Читайте также:
|
|
Мета роботи: отримання практичних навичок програмування задач з використанням інтерфейсів.
Завдання: Створити програму, яка має інтерфейс intTurn і два класи - FixedTurn і DynTurn. Хай інтерфейс intTurn задає дві операції для роботи з чергою цілих чисел – додавання елементу у чергу place() і виділення елементу з черги goOut.
Нехай клас FixedTurn реалізує чергу з фіксованим числом елементів, яке задається при створенні об’єкта класу. При переповнюванні черги видається відповідне повідомлення.
Клас DynTurn реалізує чергу, в якій переповнювання не відбувається за рахунок додаткового виділення пам’яті усякий раз, коли для чергового елементу, що додається, не вистачає місця.
1. Створити чергу з трьох елементів, використовуючи клас FixedTurn. Додати в неї цілі числа 5, 10, 15, 20.
2. Вилучити елементи з черги, відображаючи їх на екран монітора.
3. Створити чергу з одного елементу.
4. Створити чергу з одного елементу, використовуючи клас DynTurn. Додати в неї цілі числа 100, 200, 300, 400.
5. Вилучити елементи з черги, відображаючи їх на екран монітора.
Вигляд екрана працюючого додатку може бути такий:
Основні теоретичні положення:
Інтерфейси – один з найефективніших і цікавищих засобів мови програмування Java. Деякою мірою інтерфейси поєднують в собі властивості абстрактних класів, множинного спадкоємсива (якого не має в мові Java) і реалізують ідеї поліморфізма.
Суть інтерфейса полягає у тому, що є можливість створити конструкцію, подібну класу, але без реалізації методів. Методи передбачається реалізовувати надалі в класах, до яких підключатиметься даний інтерфейс.Кількість реалізацій одного інтерфейсу може бути будь-якою.
Синтаксис опису інтерфейса такий:
спеціфікатор_доступу interface ім’я _інтерфейсу
{
тип кінцева_змінна1=значення;
...............
тип кінцева_зміннаN=значення;
тип ім’я_методу1(список_параметрів);
................
тип ім’я_методуN(список_параметрів);
}
Тут як спеціфікатор доступу можна записати public, або нічого. За наявності спеціфікатора public всі методи інтерфейсу також неявно мають спкціфікатор доступу public. За відсутності спеціфікатора доступу інтерфейс можна використовувати тільки в межах того пакета, в якому він описаний.
Змінні, описані в інтерфейсі, завжди мають опис final і static. Усі значення, задані в опису інтерфейсу, не можуть бути змінені прийого реалізації.
Контрольні запитання і завдання:
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 81 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |