Читайте также:
|
|
Мета роботи: отримання практичних навичок програмування задач з використанням операторів мови switch і do-while.
Завдання: Розробити програму, що виконує за замовленням користувача одну із чотирьох арифметичних дій, вказаних у пунктах меню. Як аргументи програми задаватимуться два числа в командному рядку. Операція ж вводитиметься користувачем у процесі виконання програми. Причому він може це робити кілька разів в межах одного сеансу роботи програми, вибираючи відповідні пункти меню.
Основні теоретичні положення:
Оператор switch використовують в програмі для організації множини гілок обчислень. Якщо умова вибору варіанта може бути представлена константою, то оператор switch представляє розгалуження в програмі значно простіше, ніж це можна реалізувати ланцюжком операторів if-else-if.
Синтаксис оператора має вигляд:
switch(вираз)
{
case константа1: Послідовність операторів
case константа2: Послідовність операторів
…
case константаN: Послідовність операторів
[default: Послідовність операторів
}
Обчислене значення виразу може бути будь-якого простого типу. Константи повинні мати тип, сумісний з типом виразу.
Робота оператора відбувається таким чином. Обчислене значення виразу послідовно порівнюється зі всіма константами. Якщо знайдений збіг значень деякій гілці, то відповідна послідовність операторів виконується. У цьому випадку оператор switch не передбачає вихід за свої межі, тому виконуватимуться всі послідовності операторів, розташовані нижче. Якщо такий алгоритм не відповідає розв’язуваній задачі, є можливість в кінці послідовностей операторів записати оператор break, який завершує роботу оператора switch.
Якщо значення виразу не збіглося ні з однією константою, то управління передається гілці default, а при її відсутності оператор switch не виконує ніяких дій.
Вигляд екрану працюючого додатку може бути такий:
Контрольні запитання і завдання:
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 107 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |