Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Розробка морфологічних таблиць на основі функціонально-елементного аналізу систем

Читайте также:
  1. A) Закрытую систему
  2. A) Схватив окно за заголовок левой кнопкой мыши или через системное меню
  3. Amp;C) популяционные и экосистемы.
  4. B. Симпато-адреналової системи
  5. CAD/CAM-системы в ТПП
  6. CALS-технологий и единая интегрированной системы управления вуза
  7. E) экономические законы и развитие экономических систем
  8. ERP — информационная система масштаба предприятия
  9. GPS-системи
  10. I Операционная система ОС Unix

При розробці морфологічних таблиць, призначених для синтезу раціональних і оптимальних варіантів по багатьох критеріях якості, класифікаційні ознаки і їх значення повинні мати такий зміст, який дозволяв би оцінювати їх кількісно. Такими основоположними характеристиками складних систем є функції і елементи, що реалізовують ті або інші функції.

При функціональному аналізі зручним є принцип виділення і розгляду структур з дворівневою ієрархією. Згідно цьому принципу спочатку виділяється головна функція (функції) даної системи, яка представляє самий верхній ієрархічний рівень.

Потім встановлюють функціональні елементи, що забезпечують виконання головної функції яка створює перший ієрархічний рівень. Функції, виконувані елементами першого ієрархічного рівня, є підфункціями за відношенням до головної функції системи. Далі кожний функціональний елемент першого рівня розглядається як самостійна система, що дозволяє виділити конструктивні елементи другого рівня, що забезпечують функціонування елементів першого рівня. Аналогічно проводиться розділення на функціональні елементитретього рівня і подальших. Глибина розділення системи визначається у кожному конкретному випадку характером і вимогами задачі.

На підставі проведеного аналізу формуються рядки морфологічної таблиці, в які записуються функції системи або узагальнені функціональні підсистеми, з яких складається система вцілому. Причому рядки морфологічної таблиці визначаються з функцій або узагальнених функціональних підсистем, що відносяться до одного ієрархічного рівня. Найменуваннями стовпців є альтернативи — варіанти виконання функцій. Для заповнення морфологічної таблиці альтернативами можуть бути різні інформаційні джерела.

При розробці морфологічних таблиць на основі функціонального аналізу систем достатньо виявити функції підсистем, створюючих досліджувану систему в цілому, і підібрати для кожної функції альтернативи конкретних реалізації. Даний вид морфологічних таблиць хоча і дає можливість проведення багатокритеріальної оцінки альтернатив і вибору раціональної цілісної системи, проте у ряді дослідницьких задач недостатньо глибоко розкриває морфологію системи. Усунути цей недолік можна через використання в морфологічних таблицях класифікаційних ознак для опису альтернатив.

Щоб побудувати морфологічні таблиці на підставі класифікаційних ознак, вимагається розробити для кожної узагальненої функціональної підсистеми функціональну класифікацію. Після формування класифікацій здійснюється опис альтернатив кожної функції відповідними ознаками і значеннями цих ознак, тобто складаються класифікаційні образи альтернатив. Обробка таких морфологічних таблиць проводиться з використанням підходів кластерного аналізу.

Клас методів, розроблених для розв’язання основних задач розробки дескриптивної моделі складної економічної системи, грунтується на різних розділах математичного і дискретного аналізу, дослідження операцій, математичного програмування, статистичної динаміки і евристичних прийомах.

Реалізація процедур діагностики і ідентифікації вимагає ефективного поєднання теоретичного і експериментального аналізу системи управління, при цьому за допомогою експериментального аналізу проводиться кількісна оцінка характеристик об'єкту моделювання і перевірка відповідності дескриптивної моделі реальному об'єкту.

 

 




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 121 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав