехід дороги з обмеженою оглядовістю».
— Де можна переходити дорогу за відсутності пішохідних переходів та
світлофорів?
— Що заважає пішоходам добре бачити проїжджу частину?
— Де у такому разі треба переходити дорогу?
— Розгляньте малюнки на с. 96. До кого дітям слід звернутися по допо
могу?
— Що ще може обмежувати оглядовість дороги?
— Розгляньте малюнки на с. 96. Що у такій ситуації необхідно зробити?
Запам’ятайте! Для переходу дороги слід обирати місце, яке добре прогля
дається в обидва боки!
2. Розповідь учителя
— Дуже часто небезпечні ситуації на дорогах виникають через обмежену
оглядовість у сутінках, уночі, у туман, під час дощу або снігопаду.
В умовах недостатньої оглядовості водій може надто пізно помітити пішо
хода і не встигне загальмувати.
Зробити пішоходів і велосипедистів помітнішими у світлі фар допомагають
флікери. Це світловідбивні пов’язки, підвіски, значки та інші елементи. їх
розміщують на одязі, ранцях і велосипедах.
Запам’ятайте! В умовах обмеженої оглядовості користуйся світловідбива-
чами!
Разом із дорослими доберіть кілька світловідбивачів та прикріпіть їх до
ранця, куртки, комбінезона. Розкажіть друзям про необхідність використання
флікерів.
3. Робота в парах
— Розкажіть одне одному правила переходу дороги.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ.
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 147 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |