Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Формування продуктової стратегії підприємства туризму.

Читайте также:
  1. Resources (які використовуються підприємствами як запроваджені фактори виробництва) as inputs to produce goods and services (називаються) factors of production.
  2. VІІ етап - аналіз достатності формування доходів.
  3. Алгоритми розрахунку показників рентабельності підприємства
  4. Аналіз динаміки та структури майна підприємства
  5. Аналіз доходів підприємства за загальним їх обсягом, видами, функціями, товарними групами
  6. Аналіз ринкових можливостей і загроз, а також сильних і слабких сторін діяльності підприємства
  7. Аналіз структури власного капіталу підприємства
  8. Банківські правочини пов’язані з формуванням грошових ресурсів: загальна характеристика
  9. Блок формування команд
  10. Вибір стратегії фірми

Продуктова стратегія туристського підприємства - діяльність по формуванню асортименту продукції та розробка напрямків оптимізації продуктового ряду. Асортимент туристського підприємства - це перелік всіх видів пропонованих турів або послуг із вказівкою:

- країни подорожі й виду туризму

- сезону й тривалості поїздки

- маршруту

- цінової пропозиції

- пакета й класності послуг

- загальної кількості групових або індивідуальних турів по кожній країні, їхньої розбивки по сезонах і місяцях

Основні характеристики асортименту - широта (кількість асортиментних груп товарів), насиченість (загальна кількість окремих товарів), глибина (варіанти пропозицій товарів у рамках кожної асортиментної групи) та гармонійність (ступінь наближення товарів) [55].

Одна із найбільш складних проблем управління асортиментом полягає у визначенні, що повинно входити у склад товарного асортименту та з яких товарів чи модифікацій повинен він складатись.

Продуктова стратегія передбачає рішення наступних завдань:

- оптимізація структури пропонованих продуктів

- розробка й упровадження на ринок продуктів-новинок

Основою продуктової стратегії є аналіз структури асортименту. Як аналітичний інструментарій може використовуватись концепція життєвого циклу товару (ЖЦТ).

На її основі маркетолог може прогнозувати попит на товар ще на стадії впровадження на ринок, а також передбачити зміни конкуренції і кон’юнктури ринку і відповідно до них розроблять план маркетингу. Концепція характеризує збут продукту, прибуток, споживачів, конкурентів і відповідну стратегію маркетингу з моменту надходження товару на ринок і до припинення його реалізації. Життєвий цикл товару змістується з коливанням обсягу продажу і прибутків від реалізації. Такі коливання можливо зобразити в системі координат характерною кривою. Для цього на осі ординат відкладаються об’ємні показники, а на осі абсцис - час. Види кривих життєвих циклів розділяються по формах і тривалості. Традиційна крива життєвого циклу товару включає такі періоди: розробка, упровадження, зростання, зрілості, спаду. Для типового товару найбільш короткою є стадія упровадження, а найбільш тривалою - стадія спаду. У залежності від особливостей і тривалості реалізації розрізняють: класичну криву (бум); криву захоплення; криву довгострокового захоплення; сезонну криву; криву відновлення (ностальгії); криву провалу. На рис. 4.1. зображено життєвий цикл товару та його основні етапи [38].

 


Рис. 4.1. Життєвий цикл товару.

Концепція життєвого циклу виходить із того, що кожний продукт має певний період ринкової стабільності, тобто перебуває на ринку певний час (табл.4.1.).[21]

 

Таблиця 4.1




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 67 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Предмет та сутність маркетингу у туризмі. | Розподіл маркетингових функцій. | Комплекс маркетингу та його особливості у туризмі. | Класифікація маркетингової інформації. | Роль, структура і зміст маркетингових досліджень. | Кон‘юнктурні дослідження ринку. | Приблизні критерії оцінки ставлення споживача | Фірма здійснює свою діяльність, перебуваючи в конкурентному середовищі, яке характеризується не тільки дією двох підприємств, а також впливом інших сил і факторів. | Тема 3. Сегментування ринку, вибір цільового сегмента та позиціювання туристичних послуг. | Позиціювання турпродукту. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав