Читайте также:
|
|
Продуктова стратегія туристського підприємства - діяльність по формуванню асортименту продукції та розробка напрямків оптимізації продуктового ряду. Асортимент туристського підприємства - це перелік всіх видів пропонованих турів або послуг із вказівкою:
- країни подорожі й виду туризму
- сезону й тривалості поїздки
- маршруту
- цінової пропозиції
- пакета й класності послуг
- загальної кількості групових або індивідуальних турів по кожній країні, їхньої розбивки по сезонах і місяцях
Основні характеристики асортименту - широта (кількість асортиментних груп товарів), насиченість (загальна кількість окремих товарів), глибина (варіанти пропозицій товарів у рамках кожної асортиментної групи) та гармонійність (ступінь наближення товарів) [55].
Одна із найбільш складних проблем управління асортиментом полягає у визначенні, що повинно входити у склад товарного асортименту та з яких товарів чи модифікацій повинен він складатись.
Продуктова стратегія передбачає рішення наступних завдань:
- оптимізація структури пропонованих продуктів
- розробка й упровадження на ринок продуктів-новинок
Основою продуктової стратегії є аналіз структури асортименту. Як аналітичний інструментарій може використовуватись концепція життєвого циклу товару (ЖЦТ).
На її основі маркетолог може прогнозувати попит на товар ще на стадії впровадження на ринок, а також передбачити зміни конкуренції і кон’юнктури ринку і відповідно до них розроблять план маркетингу. Концепція характеризує збут продукту, прибуток, споживачів, конкурентів і відповідну стратегію маркетингу з моменту надходження товару на ринок і до припинення його реалізації. Життєвий цикл товару змістується з коливанням обсягу продажу і прибутків від реалізації. Такі коливання можливо зобразити в системі координат характерною кривою. Для цього на осі ординат відкладаються об’ємні показники, а на осі абсцис - час. Види кривих життєвих циклів розділяються по формах і тривалості. Традиційна крива життєвого циклу товару включає такі періоди: розробка, упровадження, зростання, зрілості, спаду. Для типового товару найбільш короткою є стадія упровадження, а найбільш тривалою - стадія спаду. У залежності від особливостей і тривалості реалізації розрізняють: класичну криву (бум); криву захоплення; криву довгострокового захоплення; сезонну криву; криву відновлення (ностальгії); криву провалу. На рис. 4.1. зображено життєвий цикл товару та його основні етапи [38].
Рис. 4.1. Життєвий цикл товару.
Концепція життєвого циклу виходить із того, що кожний продукт має певний період ринкової стабільності, тобто перебуває на ринку певний час (табл.4.1.).[21]
Таблиця 4.1
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 67 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |