Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

IV. Розгляд зразка виробу.

Читайте также:
  1. IV. Розгляд зразка виробу.
  2. IV. Розгляд зразка виробу.
  3. IV. Розгляд зразка виробу.
  4. IV. Розгляд зразка виробу.
  5. IV. Розгляд зразка виробу.
  6. IV. Розгляд зразка виробу.
  7. IV. Розгляд зразка виробу.
  8. IV. Розгляд зразка виробу.
  9. IV. Розгляд зразка виробу.

—Ось погляньте, які іграшки ми будемо виготовляти сьогодні на уроці.

V. Технологія виготовлення виробу.

—Для плетіння візьміть три капронові стрічки, підрівняйте, складіть разом і з одного кінця зав'яжіть вузлик. Краще плести парами — один учень тримає, другий — плете, а потім навпаки.

Вчитель демонструє спосіб плетіння безпосередньо нй капронових стрічках (а), діти поперемінно закріплюють послідовність трудових дій. Далі вчитель демонструє іграшки з плетінки, пропонує розглянути малюнки в посібнику. Звертає увагу на два варіанти виготовлення іграшки "Змія" (б), на зображення черевця у метелика (в) та форму рибки (г). Показує, як потрібно склеювати створені іграшки.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів. Закріплення нового матеріалу.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

Учитель звертає увагу на культуру праці під час роботи з клеєм.

VIII. Самостійна робота учнів.

Заготовляючи зі стрічок плетінки, учні створюють з них різні іграшки. Фізкультхвилинка.

IX. Продовження самостійної роботи.

Залежно від розвитку, здібностей окремих школярів учитель не­нав'язливо рекомендує вибір іграшок. В ході практичної діяльності допомагає тим учням, яким важко виконати роботу самостійно, стежить за послідовністю трудових дій, за дотриманням учнями культури праці.

Окремим школярам пропонує виготовити іграшки, користуючись натуральним зображенням тварин, наприклад, равлика (г).

X. Оцінювання виробів, відбір на виставку.

Після колективного аналізу окремих учнівських виробів учитель оцінює роботу кожного учня.

XI. Підсумок уроку.

—Чого ви навчилися в ході навчально-трудової діяльності?

—Вдома можете виготовити іграшки за власним задумом.

XII. Прибирання робочих місць.

 

 

ПЛЕТІННЯ З КАПРОНОВИХ СТРІЧОК

 

 

 

 

УРОК 49

 

Тема. Інструменти та матеріали для роботи з тканиною.

Об'єкт праці. Пришивання ґудзиків до клаптика тканини.

Мета. Ознайомлювати учнів з інструментами та матеріалами для роботи з тканиною, правилами безпечної праці з голкою. Навчити прийомів зав'язування вузлика на пальці й тканині, навчити пришивати ґудзики до клаптика тканини.

Матеріали та інструменти. Голки, шпильки, сантиметрова стрічка, пристосування для протягування нитки в голку, наперстки, ножиці, нитки, ґудзики, клаптики тканини.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку. 1. Слово вчителя.

—Діти, чи знаєте ви, хто шиє для вас одяг? {Швачка.)

Сьогодні до нас на урок прийшла незвичайна швачка. Вона така ж дівчинка, як і ви, проте вже добре володіє секретами майстерності і сама шиє одяг своїм лялькам. (До класу запрошується дівчинка 4 класу.)

Дівчинка.

—Діти, відгадайте загадку:

Для Марічки, для Оленки шию платтячка маленькі, шию я штанці для Гриця, для бабусі — рукавиці. А для мами і для тата — по костюмові до свята. Ще й штанята для Миколи. А чому ж сама я гола?

—Хто ця маленька моя помічниця? (Голка.)

—Сьогодні на уроці я поділюся з вами деякими секретами своєї майстерності, допоможу вам навчитися пришивати ґудзики. Та спочатку уважно послухайте розповідь учителя.

Вчитель пропонує дітям розглянути малюнки інструментів та при­стосувань.

Сантиметрову стрічку виготовляють з тканини. На відміну від лінійки вона має тільки сантиметрові поділки. її ще називають кравецьким метром. Лекало використовують для розмічання викрійок заокругленої форми. Швацькими шпильками прикріплюють викрійки до тканини або тимчасово скріплюють деталі виробу перед змотуванням. Вони, як і голки, мають бути у спеціальній подушечці.

 

 

Швацькі ручні голки бувають різної довжини і товщини, від № 1 до № 12. Для роботи з тканиною вам слід брати голки великих та середніх розмірів. Наперсток використовують для проштовхування голки через

товсту чи тверду тканину, щоб захистити пальці від уколу вушком голки. Надівають наперсток на середній палець правої руки. Добирають його за розміром пальця.

Нитки для шиття добирають за кольором і товщиною. На котушці ниток є етикетка з відповідним номером (№ 10, № 20,... № 80). Чим більший номер, тим тонші голки. Для зручності втягування нитки у вушко голки використовують спеціальні пристосування.

2. Практична робота.

Робота з голкою і ниткою.

— Для безпечної роботи з голкою нитка має бути відповідної довжини. Щоб не поранити учня, який сидить поруч, потрібно відмірювати довжину нитки не більшу за відстань від пальців руки до ліктя. (Користуючись малюнками посібника, учні відмірюють нитку відповідної довжини, втягують її у вушко за допомогою пристосування і зав’язують вузлик.)




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 86 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

IV. Розгляд зразка виробу. | IV. Розгляд зразка виробу. | IV. Розгляд зразка виробу. | IV. Розгляд зразка виробу. | IV. Розгляд зразка виробу. | IV. Розгляд зразка виробу. | IV. Розгляд зразка виробу. | Кросворд. | IV. Розгляд зразка виробу. | IV. Розгляд зразка виробу. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав