Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Морфологічний аналіз

Читайте также:
  1. E. Руховий аналізатор.
  2. V. ЕТАП САМОАНАЛІЗУ, ГРУПОВОЇ РЕФЛЕКСІЇ ТА САМОРОЗВИТКУ
  3. Аналіз активно-пасивних операцій ломбардів.
  4. АНАЛІЗ ВАЛЮТНОГО РИНКУ ТА ОПЕРАЦІЙ НА ВАЛЮТНОМУ РИНКУ
  5. Аналіз виконання договірних зобов’язань
  6. Аналіз виконання договірних зобов’язань
  7. Аналіз виконання договірних зобов’язань
  8. Аналіз виробництва культури
  9. Аналіз витрат і собівартості продукції рослинництва
  10. Аналіз витрат на виробництво продукції

Морфологічний опис повинен дати уявлення про будову системи. Він не може бути вичерпним: глибина опису, рівень деталізації, тобто вибір елементів, всередину яких опис не проникає, визначаються призначенням опису. Морфологічний опис ієрархічний. Конкретизація морфології дається на стількох рівнях, скільки їх потрібно для створення уявлення про основні властивості системи. В ієрархії опису може існувати такий рівень, де попередні описи, що застосовувалися на більш високих рівнях, стають непридатними і необхідно застосувати принципово новий спосіб опису.

Вивчення морфології починається з елементного складу. Під елементом в даному випадку розуміється підсистема, всередину якої опис не проникає. Елементний склад може бути гомогенним (містити однотипні елементи), гетерогенним (містити різнотипні елементи) і змішаним.

Однотипність не означає повної ідентичності і визначає тільки близькість основних властивостей. Гомогенність, як правило, супроводжують надмірність і наявність прихованих можливостей, додаткових, невикористаних ресурсів. Гетерогенні елементи спеціалізовані, вони економічні і можуть бути ефективними у вузькому діапазоні зовнішніх умов, але швидко втрачають ефективність зовні цього діапазону. Гомогенні системи, взагалі кажучи, стоять вище гетерогенних за рівнем організації. Іноді елементний склад оцінити не вдається і його вважають невизначеним.

Структурні властивості систем визначаються характером і стійкістю відносин між елементами. За характером відносин між елементами структури діляться на багатозв'язкові, ієрархічні і змішані. Просторове розташування елементів і область просторової локалізації системи також описується структурою. Найбільш стійкі детерміновані структури такі, в яких відносини або незмінні, або змінюються за деяким законом. Якщо відносини між елементами описуються законами вірогідності, структура називається імовірністю. Існують також хаотичні структури, в яких елементи вступають у відносини не- передбачуваним чином. Можливі змішані структури, в яких межі і напрями утворення нестабільностей визначені і обмежені закладеним в структуру детермінізмом. Властивості структури залежать від дії внутрішніх сил, властивостей елементів і зв'язків. Детермінізм, як і індетермінізм, має свою ієрархію досконалості. Низький рівень - повна незмінність, наступний, більш високий - включення і виключення певних елементів (за відповідних умов), ще більш високе - нарощування структури (з елементів, сформованих із зовнішнього середовища) в строго певному напрямі, створення елементів нового типу, що заздалегіть передбачені. Вірогідності як нижчий рівень мають випадкові зміни, далі йдуть зміни цілеспрямовані, з відбором і т.д. Межа між стабільними і нестабільними структурами високого рівня не є визначеною.

Методи комбінаторно-морфологічного аналізу і синтезу призначені для пошуку нових рішень на основі розділення даної системи на підсистеми і елементи. формування підмножин альтернативних варіантів реалізації кожної підсистеми, комбінування різних варіантів рішення системи з альтернативних варіантів реалізації підсистем, вибору якнайкращих варіантів рішення системи.

Метод морфологічного дослідження реалізується в два якісно річних етапи. Перший етап припускає отримання опису всіх систем, що належать до досліджуваного класу, тобто класифікування множини систем. Цей етап розв’язування задачі називається морфологічним аналізом. На другому етапі проводяться оцінка описів різних систем досліджуваного класу і вибір тих з них, які в тому або іншому наближенні відповідають умовам задачі. Цей етап розв’язування називається морфологічним синтезом, оскільки у результаті виходить цілісний опис всієї досліджуваної системи з частин опису підсистем і відносин між ними.

Підходи і методи синтезу варіантів систем в метризованому морфологічному просторі розвинені в роботі [2]. В ній також сформульовані і обговорені аксіоми метрики в морфологічному просторі, встановлена єдиність метрики, що задовольняє цим аксіомам.

Нижче розглянуті морфологічні методи дослідження нових раціональних систем, розвинені для реалізації на ЕОМ.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 182 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав