Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Розділ 2. Визначення основних параметрів розвитку пожежі

Читайте также:
  1. I. Визначення
  2. I. Визначення поняття орнамент.
  3. I. Обстеження стану мовленнєвого розвитку дитини.
  4. III. ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ПОТРЕБИ ТА ПРИДБАННЯ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
  5. IV.І Перелік основних термінів, параметрів, характеристик, які повинен засвоїти студент при підготовці до заняття
  6. Аналіз поточної маркетингової ситуації на ринку та перспектив її розвитку
  7. Аналіз стратегічних складових потенціалу розвитку Закарпатської області
  8. Визначення
  9. Визначення бюджету на основі певного відсотка від продажів, прийнятого в конкурентів
  10. Визначення витрат палива тепловозом

Згідно умови, пожежа виникла в надсилосному приміщенні. Місце виникнення горіння знаходиться на перетині осей: по ширині елеватора – 20 м, і по довжині – 0 м. Час розвитку пожежі складається з: часу до повідомлення в частину – 8 хв., часу слідування першого підрозділу – 5 хв., час оперативного розгортання першого підрозділу з урахуванням роботи ланок ГДЗС – 5 хв. Якщо перший підрозділ локалізувати пожежу не зможе, то час введення сил іншими підрозділами визначається на основі розкладу виїзду. Лінійна швидкість розповсюдження горіння становить 0,8 м/хв.

2.1. Визначаємо час вільного розвитку пожежі до введення на гасіння стволів СДПЧ-9:

τвр. = τд.п. + τзб. + τсл. + τо.р. = 8 + 1 + 5 + 5 = 19 хв.

де: τд.п. – час від виникнення пожежі до повідомлення в ПЗЧ або ОДС;

τзб. – час на збір і виїзд по тривозі;

τсл. – час слідування до місця;

τо.р. – час оперативного розгортання СДПЧ-9 з врахуванням роботи ланок ГДЗС.

2.2. Визначаємо форму розвитку пожежі і її параметри на три моменти часу.

2.2.1. На момент повідомлення про пожежу:

R8п = 0,5 ·Vл · τ1 = 0,5 · 0,8 · 8 = 3,2 м,

де: R8п – радіус площі пожежі через 8 хв з моменту її виникнення;

τ1 – час розвитку пожежі;

Vл – лінійна швидкість поширення горіння.

S8п = 0,25π(R8п )2 = 0,25 · 3,14 · 3,22 = 8,04 м2,

де: S8п – площа пожежі через 8 хв. має кутову форму.

Р 8п = 0,5πR8п + 2R8п = 0,5 · 3,14 · 3,2 + 2 · 3,2 = 11,42 м,

де: Р8 п – периметр пожежі через 8 хв. для кутової форми пожежі.

Ф8п = 0,5πR8п = 0,5 · 3,14 · 3,2 = 5,02 м,

де: Ф8п – фронт пожежі через 8 хв. для кутової форми пожежі.

V8s = S8п / τ1= 8,04 / 8 = 1,01 м2/хв,

де: V8s – швидкість зростання площі пожежі в перші 8 хв.

V8p = Р8п/ τ1 = 11,42 / 8 = 1,43 м/хв,

де: V8p – швидкість зростання периметра пожежі в перші 8 хв.

V8Ф = Ф8п/ τ1 = 5,02 / 8 = 0,63 м/хв,

де: V8Ф – швидкість зростання фронту пожежі в перші 8 хв.

2.2.2. На момент прибуття до місця пожежі першого підрозділу:

τпр. = τд.п.зб.сл.= 8 + 1 + 5 = 14 хв.

R14п = 0,5 · Vл · τ1 + Vл · τ2 = 0,5 · 0,8 · 10 + 0,8 · 4 = 7,2 м.

де: τ1 – 10 хв розвитку пожежі, в які швидкість розвитку пожежі дорівнює 0,5Vл;

τ2 = τпр. - τ1 =14 - 10 = 4 хв.

S14п = 0,25π(R14п )2 = 0,25 · 3,14 · 7,22 = 40,69 м2,

де: S14п – площа пожежі через 14 хв. в надсилосному приміщенні;

Р 14п = 0,5πR14п + 2R14п = 0,5 · 3,14 · 7,2 + 2 · 7,2 = 25,7 м,

де: Р14п – периметр пожежі через 14 хв.

Ф14п = 0,5πR14п = 0,5 · 3,14 · 7,2 = 11,3 м,

де: Ф14п – фронт пожежі через 14 хв.

V14s = S14п/ τ14 = 40,69 / 14 = 2,91 м2/хв,

де: V14s – швидкість зростання площі пожежі за 14 хв.

V14p = Р14п / τ14 = 25,7 / 14 = 1,84 м/хв,

де: V14p – швидкість зростання периметра пожежі за 14 хв.

V14Ф = Ф14п / τ14 = 11,3 / 14 = 0,81 м/хв,

де: V14Ф – швидкість зростання фронту пожежі за 14 хв.

2.2.3. На момент введення сил і засобів першим підрозділом (СДПЧ - 9):

R19п = 0,5Vл · τ1 + Vл · τ2 = 0,5 · 0,8 · 10 + 0,8 · 9 = 11,2 м,

Форма розвитку пожежі до моменту введення сил і засобів на гасіння караулом СДПЧ – 9 в надсилосному приміщенні буде кутова.

S19п = 0,25π(R19п )2 = 0,25 · 3,14 · 11,22 = 98,47 м2,

де: S19п – площа пожежі через 19 хв. в надсилосному приміщенні;

Р 19п = 0,5πR19п + 2R19п = 0,5 · 3,14 · 11,2 + 2 · 11,2 = 39,98 м,

де: Р19п – периметр пожежі через 19 хв.

Ф19п = 0,5πR19п = 0,5 · 3,14 · 11,2 = 17,58 м,

де: Ф19п – фронт пожежі через 19 хв.

V19s = S19п/ τ19 = 98,47 / 19 = 5,18 м2/хв,

де: V19s – швидкість зростання площі пожежі за 19 хв.

V19p = Р19п / τ19 = 39,98 / 19 = 2,1 м/хв,

де: V19p – швидкість зростання периметра пожежі за 19 хв.

V19Ф = Ф19п / τ19 = 17,58 / 19 = 0,93 м/хв,

де: V19Ф – швидкість зростання фронту пожежі за 19 хв.

2.3. Викреслюємо план будівлі елеватора в масштабі і наносимо отримані площі пожежі на три моменти часу (8 хв., 14 хв., 19 хв.).

2.4. Для перевірки можливості локалізації пожежі караулом СДПЧ-9 визначаємо площу гасіння (Sг) і потрібну витрату води (Qпр) для обмеження поширення горіння в надсилосному приміщенні:

Sг = 0,25phг(2R19п - hг) = 0,25·3,14·5(2·11,2 - 5) = 68,295 м2;

де: Sг – площа гасіння пожежі в надсилосному приміщенні;

hг – глибина гасіння.

Qгпр= Sг · iпр = 68,295 · 0,14 = 9,56 л/с;

де: iпр – інтенсивність подачі води на гасіння, л/с·м2.

Для гасіння пожежі приймаємо РС-70 (при Нств.= 40 м витрата з нього становить 7,4 л/с). Два відділення СДПЧ–9 можуть подати не більше двох стволів, так як працювати потрібно в сильно задимленому середовищі ланками ГДЗС, отже обмежити розповсюдження пожежі по фронту можливо, тому два відділення СДПЧ–9 локалізують пожежу в надсилосному приміщенні за допомогою двох РС-70.

2.5. Визначаємо необхідне число відділень для здійснення умов локалізації пожежі в надсилосному приміщенні:

Nвід = Qгпр / NРС-70· qРС-70 = 9,56 / 1·7,4= 2 від.,

де: NРС-70 – кількість стволів РС-70, подачу і роботу яких може забезпечити одне відділення з врахуванням роботи в АСП-2;

qРС-70 – витрати води зі ствола РС-70, напір на стволі 40 м.

2.6. Визначаємо фактичну витрату води на момент локалізації пожежі при розгортанні одного караулу (2 відділення).

Qф = Nвід· NРС-70· qРС-70 = 2 · 1 · 7,4 = 14,8 л/с,

отже, умова локалізації пожежі виконується, так як:

Qф = 14,8 л/с > Qгпр = 9,56 л/с.

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 78 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Фитотерапия | Гомеопатические препараты | Минеральные воды | Лечебное питание | Понятие о диетах | Блюда на основе молока | Мучные блюда | Загальні вказівки | Визначення основних параметрів пожежі. | Розрахунок сил і засобів для гасіння пожежі |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.022 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав