Читайте также:
|
|
Урок № 4-5
Тема. Означення паралелограма. Властивості паралелограма
Мета: домогтися засвоєння учнями означення паралелограма, означення додаткових елементів паралелограма, формулювання і доведення теореми про властивість кутів і сторін паралелограма; сформувати первинні вміння відтворювати вивчені означення і властивості, а також використовувати їх разом із вивченими раніше властивостями та ознаками паралельних прямих для розв'язування задач на доведення та обчислення.
Хід уроку
I. Організаційний етап
III. Формулювання мети і завдань уроку
Для створення відповідної мотивації діяльності учнів та з метою надання допомоги в усвідомленні необхідності вивчення матеріалу уроку можна запропонувати виконати логічне завдання.
Розглянути фігури на рисунку 1 та знайти схожі і відмінні риси. Усі фігури поділити на групи за схожістю.
Гіпотетично учні мають побачити серед спільних та відмінних рис многокутників, зображених на рисунку, кількість кутів та наявність паралельних сторін.
Після виконання завдання вчитель звертає увагу учнів на групу чотирикутників із двома парами паралельних сторін (до цієї групи увійшли знайомі учням із початкових класів квадрат і прямокутник). Зрозуміло, що виділення серед різного виду опуклих чотирикутників групи таких, що мають дві пари паралельних сторін, обумовлює необхідність ретельного вивчення загальних властивостей цих чотирикутників та систематизації за видами.
IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
Виконання усних вправ за готовими рисунками
1. | ![]() | Дано: ВС = AD, ![]() ![]() |
2. | ![]() | Дано: АО = ОС, ![]() ![]() |
3. | ![]() | Дано: AС = CD, ![]() ![]() |
4. | ![]() | Дано: AB = СD, AD = BC. Довести: BC || AD |
Дата добавления: 2015-04-20; просмотров: 122 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |